Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

83 orzeczeń w bazie

KIO 656/26

02.04.2026 wyrok
uwzględnione
Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....

KIO 230/26 | KIO 238/26

16.03.2026 wyrok
uwzględnione
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 676/26

06.03.2026 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy
Meritum

26 lutego 2026 r. wpłynęło do Izby pismo Odwołującego, w którym wniósł o umorzenie postępowania odwoławczego na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy pzp i zwrot wniesionego wpisu. Odwołujący wskazał, że ponieważ Zamawiający dokonał zmiany treści SWZ w sposób zgodny z żądaniem odwołania, postępowanie odwoławcze stało się bezprzedmiotowe....

KIO 4586/25

03.12.2025 wyrok
oddalone
Gmina Legnica
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 505 ust. 1 Pzp, uprawniający do jego złożenia. Odwołujący w rankingu złożonych ofert w zajął drugie miejsce, w wypadku więc potwierdzenia zarzutów, ma szansę na uzyskanie przedmiotowego zamówienia....

KIO 4074/25

28.11.2025 wyrok
oddalone
Gmina Legnica
Meritum

Izba nie dopatrzyła się zaistnienia przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Ustawy. Izba uznała, że odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia i możliwość poniesienia szkody jako przesłanki materialnoprawnej dopuszczalności odwołania z art. 505 ust. 1 Ustawy....

KIO 3378/25 | KIO 3384/25

30.09.2025 wyrok
oddalone
Gmina Legnica
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymują się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołujących możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając tym samym Odwołujących na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody. W sprawie o sygn....

KIO 3379/25

22.09.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Legnica
Meritum

13 sierpnia 2025 r. wykonawca AWM Budownictwo spółka akcyjna z siedzibą we Wrocławiu (dalej jako „Odwołujący”) wniósł odwołanie na czynności badania i oceny oferty wykonawcy Turpis Nova spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we Wrocławiu i wyboru oferty najkorzystniejszej oraz na zaniechania: odrzucenia oferty wykonawcy Turpis Nova spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we Wrocławiu, wezwania tego wykonawcy do złożenia wyjaśnień „dotyczących treści złożonej oferty w zakre...

KIO 3033/25

21.08.2025 postanowienie
umorzone
Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka Akcyjna
Meritum

Zamawiający Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka Akcyjna ‎ z siedzibą w Legnicy, zwany dalej „zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę, montaż, integrację i wdrożenie modułów radiowych opartych o technologię IoT wraz z obsługą systemu...

KIO 1050/25

08.04.2025 wyrok
uwzględnione
Pogotowie Ratunkowe w Legnicy
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej....

KIO 957/25

08.04.2025 wyrok
oddalone
Koleje Dolnośląskie S.A.
Meritum

Zgodnie z art. 505 ustawy Prawo zamówień publicznych środki ochrony prawnej przysługują wykonawcy, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy. W niniejszej sprawie posiadanie przez Odwołującego interesu we wniesieniu dowołania może wydawać się wątpliwe....