Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

14 orzeczeń w bazie

KIO 1244/25

15.04.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Jasło
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 1192/25

10.04.2025 postanowienie
umorzone
Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że w terminie wynikającym z art. 525 ust....

KIO 4077/24

27.11.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Jaśle
Meritum

Analiza stanu faktycznego sprawy pozwala na wniosek, że na dzień rozpoznania odwołania, postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu w całości. Zamawiający w treści swojego oświadczenia procesowego w zakresie uwzględnienia w części odwołania odniósł się nie do zarzutów, lecz do żądań Odwołującego. Poddając analizie złożone przez Zamawiającego oświadczenie, Izba miała na uwadze, że w odwołaniu Odwołujący podniósł dwa zarzuty, tj. zarzut naruszenia art. 226 ust....

KIO 1505/24

23.05.2024 wyrok
oddalone
Miasto Jasło
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp i skierowała odwołanie na rozprawę. Izba uznała, że odwołujący posiadał interes w uzyskaniu zamówienia oraz mógł ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, czym wypełnił materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 Pzp. Wobec spełnienia przesłanek określonych w art....

KIO 2833/23

09.10.2023 postanowienie
umorzone
Szpital Specjalistyczny w Jaśle
Meritum

Zamawiający - Szpital Specjalistyczny w Jaśle prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na wyposażenie obiektu Oddziału Psychiatrycznego wraz z Poradniami w podziale na pakiety . Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 ze zm.), dalej „ustawa Pzp”....

KIO 2630/22

18.10.2022 wyrok
oddalone
Związek Gmin Dorzecza Wisłoki
Meritum

Zarzuty podnoszone w odwołaniu nie zasługują na uwzględnienie. Podnoszona w odwołaniu argumentacja, a także przedkładane na rozprawie dowody przez Zamawiającego potwierdziły, że w tej sprawie zasadne było zastosowanie przepisu art. 255 pkt 5 Pzp jako podstawy unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego....

KIO 1462/22

15.06.2022 wyrok
oddalone
Szpital Specjalistyczny w Jaśle
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Ponadto Izba stwierdziła, że odwołującemu przysługiwało prawo do skorzystania ze środka ochrony prawnej, gdyż wypełniono materialnoprawną przesłankę interesu w uzyskaniu zamówienia, określoną w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, kwalifikowaną możliwością poniesienia szkody, będącej konsekwencją zaskarżonej w odwołaniu czynności....

KIO 629/22

23.03.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 1 ustawy Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu, w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w te...

KIO 2923/20

03.12.2020 wyrok
oddalone
Związek Gmin Dorzecza Wisłoki
Meritum

Mając na uwadze, że po wniesieniu odwołania, a przed otwarciem posiedzenia Izby, zamawiający udostępnił odwołującemu się wykonawcy dokumenty zastrzeżone przez przystępującego jako zawierające informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa, zarzuty w tym zakresie, jakkolwiek nie uwzględnione przez zamawiającego, ani nie cofnięte przez odwołującego, Izba uznaje za bezprzedmiotowe i jako takie, nie wymagające oceny tudzież rozstrzygnięcia wyrokiem....

KIO 248/18

23.02.2018 wyrok
uwzględnione
Miasto Jasło
Meritum

Odwołanie nie podlega odrzuceniu na podstawie art. 189 ust. 2 pkt 1 Pzp. Zgodnie z tym przepisem Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że w sprawie nie mają zastosowania przepisy ustawy. Zdaniem zamawiającego prowadzenie postępowania na podstawie regulaminu, zgodnie z art. 4 ust. 3 PPP oznacza, że podmiot zainteresowany udziałem w postępowaniu nie może wnieść odwołania....