Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

19 orzeczeń w bazie

KIO 5453/25

22.01.2026 postanowienie
umorzone
Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu
Meritum

Zamawiający - Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu (dalej: zamawiający) prowadzi ‎ w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą: „„Rozbudowa i unowocześnienie systemu PEKA” znak (numer/sygn.) sprawy: ZTM.EZ.3310.10.2025 Postępowanie prowadzone jest na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 roku, poz. 1320 ze zm.), zwanej dalej ustawą Pzp....

KIO 5757/25

22.01.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Głubczyce – Przedszkole nr 3
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza rozpoznając przedmiotowe odwołanie na posiedzeniu ‎ niejawnym stwierdziła, że postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie przepisu art. 522 ust.1 ustawy Pzp. W piśmie z dnia 7 stycznia 2025 r. ( data wpływu do KIO 8 stycznia 2025 r.) przed wyznaczoną rozprawą Zamawiający udzielił odpowiedzi na odwołanie, oświadczając, że uwzględnia wniesione odwołanie w całości i na podstawie art. 568 pkt 3 w zw. z art. 522 ust....

KIO 5438/25

22.01.2026 wyrok
oddalone
Gmina Trzebownisko
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. , poz. 1320 ze zm. ), dalej jako Ustawa. Rozpoznając odwołanie Izba miała na uwadze stan faktyczny ustalony w oparciu o dokumentację postępowania złożoną do akt sprawy. Izba ustaliła i zważyła....

KIO 5470/25

22.01.2026 postanowienie
umorzone
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Meritum

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie z siedzibą w Warszawie, jednostka organizacyjna prowadząca postępowanie: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie ‎ o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Budowa Centrum Operacyjno-Edukacyjnego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Lublin – Zemborzyce wraz ‎ z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu”. Do ww....

KIO 5546/25

22.01.2026 wyrok
uwzględnione
Gmina Zielonki
Meritum

Art. 16 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób: 1) zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców; 2) przejrzysty; 3) proporcjonalny. Art. 223 ust. 1 Pzp stanowi, że W toku badania i oceny ofert zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert oraz przedmiotowych środków dowodowych lub innych składanych dokumentów lub oświadczeń....

KIO 4956/25 | KIO 4992/25 | KIO 5001/25

22.01.2026 wyrok
oddalone
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych, skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 PZP. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 PZP – tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 5289/25

22.01.2026 wyrok
oddalone
Służba Ochrony Państwa w Warszawie
Meritum

Zamawiający w pkt 1.2.1 Specyfikacja Warunków Zamówienia „Część Zadania A” zapisał: Wykonawca musi posiadać zezwolenie, wydane na podstawie Ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. Prawo atomowe (Dz.U.2023.1173 t.j. z dnia 22 czerwca 2023 r.) na wykonywanie działalności związanej z narażeniem, polegającej na uruchamianiu różnych typów urządzeń wytwarzających promieniowanie jonizujące, które są przedmiotem składanej oferty....

KIO 5290/25

22.01.2026 wyrok
oddalone
Biblioteka Śląska w Katowicach
Meritum

‎ co następuje: Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego w ustawowym terminie zgłosili wykonawcy wspólnie ubiegający sięo udzielenie zamówienia, tj....

KIO 5676/25

22.01.2026 postanowienie
umorzone
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.
Meritum

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. z siedzibą w Jastrzębiu Zdroju (dalej „zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, o wartości przekraczającej kwoty progów unijnych, o których mowa w art. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz....

KIO 5210/25

22.01.2026 wyrok
oddalone
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Grudziądzu
Meritum

Izba uznała, że odwołujący posiadał interes w uzyskaniu zamówienia oraz mógł ponieść szkodę ‎ w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, czym wypełnił materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 Pzp. Wobec spełnienia przesłanek określonych w art....