Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

35 orzeczeń w bazie

KIO 1078/26

27.03.2026 postanowienie
umorzone
Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Postępowanie należy umorzyć. Odwołujący jednoznacznie i wyraźnie oświadczył, że cofa odwołanie w całości. Taki stan faktyczny nadaje się do subsumpcji pod normę prawną art. 520 ust. 1 i 2 ustawy, które stanowią, że odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy i cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa KIO....

KIO 922/26

27.03.2026 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – Urząd Transportu Kolejowego
Meritum

zamawiający uwzględnił w całości zarzuty przedstawione w odwołaniu, a po jego stronie nie przystąpił ‎ w terminie żaden wykonawca, wobec czego hipoteza normy prawnej wynikającej art. 522 ust. 1 Pzp została spełniona – co uzasadniało umorzenie postępowania odwoławczego na podstawie tego przepisu....

KIO 713/26

27.03.2026 postanowienie
zwrócone
Skarb Państwa - Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

W dniu 16 lutego 2026 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawcy SOFTIQ Sp. z o.o., ul. Chorzowska 50, 44-100 Gliwice zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: Wsparcie oraz utrzymanie oprogramowania wspierającego wydawanie zezwoleń na przejazd pojazdów nienormatywnych (PPN), wewnętrzny identyfikator: DPZ.DPZ-4.2421.18.2025....

KIO 916/26

27.03.2026 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych, skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 PZP. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 PZP – tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 1079/26

27.03.2026 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o.
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego dotyczy: „Dostawy i wdrożenia systemu klasy CIS (Clinical Information System), wraz z dostawą niezbędnych urządzeń IT oraz świadczeniem usług serwisowych i gwarancyjnych (część nr 1) oraz Dostawa zestawów komputerowych – medycznych stacji roboczych wraz z wózkami jezdnymi zapewniającymi transport komputera AIO (część nr 2) - ” Numer postępowania: KPO 137/PN/2025 Numer ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: Numer publikacji ogłoszenia...

KIO 503/26

27.03.2026 wyrok
oddalone
Komenda Główna Policji w Warszawie
Meritum

odwołanie nie zasługiwało na uwzględnienie. Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 505 ust. 1 Pzp....

KIO 621/26

27.03.2026 wyrok
uwzględnione
Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu
Meritum

Odwołujący,   Simple S.A. z/s w Warszawie w związku z wyborem oferty wykonawcy SYSTEMY INFORMATYCZNE "SYKOM" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z/s w Rzeszowie (wykonawca Sykom) wskazał w punktach 1) do 6) (str 3 – 6 odwołania) na następujące zarzuty: 1) art. 226 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp w zw. z art. 3 ust. 1 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji w zw. z rozdz. VI ust. 2 pkt 4 lit. a SWZ w zw. z art....

KIO 766/26

27.03.2026 postanowienie
zwrócone
Sąd Rejonowy w Rzeszowie
Meritum

W dniu 19 lutego 2026 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawcy Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Specjał Sp. z o.o., ‎ Al. Jana Pawła II 80/5, 00-175 Warszawa zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu ‎ o udzielenie zamówienia publicznego na: kompleksową usługę sprzątania dla Sądu Rejonowego w Rzeszowie. Wewnętrzny identyfikator: G.261.11.2025....

KIO 756/26

27.03.2026 postanowienie
umorzone
Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Ostrzeszowie
Meritum

Zamawiający – Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Ostrzeszowie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Świadczenie usługi utrzymania czystości i stanu sanitarno - higienicznego oraz transportu odpadów medycznych i komunalnych”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 28 listopada 2025 roku pod numerem S 230/2025 nr 789773-2025....

KIO 608/26

27.03.2026 postanowienie
umorzone
Szpital Specjalistyczny Pro-Familia Tomasz Łoziński sp. k.
Meritum

Zamawiający – Szpital Specjalistyczny Pro-Familia T.Ł. sp. k., ul. Witolda 6B, 35-302 Rzeszów, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Zakup i dostawa aparatury medycznej”, numer referencyjny: 2/2025/KPO/ONKO. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 27.10.2025 r., nr 206/2025 705549 -2025. W dniu 09.02.2026 r....