Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

15 orzeczeń w bazie

KIO 5146/25

02.01.2026 postanowienie
umorzone
Innobaltica sp. z o.o. w Gdańsku
Meritum

Zamawiający złożył oświadczenie o uwzględnieniu części zarzutów odwołania. Odwołujący oświadczył, że cofa odwołanie w pozostałym zakresie, nieuwzględnionym przez zamawiającego w odpowiedzi na odwołanie. Mając na uwadze powyższe okoliczności faktyczne Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 522 ust. 3 ustawy Pzp....

KIO 5010/25

02.01.2026 postanowienie
umorzone
Ministerstwo Cyfryzacji
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym ‎ w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, ‎ że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 5389/25

02.01.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Miasto Szczecin - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Stosownie do ust. 2 tego artykułu, cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Zgodnie natomiast z art. 568 pkt 1 Pzp, Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Biorąc pod uwagę powyższe oraz uwzględniając oświadczenie Odwołującego z dnia 03 grudnia 2025 r....

KIO 5018/25

02.01.2026 postanowienie
umorzone
Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym ‎ w Dziale IX ustawy pzp, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba ustaliła, że dnia 3 grudnia 2025 r....

KIO 5204/25

02.01.2026 postanowienie
odrzucone
Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Meritum

Szacunkowa wartość zamówienia przekracza progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 9 października 2025 r., Dz.U. S: 194/2025, nr 662017-2025. 9 października 2025 r. zamawiający publikował także na platformie specyfikację warunków zamówienia (SWZ). Ustalono, że w pierwotnej SWZ zamawiający wskazał m.in.: 5....

KIO 5011/25

02.01.2026 postanowienie
umorzone
Ministerstwo Cyfryzacji
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym ‎ w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, ‎ że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 5156/25

02.01.2026 wyrok
oddalone
Skarb Państwa - Centrum e-Zdrowia
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ‎ z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 4883/25

02.01.2026 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa – Dzielnica Targówek
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie.   Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał posiadanie legitymacji uprawniającej do wniesienia odwołania, stosownie do dyspozycji art. 505 ust. 1 Pzp. Wykonawcy: BestCan sp.j. T.F., J.R., P.F. z siedzibą w Warszawie oraz COPY-Q s. c. A.C. R.S. z siedzibą w Warszawie skutecznie przystąpili do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego, stosownie do wymogów przepisów art. 525 ust. 1, 2 i 3 Pzp....

KIO 5386/25

02.01.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

Zamawiający – Miasto Stołeczne Warszawa, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, pn. „ Sprzątanie zewnętrzne wokół budynków Urzędu m.st. Warszawy”. 01 grudnia 2025 roku, wykonawca AWIMA sp.j. B. Wiśniewski z siedzibą w Józefowie (dalej „odwołujący”) wniósł odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej....

KIO 5015/25

02.01.2026 wyrok
oddalone
Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego PUM w Szczecinie
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów Pzp w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 24 października 2025 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 704584-2025....