Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 1055/26

15.04.2026 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Zespół Zakładów z siedzibą w Makowie Mazowieckim
Meritum

Pismem z dnia 3 marca 2026 r. Zamawiający poinformował o odrzuceniu wyborze oferty Przystępującego jako najkorzystniejszej w postępowaniu oraz o odrzuceniu oferty Odwołującego na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. Uzasadniając czynność odrzucenia oferty Odwołującego Zamawiający wskazał: Postępowanie prowadzone było w trybie podstawowym z możliwością negocjacji. Po przeprowadzeniu negocjacji Wykonawcy złożyli oferty dodatkowe....

KIO 5692/25

19.01.2026 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Zespół Zakładów w Makowie Mazowieckim
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: Dostawa systemów informatycznych wraz z dostawą sprzętu komputerowego w ramach projektu pn. „Transformacja cyfrowa Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej – Zespołu Zakładów w Makowie Mazowieckim” realizowanego w ramach inwestycji D1.1.2.: „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” (nr ref....

KIO 3483/25

16.09.2025 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Zespół Zakładów z siedzibą w Makowie Mazowieckim
Meritum

nie budzi wątpliwości, że w przedmiotowej sprawie, w związku z dokonanymi czynnościami zamawiającego może znaleźć zastosowanie art. 568 pkt 2 ustawy, zgodnie z którym KIO umarza postępowanie odwoławcze w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne. Zgodnie ze stanowiskiem doktryny podstawą do umorzenia postępowania jest również stwierdzenie przez KIO, że postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne....

KIO 743/25

13.03.2025 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Zespół Zakładów z/s w Makowie Mazowieckim
Meritum

Postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy Pzp.     Zamawiający w piśmie z dnia 11 marca 2025 r. oświadczył, że unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w którym wniesiono odwołanie w dniu 3 marca 2025 r. Informacja o unieważnieniu postępowania została zamieszczona na platformie zakupowej Zamawiającego dnia 5 marca 2025 r....

KIO 235/25

31.01.2025 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Zespół Zakładów w Makowie Mazowieckim
Meritum

Zgodnie z regulacją art. 522 ust. 1 ustawy PZP: „W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił ‎ w terminie żaden wykonawca....

KIO 1140/23

09.05.2023 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Zespół Zakładów
Meritum

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Zespół Zakładów z siedzibą ‎ w Makowie Mazowieckim zwany dalej: „zamawiającym” , prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 1710 ze zm. ) , zwanej dalej: „Pzp”, w trybie podstawowym pn . : Transport pacjentów dializowanych , nr referencyjny sprawy: 05/2023 , zwane dalej „postępowaniem” ....

KIO 344/15

06.03.2015 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Zespół Zakładów
Meritum

Izba postanowiła dopuścić w poczet materiału dowodowego następujące dokumenty: (i) SIWZ oraz ogłoszenie o zamówieniu nr 2014/S 223 – 393681 z dnia 19 listopada 2014 r. na okoliczność ustalenia przedmiotu zamówienia i warunków udziału w postępowaniu; (ii) zawiadomienie o odrzuceniu oferty Odwołującego z dnia 12 lutego 2015 r. na okoliczność ustalenia przyczyn odrzucenia oferty Odwołującego; (iii) zawiadomienie o unieważnieniu postępowania z dnia 12 lutego 2015 r....

KIO 1590/14

18.08.2014 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego i Zamkniętego im. Duńskiego Czerwonego Krzyża
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że odwołującemu przysługiwało prawo do wniesienia odwołania, ponieważ wypełniono materialnoprawną przesłankę interesu w uzyskaniu zamówienia, określoną w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, kwalifikowaną możliwością poniesienia szkody przez odwołującego, będącej konsekwencją zaskarżonych w odwołaniu czynności i zaniechań zamawiającego....

KIO 1211/14|KIO 1221/14|KIO 1222/14

04.07.2014 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Zespół Zakładów w Makowie Mazowieckim
Meritum

W pierwszej kolejności Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła, że odwołania nie zawierają braków formalnych oraz zostały uiszczone od nich wpisy. W dalszej kolejności Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem któregokolwiek z odwołań na podstawie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp....

KIO 2444/17

wyrok
oddalone
SPZOZ - Zespół Zakładów w Makowie Mazowieckim
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że Odwołujący jest legitymowany, zgodnie z przepisem art. 179 ust. 1 Pzp, do wniesienia odwołania. Izba dopuściła i przeprowadziła dowody z treści SIWZ, wezwania Przystępującego z 16 października 2017 r. w trybie art. 26 ust. 1 Pzp, polisy seria BPP-A/P nr 0051604, polisy seria K nr 11000676, wykazu osób złożonego przez Przystępującego, zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej i dokumentów przedstawionych na rozprawie....