Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

29 orzeczeń w bazie

KIO 5006/25

04.12.2025 postanowienie
umorzone
Szpital Powiatowy w Zawierciu
Meritum

Zamawiający – Szpital Powiatowy w Zawierciu prowadzisz postępowanie ‎ o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pod nazwą „ Dostawa odczynników wraz z najmem urządzeń dla potrzeb Medycznego Laboratorium Diagnostycznego Szpitala Powiatowego w Zawierciu” . Nr postępowania: DZP/PN/81/2025 ("Postępowanie") ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 17.10.2025 r., numer publikacji ogłoszenia: 685120-2025, numer wydania Dz.U....

KIO 4704/25

04.12.2025 postanowienie
umorzone
Centrum Informatyczne Edukacji
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Art. 520 ust. 2 Pzp stanowi, że cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. W niniejszej sprawie Odwołujący w piśmie z dnia 3 grudnia 2025 r. jednoznacznie oświadczył, że cofa odwołanie wniesione w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego....

KIO 4952/25

04.12.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Ciasna
Meritum

Zamawiający Gmina Ciasna prowadzi z zastosowaniem przepisów ustawy z 11 września 2019 r. prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 oraz z 2025 r. poz. 620 dalej: „ustawa Pzp”) w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie pn.: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Ciasna w 2026 r.” (znak: RGK.GK.7031.1.2025). Wartość zamówienia jest wyższa, niż progi unijne....

KIO 4680/25

04.12.2025 postanowienie
umorzone
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu, w imieniu i na rzecz którego działa Gmina Wałbrzych – Miasto na Prawach Powiatu
Meritum

Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego przez wykonawcę Sidly sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego. W związku z tym wyżej wymieniony wykonawca stał się uczestnikiem postępowania odwoławczego. Zgodnie z art. 520 ust. 1 Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Art. 520 ust....

KIO 4899/25

04.12.2025 postanowienie
umorzone
15 Wojskowy Oddział Gospodarczy z siedzibą w Szczecinie
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza rozpoznając przedmiotowe odwołanie na posiedzeniu ‎ niejawnym stwierdziła, że postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie przepisu art. 522 ust.1 ustawy Pzp. W piśmie z dnia 3 grudnia 2025 r. przed wyznaczoną rozprawą Zamawiający udzielił odpowiedzi na odwołanie, informując o uwzględnieniu zarzutów odwołania zgodnie z art. 522 ust....

KIO 4688/25

04.12.2025 postanowienie
umorzone
Województwo Łódzkie
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 4890/25

04.12.2025 postanowienie
umorzone
Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie
Meritum

Zgodnie z treścią art. 522 ust. 1 ustawy PZP „W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 4610/25 | KIO 4611/25

04.12.2025 wyrok
oddalone
Skarb Państwa, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Mając na uwadze wspólną podstawę faktyczną i prawną zarzutów podniesionych w odwołaniach wobec czynności oceny wyjaśnień dotyczących ceny wybranej oferty Maldrobud Sp. z o.o. sp. k., w tej części zarówno ustalenia jak i stanowisko Izby odnosi się łącznie do obu odwołań. W sprawach odwoławczych kwestionowana jest czynność oceny wyjaśnień złożonych w odpowiedzi na wezwanie zamawiającego z 25.07.2025 r....

KIO 4875/25

04.12.2025 wyrok
oddalone
Powiat Sokólski – Zarząd Powiatu Sokólskiego
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest zamierzenie budowlane polegające na: wykonaniu kompleksowej dokumentacji projektowej dla Rozbudowa odcinka dróg powiatowych 1405B i 1420B na terenie gminy Korycin w powiecie sokólskim (wraz z uzyskaniem wszelkich wymaganych przepisami prawa decyzji administracyjnych) oraz rozbudowa drogi powiatowej 1405B i 1420B. Zamawiający w Rozdziale III SWZ wskazał, że: „ 4. Zgodnie z art. 94 ust....

KIO 4721/25

04.12.2025 postanowienie
umorzone
Wodociągi Miasta Krakowa Spółka Akcyjna
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – Wodociągi Miasta Krakowa S.A.- z/s w Krakowie , w trybie przetargu ograniczonego na zamówienie sektorowe, tj. modernizację i rozbudowę Oczyszczalni Ścieków Płaszów w Krakowie (nr postępowania: 615/PO-73/2025), ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 16.10.2025 r., OJ S 199/2025 681582-2025, wobec treści specyfikacji warunków zamówienia, wniesione zostało 27.10.2025 r....