Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

29 orzeczeń w bazie

KIO 40/26

05.03.2026 wyrok
oddalone
Minister Finansów i Gospodarki z siedzibą w Warszawie
Meritum

w tym zakresie jest jednolite i niezmienne - por. np. wyrok KIO 1222/15 z dnia 25 czerwca 2015 r., KIO 293/16 z dnia 11 marca 2016 r., KIO/UZP 62/09 z dnia 23 stycznia 2009 r. W pierwszym z powołanych wyroków Izba wprost wskazała, że dla ustalania treści gwarancji wadialnej, nie jest dopuszczalne stosowanie reguł wykładni określonych w art. 65 k.c. Nie stoją w sprzeczności z powołanymi orzeczeniami wyroki powołane przez przystępującego P.. W wyroku KIO 883/11 z dnia 10 maja 2011 r....

KIO 208/26

05.03.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Miasta Jaworzno
Meritum

Odwołanie wniesione w dniu 14 stycznia 2026 r. przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: GAMA sp. z o.o. z siedzibą w Jaworznie oraz M.W. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą EUROARTIS PRACOWNIA PROJEKTOWO – BADAWCZA Dr Inż. Arch M.W. z siedzibą w Rudzie Śląskiej (dalej: „Odwołujący”) w postępowaniu o udzielenie zamówienia prowadzonym w trybie podstawowym pn....

KIO 596/26

05.03.2026 postanowienie
umorzone
POLREGIO Spółka akcyjna w Warszawie
Meritum

Postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy P.z.p., zgodnie z którym Izba umarza postępowanie odwoławcze w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne. Do okoliczności objętych dyspozycją wskazanego przepisu należy sytuacja, w której zamawiający dokonał czynności objętych zarzutami odwołania....

KIO 25/26

05.03.2026 wyrok
uwzględnione
POLSKIE PORTY LOTNICZE SPÓŁKA AKCYJNA
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 417/26

05.03.2026 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi
Meritum

Zamawiający – Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi prowadzi postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą: „Całoroczne utrzymanie dróg krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi wraz ze wszystkimi elementami na autostradzie A1 na odcinku od km 335+937 do km 399+742,51 – Rejon Autostradowy w Łowiczu w latach 2026-2030” Ogłoszenie o zamówieniu zostało...

KIO 196/26

05.03.2026 postanowienie
odrzucone
Gmina Świątki
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, w tym akt sprawy odwoławczej Izba postanowiła odwołanie odrzucić. Na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron i uczestnika, Izba doszła do przekonania, że zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania na podstawie art. 528 pkt 3 ustawy Pzp, bowiem odwołanie zostało wniesione po upływie terminu określonego w ustawie . Wymaga wskazania, że w myśl przepisu art....

KIO 578/26

05.03.2026 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa - 45 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

Odnośnie odwołania Izba uwzględniła wniosek Zamawiającego w ramach odpowiedzi na odwołanie przesłanej z 04.03.2026 r. oraz Odwołującego w ramach pisma procesowego z 27.02.2026 r. i umorzyła postępowanie, ale nie na podstawie art. 568 pkt 3 Pzp, ale na podstawie art. 568 pkt 2 Pzp, zgodnie z którym Izba umarza postępowanie odwoławcze w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne....

KIO 380/26

05.03.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Malanów
Meritum

Zamawiający – Gmina Malanów prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia ‎ w trybie przetargu nieograniczonego pod nazwą „Wykorzystanie energii słonecznej ‎ w Gminie Malanów”, nr post. RI:RI.271.4.2025.EK. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej z dnia 27 czerwca 2025 r., pod numerem 416477-2025....

KIO 136/26|KIO 137/26|KIO 140/26

05.03.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Wrocław
Meritum

Izba nie dopatrzyła się przesłanek, które mogłyby skutkować odrzuceniem odwołania. Izba ustaliła, że odwołanie zostało wniesione w terminie, nie zawiera braków formalnych oraz terminowo został uiszczony od niego wpis w wymaganej wysokości. Nie została również wypełniona żadna z pozostałych przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp....

KIO 603/26

05.03.2026 postanowienie
umorzone
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie
Meritum

Zamawiający Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie, ul. Wielicka 265, 30-663 Kraków, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2024 r. poz. 1320, z późn. zm.), dalej „ustawa Pzp”, pn. „Budowa Uniwersyteckiego Centrum Pediatrycznego” (numer referencyjny: DZP-271-2-15/PN/2026 )....