Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

14 orzeczeń w bazie

KIO 1226/26

21.04.2026 wyrok
uwzględnione
Gmina Bystrzyca Kłodzka w Bystrzycy Kłodzkiej
Meritum

Art. 16 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób: 1) zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców; 2) przejrzysty; 3) proporcjonalny. Art. 18 ust. 1 Pzp stanowi, że Postępowanie o udzielenie zamówienia jest jawne. Art. 18 ust. 3 Pzp stanowi, że Nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r....

KIO 3284/25

03.09.2025 postanowienie
umorzone
Zakład Usług Leśnych w Bystrzycy Kłodzkiej
Meritum

: W dniu 12 sierpnia 2025 r. odwołujący złożył do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej oświadczenie o cofnięciu odwołania w całości. Oświadczenie o cofnięciu odwołania zostało podpisane przez osobę prawidłowo umocowaną do reprezentowania odwołującego. Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a stosownie do treści art. 520 ust....

KIO 1650/25

14.05.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Bystrzyca Kłodzka
Meritum

Postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie podlegało umorzeniu na podstawie art. art. 568 pkt 3 Pzp w zw. z art. 522 ust. 1 Pzp oraz na podstawie art. 568 pkt 2 Pzp. Izba stwierdziła, że w związku z uwzględnieniem przez Zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu w odpowiedzi na odwołanie oraz uwzględniając okoliczność, że żaden wykonawca nie przystąpił do postępowania odwoławczego, w tym po stronie Zamawiającego, postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 522...

KIO 3589/24

05.11.2024 wyrok
uwzględnione
Gmina Bystrzyca Kłodzka
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy ‎ Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania.  Izba dokonała również badania spełnienia przez odwołującego przesłanek określonych w art. 505 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody z uwagi na kwestionowane czynności zamawiającego, stwierdzając spełnienie tych przesłanek....

KIO 1083/24

09.04.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Skarb Państwa – Lasy Państwowe Zakład Usług Leśnych w Bystrzycy Kłodzkiej
Meritum

Zamawiający – Skarb Państwa – Lasy Państwowe Zakład Usług Leśnych w Bystrzycy Kłodzkiej – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Zakup i dostawa tuszy i tonerów oraz materiałów eksploatacyjnych na lata 2024-2025”, numer postępowania: A.270.07.2024. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej: 2024/BZP 00261516/01 w dniu 27 marca 2024 r. W dniu 2 kwietnia 2024 r....

KIO 63/24

30.01.2024 wyrok
oddalone
Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka
Meritum

Odwołanie nie zawiera braków formalnych. Wpis w prawidłowej wysokości został wniesiony w ustawowym terminie. Nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, o których mowa w art. 528 ustawy Pzp. W ocenie Izby Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do skorzystania w przedmiotowym postępowaniu ze środków ochrony prawnej. Zostały bowiem wypełnione przesłanki, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 1053/23

02.05.2023 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka
Meritum

postanowienia z dnia 2 maja 2023 r. w sprawie o sygn. akt: KIO 1053/23 Izba ustaliła, że oświadczeniem złożonym w dniu 28 kwietnia 2023 r. odwołujący konsorcjum G.G. prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą Zakład Usług Leśnych G.G. ul. Klonowa 5, 66-131 Cigacie i J.W. prowadzącej działalność gospodarczą pod nazwą Firma Usługowa J.W. ul. Osadnicza 35, 65-785 Zielona Góra skutecznie wycofało odwołanie wniesione w dniu 13 kwietnia 2023 r....

KIO 914/23

21.04.2023 wyrok
oddalone
Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 22 lutego 2023 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2023/S 038-112685....

KIO 308/23

23.02.2023 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka
Meritum

Uwzględnieniu podlegał zarzut naruszenia przez Zamawiającego artykułu 128 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych w zw. z art. 16 pkt 1) ustawy Prawo zamówień publicznych, poprzez niezastosowanie i zaniechanie wezwania konsorcjum Pilkar w zakresie pakietów 1 i 2, do uzupełnienia podmiotowych środków dowodowych. Zgodnie z rozdziałem 7, pkt 7.1.4)c) cz....

KIO 273/23

14.02.2023 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka
Meritum

przed otwarciem rozprawy Zamawiający uwzględnił w części zarzuty przedstawione w odwołaniu, z kolei pozostałe zarzuty zostały przez Odwołującego wycofane. Izba na podstawie art. 522 ust. 3 ustawy Pzp stwierdziła, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego na posiedzeniu niejawnym i, zgodnie z przepisem art. 568 pkt 3 ustawy Pzp, orzekła jak w sentencji. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono na podstawie art. 557 ustawy Pzp w zw....