Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

17 orzeczeń w bazie

KIO 5835/25

27.01.2026 postanowienie
umorzone
Szpital Bielański im. ks. Jerzego Popiełuszki Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warszawie
Meritum

biorąc pod uwagę okoliczności sprawy i sekwencję zgłaszanych wniosków przez strony, Izba uznała, że czynność Zamawiającego z dnia 9 stycznia 2026 r. w postaci unieważnienia czynności wyboru najkorzystniejszej oferty doprowadziła do tego, iż wniesione odwołanie utraciło swój byt. Tym samym nie istnieje, tzw. substrat zaskarżenia, niezbędny do tego, aby Izba mogła rozpoznać odwołanie merytorycznie i stwierdzić, czy Zamawiający dopuścił się naruszenia przepisów Pzp....

KIO 5454/25

27.01.2026 wyrok
uwzględnione
Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. W ocenie Izby Odwołujący wykazał interes we wniesieniu odwołania i możliwość poniesienia szkody w postaci utraty zamówienia i osiągnięcia zysku....

KIO 5644/25

27.01.2026 wyrok
oddalone
Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie
Meritum

Odwołanie nie zasługiwało na uwzględnienie. Izba oceniła czynności i zaniechania Zamawiającego, zakwestionowane w odwołaniu, jako prawidłowe i zgodne z przepisami ustawy. Zdaniem Izby, Zamawiający Centrum Unijnych Projektów Transportowych, zasadnie dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej, wykonawcy BARWIT i zaniechał jej odrzucenia, czy to na – wskazywanej przez Odwołującego podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 PZP, czy też art. 226 ust. 1 pkt 8 w zw. z art. 224 ust. 6 PZP....

KIO 5568/25

27.01.2026 postanowienie
umorzone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, w tym prawidłowo uiszczono wpis w kwocie 15.000,00 PLN na rachunek Urzędu Zamówień Publicznych. Odwołujący w przeddzień terminu rozprawy oświadczył, że cofa odwołanie. Wobec powyższego, w świetle art. 568 pkt 1) PZP, konieczne stało się umorzenie niniejszego postępowania odwoławczego. Zgodnie z art....

KIO 5479/25

27.01.2026 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, s kutkujących odrzuceniem odwołania.  Izba dokonała również badania spełnienia przez odwołującego przesłanek określonych w art. 505 ustawy Pzp, to jest kwestii posiadania przez niego legitymacji do wniesienia odwołania uznając, że jego i nteres we wniesieniu odwołania przejawia się w następujący sposób....

KIO 5556/25

27.01.2026 postanowienie
umorzone
6 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

zachodzi podstawa do umorzenia postępowania odwoławczego, o której mowa w art. 522 ust. 3 ustawy Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odw...

KIO 5488/25

27.01.2026 wyrok
oddalone
28 Wojskowy Oddział Gospodarczy z siedzibą w Siedlcach
Meritum

‎ co następuje: Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego w ustawowym terminie zgłosił wykonawca M.Z....

KIO 5807/25

27.01.2026 postanowienie
umorzone
Sąd Okręgowy w Częstochowie
Meritum

Izba nie dopatrzyła się przesłanek, które mogłyby skutkować odrzuceniem odwołania. Izba ustaliła, że odwołanie zostało wniesione w terminie, nie zawiera braków formalnych oraz terminowo został uiszczony od niego wpis w wymaganej wysokości. Nie została również wypełniona żadna z pozostałych przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp....

KIO 5834/25

27.01.2026 postanowienie
umorzone
Województwo Pomorskie
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Organizacja działania Pomorskiej Sieci Współpracy” , numer postępowania: DAZ-Z.272.87.2025 , zostało wszczęte ogłoszeniem opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem publikacji ogłoszenia 640419-2025 w dniu 1 października 2025 r. (numer wydania Dz. U. S: 188/2025) przez : Województwo Pomorskie , ul....

KIO 5530/25

27.01.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Miasto Szczecin Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie
Meritum

Uwzględniając oświadczenie Odwołującego złożone na posiedzeniu, że cofa wniesione odwołanie w całości, Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 oraz art. 553 zdanie drugie ustawy Pzp , umorzyła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt 3 lit.b rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia ‎ 30 grudnia 2020 r....