Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

24 orzeczeń w bazie

KIO 4067/25

29.10.2025 postanowienie
umorzone
Sąd Rejonowy w Wejherowie
Meritum

nie budzi wątpliwości, że w przedmiotowej sprawie, w związku z dokonanymi czynnościami zamawiającego może znaleźć zastosowanie art. 568 pkt 2 ustawy, zgodnie z którym KIO umarza postępowanie odwoławcze w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne. Zgodnie ze stanowiskiem doktryny podstawą do umorzenia postępowania jest również stwierdzenie przez KIO, że postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne....

KIO 4034/25

29.10.2025 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Meritum

Uniwersytet Medyczny w Lublinie 20-059, Al. Racławickie 1 (zamawiający) prowadzi na podstawie ustawy z 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. 2024r. poz. 1320 ) (Ustawa lub Pzp) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: Dostawa sprzętu serwerowego, macierzowego oraz systemu do wirtualizacji, kopii zapasowych i archiwizacji – w zakresie Zadania nr 1, 2 i 3....

KIO 4133/25

29.10.2025 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. prof. Eugeniusza Wilczkowskiego w Gostyninie
Meritum

Na posiedzeniu Zamawiający oświadczył, że popiera wniosek Przystępującego o odrzucenie odwołania. Odwołujący zaś wniósł o nieuwzględnienie przez Izbę wniosku o odrzucenie odwołania. Wskazał, że działał zgodnie z postanowieniami Specyfikacji Warunków zamówienia, gdzie m.in. w Rozdziale XXXII. POUCZENIE O ŚRODKACH OCHRONY PRAWNEJ PRZYSŁUGUJĄCYCH WYKONAWCY w pkt 9 został wskazany 10 dniowy termin na wniesienie odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej....

KIO 4188/25

29.10.2025 postanowienie
umorzone
Politechnika Lubelska
Meritum

1 października 2025 r. Zamawiający przekazał wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu informację o wniesionym odwołaniu wraz z jego kopią. Żaden z wykonawców w terminie nie zgłosił przystąpienia do postępowania odwoławczego. W piśmie z dnia 16 października 2025 r., które zostało przekazane Prezesowi Krajowej Izby Odwoławczej, Zamawiający wskazał, że: „Zamawiający informuje, iż w dniu 06.10.2025 r....

KIO 3914/25

29.10.2025 postanowienie
umorzone
Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie
Meritum

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie z siedzibą w Lublinie (dalej: „Zamawiający” lub „USK”) prowadzi na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm., dalej: „ustawa Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pod nazwą: „Dostawa rękawic jednorazowego użytku – 3 zadania (Numer referencyjny: FDZ.261.32.25, dalej: „Postępowanie”)....

KIO 4126/25

29.10.2025 postanowienie
zwrócone
Wielkopolskie Centrum Neuropsychiatryczne im. Oskara Bielawskiego w Kościanie
Meritum

W dniu 29 września 2025 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie „IZAN+” Sp. z o.o., ul. Żabiniec 46, 31-215 Kraków zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: usługę kompleksowego sprzątania i utrzymania czystości wraz z czynnościami pomocniczymi przy pacjencie oraz obsługą kuchenek oddziałowych i transportem posiłków dla Wielkopolskiego Centrum Neuropsychiatrycznego w Kościanie....

KIO 4109/25

29.10.2025 postanowienie
zwrócone
Gmina Skarżysko-Kamienna
Meritum

W dniu 26 września 2025 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie MS-EKO Sp. z o.o. , ul. Modlińska 129 lok. U7 , 03-186 Warszawa zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Skarżysko-Kamienna od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańców....

KIO 4161/25

29.10.2025 postanowienie
zwrócone
Gmina Sławno
Meritum

W dniu 29 września 2025 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie BAUTRA sp. z o.o. , ul. Chałubińskiego 9/2 , 02-004 Warszawa zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: budowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Pomiłowo oraz Sławsko, gm. Sławno. Numer referencyjny: ZPOP.271.30.2025....

KIO 3993/25

29.10.2025 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Zarzuty dotyczące niezgodności ofert Przystępujących z warunkami zamówienia oraz zaniechania wezwania Przystępujących do wyjaśnienia zaoferowanej ceny i jej istotnych części składowych Odwołujący podniósł zarzut dotyczący niezgodności oferty ZUE z treścią SWZ w zakresie następujących pozycji RCO: 1) 3.34. Wdrożenie, konfiguracja oraz wsparcie techniczne platformy MMS, 2) Roboty peronowe– poz. 4.2.12 p.o. Gościcino Wejherowskie, poz. 4.2.13 p.o....

KIO 3745/25

29.10.2025 postanowienie
umorzone
Akademia Bialska im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
Meritum

podstawa umorzenia postępowania, o której mowa w art. 568 pkt 2 ustawy Pzp zachodzi w okolicznościach tej sprawy. Zamawiający unieważnił bowiem postępowanie o zamówienie. W tym stanie rzeczy dalsze prowadzenie postępowania odwoławczego jest zbędne lub niedopuszczalne, ponieważ objęte zarzutami czynności nie istnieją na moment rozpoznania odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono stosownie do art. 557 ustawy Pzp i § 9 ust....