Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

20 orzeczeń w bazie

KIO 4543/25

07.11.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Ostrowiec Świętokrzyski
Meritum

Postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie podlega umorzeniu na podstawie art. 520 ust.1 ustawy Pzp w związku z oświadczeniem złożonym przez wnoszącego odwołanie wykonawcę o cofnięciu odwołania. Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp: „ Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy” . W niniejszej sprawie ma zastosowanie wskazany przepis, albowiem Odwołujący w piśmie z dnia 6 listopada 2025 r....

KIO 3821/25

07.11.2025 wyrok
uwzględnione
Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna
Meritum

Za zasadny został uznany zarzut naruszenia przez Zamawiającego art. 226 ust. 1 pkt 5 oraz pkt 8 ustawy Prawo zamówień publicznych poprzez błędną ocenę oferty Odwołującego, w tym wyjaśnień w zakresie zaoferowanej ceny i w konsekwencji nieuprawnione odrzucenie oferty Pollight Sp. z o.o., z powołaniem się na niezgodność z warunkami zamówienia oraz rażąco niską cenę lub koszt w stosunku do przedmiotu zamówienia, która to niezgodność i rażąco niska cena miałaby wynikać z niewłaściwej ilości układów k...

KIO 4124/25

07.11.2025 wyrok
uwzględnione
Gmina Milanówek
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. W ocenie Izby Odwołujący wykazał interes we wniesieniu odwołania i możliwość poniesienia szkody w postaci utraty zamówienia i osiągnięcia zysku. Wybór oferty innego Wykonawcy jako najkorzystniejszej spowodował, że Odwołujący nie może uzyskać zamówienia....

KIO 4158/25

07.11.2025 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu
Meritum

Zgodnie z pkt 6.1. IDW (Instrukcja dla Wykonawców) przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i rozbudowa dwujezdniowej drogi krajowej klasy GP, na odcinku od km 25+018 do km 42+763 (odcinek dowiązania do 43+044). Projektowana rozbudowa drogi nr 25 na odcinku Zbiersk - Kokanin, rozpoczyna się około 929 m przed węzłem drogowym w Zbiersku, stanowiącym powiązanie dwujezdniowej GP ze starodrożem drogi krajowej nr 25 w km ok. 277+700 (ist....

KIO 4047/25

07.11.2025 wyrok
uwzględnione
Gmina Czernichów
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, s kutkujących odrzuceniem odwołania.  Izba dokonała również badania spełnienia przez odwołującego przesłanek określonych w art. 505 ustawy Pzp, to jest kwestii posiadania przez niego legitymacji do wniesienia odwołania, która przejawia się w następujący sposób. Odwołujący ubiega się o zamówienie i w tym celu złożył swoją ofertę....

KIO 4196/25

07.11.2025 wyrok
oddalone
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 im. Edwarda Abramowskiego w Katowicach
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania w systemie zaprojektuj i wybuduj obejmującego zaprojektowanie, a następnie budowę nowego budynku dydaktycznego wraz z nadbudową jednej kondygnacji budynku istniejącej sali gimnastycznej z łącznikiem między budynkami na wszystkich kondygnacjach pn.: „ WPF (UE) Technologie przyszłości - utworzenie nowoczesnych pracowni w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 im. E.A. przy ul. Harcerzy Września nr 2 w Katowicach”....

KIO 4411/25

07.11.2025 postanowienie
zwrócone
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Meritum

W dniu 13 października 2025 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie Immitis Sp. z o.o. , Dworcowa 83 , 85-009 Bydgoszcz zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: dostawę sprzętu komputerowego dla UCK WUM, wewnętrzny identyfikator: DZPUCK.262.108.2025. Do odwołania nie dołączono:  dowodu uiszczenia wpisu w terminie przewidzianym na wniesienie odwołania. Pismem z dnia 30 października 2025 r. na podstawie art....

KIO 4437/25

07.11.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Wrocław
Meritum

Zamawiający – Gmina Wrocław prowadzi postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym, na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych z przedmiocie „Wykonywanie remontów bieżących w zakresie robót budowlanych w obiektach Urzędu Miejskiego Wrocławia” Ogłoszenie o zamówieniu zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 11 września 2025 roku pod numerem 2025/BZP 00417822....

KIO 4326/25

07.11.2025 postanowienie
zwrócone
7 Szpital Marynarki Wojennej z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. kontradm. prof. Wiesława Łasińskiego
Meritum

W dniu 9 października 2025 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie HOSPITAL SERVICE Sp. z o.o. , ul. Antoniego Słonimskiego 1 , 50-304 Wrocław zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: usługę utrzymania czystości wraz z czynnościami pomocniczymi przy pacjencie w 7 Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku, wewnętrzny identyfikator: 620/2025/PN....

KIO 4280/25

07.11.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Brwinów
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Art. 520 ust. 2 Pzp stanowi, że cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. W niniejszej sprawie Odwołujący w piśmie z dnia 12 października 2025 r. jednoznacznie oświadczył, że cofa odwołanie wniesione w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego....