Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

27 orzeczeń w bazie

KIO 4347/25

06.11.2025 postanowienie
umorzone
ENEA Centrum Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

W dniu 13 października 2025 roku zamawiający przekazał wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego informację o wniesieniu odwołania wraz z jego kopią za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej (pocztą elektroniczną). W dniu 15 października 2025 roku wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia: 1) BETA Security System Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Opolu (Lider Konsorcjum), 2) KOMANDOS Spółka z ograniczoną odpowiedzial...

KIO 4300/25

06.11.2025 postanowienie
odrzucone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych. Do postępowania odwoławczego nie przystąpił żaden wykonawca. Zamawiający dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty w dniu 8 lipca 2025 r. Odwołujący 14 lipca 2025 r. wniósł odwołanie od czynności i zaniechań Zamawiającego polegających na zaniechaniu czynności polegającej na unieważnieniu postępowania ‎ o udzielenie zamówienia publicznego oraz wyborze oferty najkorzystniejszej w sytuacji zaistnienia przesłanek unieważnienia postępowan...

KIO 4100/25

06.11.2025 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa - Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

odwołujący postąpiłby w dopuszczalny sposób. Odwołujący transparentnie przedstawiłby okoliczności dotyczące określonej umowy w sprawie zamówienia publicznego i mógłby powstrzymać się z wszczęciem procedury samooczyszczenia do czasu zakończenia przedmiotu sporu. Natomiast uprawnieniem zamawiającego byłaby ocena, czy przedstawione okoliczności warunkują konieczność wykluczenia danego Wykonawcy....

KIO 4154/25

06.11.2025 wyrok
oddalone
Gmina Kobierzyce
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. , poz. 1320 ze zm. ), dalej jako Ustawa. Rozpoznając odwołanie Izba miała na uwadze stan faktyczny ustalony w oparciu o dokumentację postępowania złożoną do akt sprawy, a także stanowiska prezentowane ustnie na rozprawie i w pismach procesowych....

KIO 4151/25

06.11.2025 wyrok
uwzględnione
Gmina Gomunice
Meritum

Zarzuty nr 1 i 2 Zamawiający przewidział następujące postanowienia SWZ, w tym projektu umowy: [ podkreślenia pochodzą od składu orzekającego Izby ] pkt 8 ust. 4 SWZ: 8.OBOWIĄZEK PROWADZENIA DOKUMENTACJI ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ OBJĘTĄ ZAMÓWIENIEM 4. Wykonawca podczas realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do takiej realizacji umowy, aby umożliwić Gminie Gomunice osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu odbieranych odpadów komunalnych zgodnie z art....

KIO 4252/25

06.11.2025 wyrok
uwzględnione
InnoBaltica Sp. z o.o.
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej na moment wniesienia odwołania....

KIO 4267/25

06.11.2025 postanowienie
umorzone
Województwo Wielkopolskie w Poznaniu
Meritum

Zamawiający Województwo Wielkopolskie w Poznaniu prowadzi postępowanie o udzielnie zamówienia publicznego w trybie podstawowym, którego przedmiotem jest „Wykonanie czynności czwartego poziomu utrzymania dla 10. elektrycznych zespołów trakcyjnych typu 48 WE". Ogłoszenie o zamówieniu zamieszczono 24 września 2025 roku w Dzienniku Urzędowym Unii europejskiej pod numerem 183/25 624254-2025....

KIO 4171/25

06.11.2025 wyrok
oddalone
Gmina Miechów
Meritum

dowodu nie można pominąć. Rozważania KIO: KIO dopuściła wykonawcę G.C. prowadzącego działalność pod firmą G.C. Doradztwo Techniczne, Usługi BHP i PPOŻ z siedzibą w Busku- Zdroju, os. gen. W. Sikorskiego 22/3 w charakterze uczestnika postępowania. KIO nie dopatrzyła się okoliczności, które mogłyby skutkować odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 ustawy....

KIO 4157/25

06.11.2025 wyrok
oddalone
Ministerstwo Rozwoju i Technologii
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła ponadto, że Odwołujący jest uprawniony do skorzystania ze środków ochrony prawnej zgodnie z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Przystąpienie do postępowania odwoławczego w ustawowym terminie po stronie Zamawiającego zgłosił Trimtab....

KIO 4312/25

06.11.2025 postanowienie
umorzone
Międzygminne Składowisko Odpadów Komunalnych Sp. z o.o. z siedzibą w Toniszewie
Meritum

postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp. W tej sytuacji Izba nie dokonuje oceny podniesionych w odwołaniu zarzutów. W tym stanie rzeczy Izba na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp umorzyła postępowanie odwoławcze, orzekając w formie postanowienia zgodnie z art. 568 pkt 3 tejże ustawy. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 2 lit....