Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

60 orzeczeń w bazie

KIO 846/26

30.03.2026 postanowienie
umorzone
Oświetlenie Uliczne i Drogowe Sp. z o.o. z siedzibą w Kaliszu
Meritum

Oświetlenie Uliczne i Drogowe Sp. z o.o. z siedzibą w Kaliszu (dalej „zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie podstawowym, ‎ na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r., poz. 1320) - dalej: „ustawa Pzp” pn....

KIO 790/26

13.03.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Kalisz
Meritum

Izba stwierdziła, że wobec uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i niewniesienia sprzeciwu wobec uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów odwołania, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 2 ustawy P.z.p., zgodnie z którym, jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu prz...

KIO 5638/25

29.01.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Kalisz, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kaliszu
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kaliszu w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę wraz z uruchomieniem- wyposażenia pracowni w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kaliszu przy ul. Handlowej 9, z podziałem na dziewięć części (nr postępowania: CKZIU-KG.271.9.2025) ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych 14.11.2025 r., 2025/BZP 00532655/01, wobec czynności wyboru oferty najkorzystniejszej na część 1 oraz odrzucen...

KIO 5025/25 | KIO 5042/25

29.12.2025 wyrok
oddalone
Miasto Kalisz
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołań, nie zawierały one braków formalnych i mogły zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że odwołujący wykazali interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy....

KIO 4761/25

25.11.2025 postanowienie
umorzone
Miasto Kalisz – Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych
Meritum

nie zachodzi podstawa unieważnienia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 2 ustawy Pzp (kiedy to wskutek unieważnienia czynności zaskarżonej w odwołaniu postępowanie odwoławcze staje się zbędne), ale że Zamawiający uwzględnił odwołanie w całości (art. 568 pkt 3 ustawy Pzp). Zgodnie z art. 522 ust....

KIO 2877/25

25.08.2025 wyrok
oddalone
Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Izba stwierdziła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia, kwalifikowanego możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o czym mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, co uprawniało go do złożenia odwołania. Izba ustaliła, że w terminie określonym w art. 525 ust....

KIO 2054/25

24.06.2025 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Sąd Okręgowy w Kaliszu
Meritum

Zamawiający na część 1 zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 2.732.638,09 zł brutto (dowód: informacja z dnia 14 kwietnia 2025 roku). W postępowaniu na część 1 wpłynęło 6 ofert, w tym oferta przystępującego na kwotę 2.684.880,96 zł oraz oferta odwołującego na kwotę 2.783.617,92 zł. Ceny pozostałych ofert to: 3.200.155,20 zł, 2.807.367,12 zł, 3.478151,76 zł, 3.029.657,76 zł (dowód: informacja z otwarcia ofert z dnia 14 kwietnia 2025 roku)....

KIO 2054/25

24.06.2025 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Sąd Okręgowy w Kaliszu
Meritum

Zamawiający na część 1 zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 2.732.638,09 zł brutto (dowód: informacja z dnia 14 kwietnia 2025 roku). W postępowaniu na część 1 wpłynęło 6 ofert, w tym oferta przystępującego na kwotę 2.684.880,96 zł oraz oferta odwołującego na kwotę 2.783.617,92 zł. Ceny pozostałych ofert to: 3.200.155,20 zł, 2.807.367,12 zł, 3.478151,76 zł, 3.029.657,76 zł (dowód: informacja z otwarcia ofert z dnia 14 kwietnia 2025 roku)....

KIO 2088/25

23.06.2025 wyrok
uwzględnione
Miasto Kalisz
Meritum

że zasada jawności postępowania o udzielnie zamówienia publicznego nie ma charakteru bezwzględnego. Definicja legalna tajemnicy przedsiębiorstwa, określona w ww. przepisie, wskazuje, że przez tajemnicę przedsiębiorstwa rozumie się nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, handlowe lub organizacyjne przedsiębiorstwa bądź też inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności....

KIO 1848/25

06.06.2025 wyrok
oddalone
Miasto Kalisz
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Odnośnie do Zarzutu 1. Zamawiający poprawnie przedstawił w swoim stanowisku, iż działając na podstawie i w granicach prawa, badając, czy wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego opiera się na przepisach ustawy pzp i rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy z dnia 23 grudnia 202...