Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

24 orzeczeń w bazie

KIO 4532/25 | KIO 4533/25 | KIO 4534/25 | KIO 4535/25

28.11.2025 postanowienie
umorzone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Stosownie do art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. W myśl § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. z 2020 r. poz....

KIO 4871/25

28.11.2025 postanowienie
umorzone
Jednostka Wojskowa Nr 6021
Meritum

Jednostka Wojskowa Nr 6021 ul. Żwirki i Wigury 9/13, 00-909 Warszawa (zamawiający) prowadzi na podstawie ustawy z 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. 2024r. poz. 1320 ) (Ustawa lub Pzp) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa w trybie przetargu ograniczonego o wartości szacunkowej przekraczającej równowartość kwoty 443 000 euro na „Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez Specjalistyczne Uzbrojone Fo...

KIO 4562/25

28.11.2025 postanowienie
umorzone
Gmina i Miasto Pyzdry
Meritum

Zamawiający Gmina i Miasto Pyzdry, ul. Taczanowskiego 1, 62-310 Pyzdry, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego ‎ pn. „Zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Pyzdry”, nr referencyjny: ZP.271.06.2025. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 8 października 2025 r. pod numerem Dz.U. S: 193/2025 659134-2025....

KIO 4074/25

28.11.2025 wyrok
oddalone
Gmina Legnica
Meritum

Izba nie dopatrzyła się zaistnienia przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Ustawy. Izba uznała, że odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia i możliwość poniesienia szkody jako przesłanki materialnoprawnej dopuszczalności odwołania z art. 505 ust. 1 Ustawy....

KIO 4602/25

28.11.2025 postanowienie
umorzone
Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi
Meritum

zaistniała podstawa do zastosowania przez analogię ‎ art. 522 ust. 3 Pzp zgodnie z którym w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym ‎ bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili ‎ do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym ‎ po stronie zamawiającego nie...

KIO 4436/25

28.11.2025 wyrok
oddalone
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Meritum

Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego przez wykonawcę BYDGOSTA Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy (zwanego dalej jako: „przystępujący”), do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego. W związku z tym ww. wykonawca stał się uczestnikiem postępowania odwoławczego....

KIO 4440/25

28.11.2025 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa – Targówek
Meritum

Odwołanie podlega uwzględnieniu.     Odwołujący, wnosząc o uwzględnienie odwołania i żądając nakazania Zamawiającemu, aby dokonał czynności: a) unieważnienie czynności wyboru oferty najkorzystniejszej, b) ponownego badania i oceny ofert, w tym: przyznania wykonawcom: Grupa E i Integriz jedynie 5 punktów w kryterium parametry techniczne zarzucił naruszenie art. 16 ustawy Pzp w zw. z art. 239 ust....

KIO 4561/25

28.11.2025 wyrok
umorzone
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – Rzeszów Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie podstawowym bez negocjacji pn. Budowa Instalacji Biologicznego Przetwarzania Odpadów na terenie Zakładu MPGK –Rzeszów na działce nr 251/2 obr. 217 przy ul. Ciepłowniczej w Rzeszowie oraz budowę przyłącza wodociągowego na działce nr 354 obr. 217 ogłoszono w Biuletynie Zamówień Publicznych nr 2025/BZP 00472568 z 14 października 2025 r. 20 października 2025 r....

KIO 4559/25

28.11.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Złota
Meritum

Zamawiający – Gmina Złota prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym bez negocjacji pn. Zapewnienie nadzoru inwestorskiego i osoby pełniącej obowiązki inspektora nadzoru inwestorskiego dla inwestycji pn. Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Złota . Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz....

KIO 4481/25

28.11.2025 postanowienie
umorzone
Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie
Meritum

Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie zwany dalej „zamawiającym”, prowadzi postępowanie na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm. ) zwanej dalej: „Pzp”, w trybie przetargu nieograniczonego pn.: Integracja i rozbudowa systemów informatycznych Szpitala – dostawa i wdrożenie systemu ERP do Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy ‎ w Wołominie w ramach Inwestycji D1.1.2 Przyspieszenie procesów transformacji...