Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

62 orzeczeń w bazie

KIO 4407/25

24.11.2025 wyrok
uwzględnione
Sąd Rejonowy w Koninie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....

KIO 4114/25

30.10.2025 postanowienie
umorzone
Zarząd Dróg Miejskich w Koninie
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – Zarząd Dróg Miejskich w Koninie, w trybie przetargu nieograniczonego na niskoemisyjny transport publiczny w subregionie końskim – Inteligentny System Transportowy w Koninie (ITS Konin) (nr postępowania: ZDM.IV.ZP.092.2.2025), ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 08.05.2025 r., 294806-2025, wobec treści specyfikacji warunków zamówienia, wniesione zostało 29.09.2025 r....

KIO 3725/25

30.09.2025 postanowienie
umorzone
Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Koninie
Meritum

W dniu 4 września 2025 roku zamawiający przekazał wykonawcy uczestniczącemu w postępowaniu o udzielenie zamówienia kopię odwołania za pośrednictwem Platformy eZamawiający. Do postępowania odwoławczego w terminie określonym ustawą Pzp (tj. w terminie 3-dniowym, który upływał w dniu 8 września 2025 roku) nie zgłoszono przystąpienia....

KIO 3045/25

21.08.2025 postanowienie
umorzone
Miasto Konin
Meritum

21 lipca 2025 r. wykonawca NDI Energy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Dąbrowie (dalej jako „Odwołujący”) wniósł odwołanie w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane o nazwie „Budowa węzła przesiadkowego przy dworcu PKP w Koninie”, prowadzonym przez Miasto Konin . W piśmie złożonym 14 sierpnia 2025 r. Odwołujący oświadczył, że cofa ww. odwołanie. Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r....

KIO 2591/25

04.08.2025 postanowienie
umorzone
Miejski Zakład Komunikacji w Koninie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Koninie
Meritum

23 czerwca 2025 r. wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia Romgos spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Engineering spółka komandytowa z siedzibą w Jarocinie i Romgos Gwiazdowscy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Jarocinie (dalej jako „Odwołujący”) wnieśli odwołanie w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane o tytule „Budowa Zajezdni Autobusowej wraz z towarzyszącą jej infrastrukturą oraz budowa stacji tankowania wodoru”, prowadz...

KIO 1974/25

10.06.2025 postanowienie
umorzone
Zarząd Dróg Miejskich w Koninie
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego zgodnie z art. 568 pkt 2 ustawy Pzp. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557, art. 574 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r. (Dz. U. ‎ z 2020 r. poz....

KIO 1993/25

06.06.2025 postanowienie
umorzone
Zarząd Dróg Miejskich w Koninie
Meritum

Zamawiający Zarząd Dróg Miejskich w Koninie prowadzi postępowanie w procedurze konkurencyjnej, którego przedmiotem jest: „Przebudowa mostu wschodniego nad rzeką Wartą w ciągu drogi krajowej nr 92 na Trasie Warszawskiej w Koninie realizowana w ramach zadania pn.: Przebudowa obiektów mostowych w ciągu drogi krajowej nr 92 na Trasie Warszawskiej w Konie.” Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 07 maja 2025 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej nr 88/2025 pod numerem 292496-2025. 19 maj...

KIO 1940/25

05.06.2025 postanowienie
umorzone
Zarząd Dróg Miejskich w Koninie
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego zgodnie z art. 568 pkt 2 ustawy Pzp. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557, art. 574 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r. (Dz. U. ‎ z 2020 r. poz....

KIO 1851/25

30.05.2025 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie
Meritum

Izba ustaliła, że do postępowania odwoławczego nie zgłoszono przystąpień. Izba ustaliła, że Zamawiający w dniu 7 maja 2025 r. zawiadomił wykonawców o wyborze oferty wykonawcy AGIZ jako najkorzystniejszej w pakiecie 1. Po wniesieniu przez Odwołującego odwołania wobec czynności wyboru oferty najkorzystniejszej, Zamawiający pismem z 15 maja 2025 r. zawiadomił wykonawców o unieważnieniu czynności wyboru najkorzystniejszej oferty w zakresie pakietu nr 1 z 7 maja 2025 r....

KIO 1658/25

19.05.2025 postanowienie
umorzone
Miejski Zakład Komunikacji w Koninie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

W dniu 29 kwietnia 2025 r. zamawiający zamieścił odwołanie wraz z wezwaniem wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego na stronie prowadzonego postępowania. Żaden z wykonawców nie zgłosił przystąpienia do postępowania odwoławczego. W dniu 6 maja 2025 roku odwołujący przekazał Prezesowi Krajowej Izby Odwoławczej wniosek o umorzenie postępowania odwoławczego na posiedzeniu bez udziału stron na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy Pzp....