Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

31 orzeczeń w bazie

KIO 5652/25

09.02.2026 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie
Meritum

‎ co następuje: Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. W ocenie Izby nie było także podstaw do odrzucenia odwołania na podstawie art. 528 pkt 6 ustawy Pzp, z uwagi na to, że do odwołania nie załączono jednego załącznika (dowodu), jaki został wskazany w spisie załączników, tj. wydruk Sekoncenbud, II kwartał 2025....

KIO 5744/25

09.02.2026 wyrok
oddalone
Skarb Państwa - Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych w Warszawie
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie.   Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał posiadanie legitymacji uprawniającej do wniesienia odwołania, stosownie do dyspozycji art. 505 ust. 1 Pzp. Wykonawca ITwares sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie skutecznie przystąpił do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego, stosownie do przepisów art. 525 ust. 1 - 3 Pzp....

KIO 5433/25

09.02.2026 wyrok
oddalone
Miejski Zarząd Dróg w Toruniu
Meritum

odwołanie nie zasługiwało na uwzględnienie. Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 505 ust. 1 Pzp....

KIO 5713/25

09.02.2026 wyrok
oddalone
Powiat Piaseczyński - Starostwo Powiatowe.
Meritum

Odwołanie podlega oddaleniu. Odwołujący - wykonawca HRA Architekci sp. z o.o. z/s w Warszawie (wykonawca HRA) kwestionując wynik Konkursu na „Opracowanie koncepcji architektonicznej szkoły ponadpodstawowej wraz z poradnią psychologiczno-pedagogiczną w Tarczynie” w odwołaniu wskazał w punkcie 1 na [ Przedmiot zaskarżenia ] podnosząc, że wnosi odwołanie od niezgodnych z przepisami czynności i zaniechań Powiatu Piaseczyńskiego (…) dokonanych w ramach Konkursu, polegających na: a) ocenie prac konkur...

KIO 14/26

09.02.2026 wyrok
oddalone
Sosnowieckie Wodociągi S.A.
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia przez niego szkody z uwagi na kwestionowane czynności Zamawiającego. Ponadto Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Zgodnie z art. 125 ust. 1 – 3 ustawy Pzp: 1....

KIO 5742/25

09.02.2026 postanowienie
umorzone
Akademia Sztuki Wojennej
Meritum

Zamawiający Akademia Sztuki Wojennej z siedzibą w Warszawie prowadzi postępowanie na dostawę warzyw i owoców świeżych. Postępowanie prowadzone jest w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy ‎ z dnia 11 września 2019 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 roku, poz. 1320 ze zm.), zwanej dalej ustawą Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 9 października 2025 r. pod numerem 2025/BZP 00465478....

KIO 5634/25 | KIO 5635/25

09.02.2026 wyrok
oddalone
Aplikacje Krytyczne Sp. z o.o.
Meritum

KIO 5634/25 Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Przystąpienie do postępowania odwoławczego w ustawowym terminie po stronie odwołującego zgłosili następujący wykonawcy: Billenium S.A., Eyzee S.A., yaarl S.A., Euvic S.A....

KIO 5553/25

09.02.2026 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna
Meritum

Zgodnie z informacją zawartą w piśmie zamawiającego z dnia 12 stycznia 2026 r. wartość przedmiotowego zamówienia przekracza progi unijne określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ust. 3 ustawy Pzp. Zgodnie z pkt 2 specyfikacji warunków zamówienia (dalej: SWZ) „Krótki opis przedmiotu zamówienia”: Przedmiotem Zamówienia jest wykonanie następujących elementów: zaprojektowanie i wykonanie robót dla zadania pn.: „Zabudowa systemu ETCS poziom 2 na linii nr 351 odcinek Poznań – Szczecin”. W p...

KIO 5724/25

09.02.2026 wyrok
oddalone
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka Akcyjna z siedzibą w Tarnowie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp i skierowała odwołanie na rozprawę. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba stwierdziła spełnienie przesłanek art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego wskazanych w odwołaniu przepisów Pzp....

KIO 5492/25

09.02.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Mokobody
Meritum

Odwołanie dotyczy postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00437187/01 opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 23-09-2025 r. Przedmiot zamówienia: budowa sieci wodociągowej na terenie Gminy Mokobody II – znak sprawy: RI.271.1.27.2025. Gmina pismem z dnia 05-02-26r. uwzględniła odwołanie w całości z wnioskiem o umorzenie postępowania odwoławczego i zniesienie kosztów postępowania odwoławczego. Izba na podstawie art....