Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

13 orzeczeń w bazie

KIO 3776/24

05.11.2024 wyrok
uwzględnione
Miasto Grajewo
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Izba stwierdziła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia, kwalifikowanego możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, co uprawniało go do złożenia odwołania. Izba ustaliła, że w terminie określonym w art. 525 ust....

KIO 3503/24

21.10.2024 wyrok
oddalone
SZPITAL OGÓLNY IM. DR WITOLDA GINELA W GRAJEWIE
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 2827/24

02.09.2024 wyrok
oddalone
Miasto Grajewo
Meritum

Izba stwierdziła, że nie wystąpiła żadna z przesłanek wskazanych w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem jest odrzucenie odwołania. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał spełnienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, zarówno posiadania interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy. Do postępowania odwoławczego, w terminie przewidzianym w art. 525 ust....

KIO 2453/24

29.07.2024 postanowienie
postanowienie
Miasto Grajewo
Meritum

Izba zważyła, że wobec uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień po stronie Zamawiającego, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 Pzp. Przepis ten stanowi w zdaniu pierwszym, że w przypadku uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez o becności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy pr...

KIO 1170/24

26.04.2024 wyrok
oddalone
Miasto Grajewo
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie podstawowym bez negocjacji o wartości zamówienia nie przekraczającej progów unijnych, na realizację zadania inwestycyjnego pn: „Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Grajewie wraz z niezbędnym zagospodarowaniem terenu i boiska lekkoatletycznego przy szkole”. W rozdz. VIII ust. 2 SWZ zamawiający przewidział podstawy wykluczenia określone w art. 109 ust. 1, 4 i 5 ustawy P.z.p....

KIO 1579/23

16.06.2023 wyrok
oddalone
Szpital Ogólny im. dr Witolda Ginela
Meritum

Podnosząc zarzut naruszenia art. 239 ust.1 ustawy Pzp i kwestionując wybór oferty wykonawcy Solve Medical (Przystępujący) jako najkorzystniejszej Odwołujący, wykonawca VERSAMED podniósł także zarzut naruszenia art. 107 ust.2 i art. 223 ust.1 ustawy Pzp, a także zarzut naruszenia art. 226 ust.1 pkt 5 tej ustawy . Zdaniem Odwołującego wezwanie przez Zamawiającego w dniu 11.05.br....

KIO 1217/23|KIO 1238/23

15.05.2023 postanowienie
umorzone
Szpital Ogólny im. dr Witolda Ginela w Grajewie
Meritum

Mając na uwadze ustalony stan rzeczy, skład orzekający stwierdził, że zaszła konieczność zastosowania art. 568 pkt 2 p.z.p. i umorzenia postępowania odwoławczego. Zgodnie z tą normą Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne....

KIO 1777/22

21.07.2022 postanowienie
odrzucone
Szpital Ogólny im. dr Witolda Ginela w Grajewie
Meritum

W dniu 24 czerwca 2022 r. zamawiający zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o zamówieniu dotyczące postępowania. W pkt 4.3.) ogłoszenia zostały określone kryteria oceny ofert. Jako kryterium nr 3 zostało wskazane kryterium pn.: Odległość. Zamawiający określił jego wagę jako 25%. Tego samego dnia tj. 24 czerwca 2022 r. na stronie internetowej zamawiającego została opublikowana SWZ dotycząca postępowania....

KIO 2343/20

27.10.2020 wyrok
oddalone
Miasto Grajewo
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, #x200e o której mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....