Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

17 orzeczeń w bazie

KIO 5763/25

19.02.2026 wyrok
oddalone
Wojewódzki Szpital Zdrowia Psychicznego im. dr. Józefa Bednarza w Świeciu
Meritum

nie były przydatne ‎ dla rozstrzygnięcia sprawy, ponieważ potwierdzają fakt podania stawek podatku od towarów ‎ i usług przez wykonawców w odrębnych postępowaniach o udzielenie zamówienia i nie stanowią dowodu na właściwą stawkę tego podatku w sprawie. Przy rozpoznawaniu sprawy izba wzięła pod uwagę także stanowiska wynikające ‎ ze złożonych pism, to jest odwołania, odpowiedzi na odwołanie, pism procesowych ‎ oraz stanowiska i oświadczenia odwołującego i przystępującego, obecnych na posiedzeniu...

KIO 5441/25

16.01.2026 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Zdrowia Psychicznego im. dr. Józefa Bednarza w Świeciu
Meritum

unieważnienie przez zamawiającego w dniu ‎ 4 grudnia 2025 roku czynności z dnia 24 listopada 2025 roku powoduje, że dalsze postępowanie odwoławcze stało się zbędne, przestał bowiem istnieć przedmiot zaskarżenia, a w konsekwencji orzekanie przez Izbę co do czynności lub zaniechań, które utraciły swój byt, jest bezprzedmiotowe. W tym stanie rzeczy wobec spełnienia hipotezy normy wynikającej art....

KIO 2784/25

25.08.2025 wyrok
umorzone
Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Świeciu
Meritum

odwołujący nie udowodnił twierdzeń zarzutu odwołania. Odwołujący kwestionował pełnienie przez K.K. w okresie ‎ grudzień 2018 r. do marzec 2022 r. funkcji Przedstawiciela Wykonawcy w realizacji ‎ od 17 grudnia 2018 r. do 7 marca 2022 r. inwestycji pn. „Hermetyzacja i dezodoryzacja wybranych obiektów oczyszczalni ścieków w Białymstoku – Kontrakt nr 3”, faktem podpisania umowy nr TI-3-FS/2018 z 17 grudnia 2018 r., wskazaniem w tej umowie T.R....

KIO 238/25

13.02.2025 wyrok
oddalone
Wojewódzki Szpital Zdrowia Psychicznego im. dr. Józefa Bednarza w Świeciu
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych i terminowo został uiszczony wpis od odwołania w wymaganej wysokości. Odwołanie nie podlega również odrzuceniu na podstawie art. 528 PZP. Niniejsze postępowanie zostało umorzone w części wszczętej odwołaniem w zakresie zarzutu nr 2 odwołania, w odniesieniu do zaskarżenia czynności wezwania Odwołującego do wyjaśnień rażąco niskiej ceny, bowiem zarzut ten został cofnięty przez Odwołującego na posiedzeniu....

KIO 122/25

31.01.2025 postanowienie
postanowienie
Wojewódzki Szpital Zdrowia Psychicznego im. dr. Józefa Bednarza w Świeciu
Meritum

Należy stwierdzić, iż odwołanie złożono z zachowaniem ustawowego terminu określonego w art. 515 ust. 1 pkt 1 lit. a) PZP. Odwołanie zostało prawidłowo przekazane Zamawiającemu, a Odwołujący uiścił wpis w wymaganej wysokości na rachunek Urzędu Zamówień Publicznych. Nie budzi wątpliwości, iż w przedmiotowej sprawie, w związku z dokonanymi czynnościami Zamawiającego po wniesieniu odwołania, postępowanie podlega umorzeniu z uwagi na dyspozycję przepisu art. 568 pkt 2 PZP....

KIO 4588/24

19.12.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
„VISTULA-PARK ŚWIECIE” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Świeciu
Meritum

Odwołujący, tj. wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia Security & Cleaning System spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we Wrocławiu oraz Security & Cleaning System spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu 18 grudnia 2024 r., tj....

KIO 4186/24

20.11.2024 postanowienie
postanowienie
Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Świeciu
Meritum

W dniu 12 listopada 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ‎ PPHU Vacuum-Global J.M., S.M. 47a, 63-500 S.M. zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Dostawę i montaż chłodni kontenerowych dla Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Świeciu. Numer referencyjny: PIWs.361.1.2024 ”....

KIO 3733/24

25.10.2024 postanowienie
postanowienie
Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. dr. J. Bednarza w Świeciu
Meritum

Zamawiający: Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. dr. J. Bednarza w Świeciu prowadzi w trybie podstawowym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest dostawa opisana jako: dostawa fabrycznie nowego sprzętu informatycznego dla Oddziału Dzieci i Młodzieży. Zamówienie zostało podzielone na trzy części. Odwołanie dotyczy części trzeciej opisanej jako: Część nr 3: Dostawa tablic interaktywnych i projektorów....

KIO 2589/24

13.08.2024 postanowienie
postanowienie
Gmina Świecie nad Osą
Meritum

Zamawiający – Gmina Świecie nad Osą z siedzibą Świecie nad Osą 1, 86-341 Świecie nad Osą, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Budowa kompleksu sportowego w miejscowości Świecie nad Osą z budynkami gospodarczo - magazynowymi i zapleczem socjalnym - etap I", o ogłoszeniu o zamówieniu publicznym opublikowanym w Biuletynie Zamówień Publicznych nr 2024/BZP 00353288 z dnia 2024-06-05, dalej zwane „postępowaniem”....

KIO 1075/22

06.05.2022 wyrok
oddalone
Vistula-Park Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Świeciu
Meritum

Zamawiający „Vistula-Park Świecie” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w miejscowości Świecie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego - CPV: 44112240-2 pod nazwą „Wymiana podłogi sportowej w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Sienkiewicza 3 w Świeciu”. Wartość zamówienia jest niższa niż progi unijne (dowód: pismo zamawiającego z dnia 22 kwietnia 2022 roku)....