Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

72 orzeczeń w bazie

KIO 823/26

01.04.2026 wyrok
oddalone
Gmina – Miasto Elbląg
Meritum

Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność przystąpień zgłoszonych przez: A) uczestników konkursu wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: WSP Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie i WXCA Group Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (zwanych dalej jako: „konsorcjum WSP”); B) uczestnika 22ARCHITEKCI Sp. z o.o....

KIO 5930/25|KIO 5970/25|KIO 636/26

23.03.2026 wyrok
uwzględnione
Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Elblągu
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołań. W drugiej kolejności Izba stwierdziła, że Odwołującym przysługiwało prawo do skorzystania ze środka ochrony prawnej, gdyż wypełniono materialnoprawną przesłankę interesu w uzyskaniu zamówienia, określoną w art. 505 ust....

KIO 4868/25

07.01.2026 postanowienie
zwrócone
Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu
Meritum

W dniu 3 listopada 2025 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie TDZ Technika dla zdrowia Sp. z o.o., ul. gen. Władysława Sikorskiego 74, 05-082 Janów zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: dostawę systemu / oprogramowania i sprzętu informatycznego w 5 pakietach dla potrzeb WSZ w Elblągu w celu realizacji zadania pn: „Rozwój nowoczesnych technologii ICT w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu”....

KIO 4592/25 | KIO 4596/25

08.12.2025 wyrok
oddalone
Gmina-Miasto Elbląg
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w obu odwołaniach nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących ich odrzuceniem , odwołania nie zawierały braków formalnych i mogły zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że obaj wykonawcy wnoszący odwołania wykazali interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Interes we wniesieniu odwołania w sprawie o sygn....

KIO 3009/25

03.09.2025 wyrok
oddalone
Zakład Ubezpieczeń Społecznych - Oddział w Elblągu
Meritum

W zakresie złożonej opozycji wobec przystąpienia K.K. do postępowania oraz tezy Odwołującego o przekroczeniu terminu w przekazania pisma zawierającego przystąpienie, Izba stwierdziła, iż termin na złożenie przystąpienia został zachowany, albowiem w aktach sprawy znajduje się potwierdzenie nadania do Odwołującego się pisma listem poleconym z zachowaniem przewidzianego terminu. Tym samym Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia K.K....

KIO 2351/25

14.07.2025 postanowienie
umorzone
WOJEWÓDZKI SZPITAL ZESPOLONY W ELBLĄGU
Meritum

Zamawiający – WOJEWÓDZKI SZPITAL ZESPOLONY W ELBLĄGU – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego w zakresie pakietu nr 17, pn. Dostawa produktów leczniczych i płynów infuzyjnych w 20 pakietach dla potrzeb Apteki Szpitalnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu” (znak sprawy: 17/2025)....

KIO 1928/25

10.06.2025 wyrok
oddalone
Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia przez niego szkody z uwagi na kwestionowane zaniechania Zamawiającego. Ponadto Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Zgodnie z art. 20 ustawy o odpadach: 1....

KIO 1408/25

06.05.2025 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu
Meritum

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu (dalej: „Zamawiający”) prowadzi, w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (dalej: „ustawa Pzp”), postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest świadczenie usługi telefonii komórkowej GSM z dostawą aparatów telefonicznych oraz telefonii stacjonarnej w 2 pakietach dla potrzeb Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu w okresie 36 miesięcy, numer referencyjny: 15...

KIO 1373/25

29.04.2025 postanowienie
umorzone
Szpital Miejski Św. Jana Pawła II w Elblągu
Meritum

Zamawiający – Szpital Miejski Św. Jana Pawła II w Elblągu – prowadzi z zastosowaniem przepisów ustawy z 11 września 2019 r. prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 dalej: „ustawa Pzp”), w trybie podstawowym bez negocjacji postępowanie na: „Dostawy wyrobów medycznych jednorazowego użytku, obłożeń, plastrów oraz siatek przepuklinowych – uzupełnienie vol 4” (znak sprawy ZP/7/2025) dotyczy pakietu nr 4....

KIO 1474/25

29.04.2025 postanowienie
umorzone
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu
Meritum

Zamawiający – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, ul. Karowa 1, 82-300 Elbląg, prowadzi w trybie podstawowym z możliwością negocjacji, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa środków chemicznych na potrzeby Kompleksu Obiektów Basenowych (KOB) na okres 12 miesięcy od dnia podpisania umowy”, numer referencyjny: DA.2610.1.2025.AW....