Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

24 orzeczeń w bazie

KIO 1101/26

09.04.2026 wyrok
oddalone
Powiat Mikołowski
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. , poz. 1320 ze zm. ), dalej jako Ustawa. Rozpoznając odwołanie Izba miała na uwadze stan faktyczny ustalony w oparciu o dokumentację postępowania złożoną do akt sprawy, a także stanowiska prezentowane ustnie na rozprawie i w pismach procesowych....

KIO 247/26

13.03.2026 wyrok
oddalone
Akademickie Centrum Zdrowia w Mikołowie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Mikołowie
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 31 października 2025 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 723106-2025. W rozdziale III ust....

KIO 4877/25

19.12.2025 postanowienie
umorzone
Zakład Gospodarki Lokalowej w Mikołowie
Meritum

odwołanie zostało skutecznie wycofane przed otwarciem rozprawy i postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze oraz nakazać dokonanie zwrotu na rzecz Odwołującego 90% uiszczonego wpisu od odwołania. Powyższe powoduje zakończenie postępowania odwoławczego bez merytorycznego rozpoznania zarzutów odwołania. W tym stanie rzeczy Izba na podstawie art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, umorzyła postępowanie odwoławcze orzekając w formie postanowienia, zgodnie z art. 568 pkt 1 ustawy Pzp....

KIO 4710/25

18.12.2025 wyrok
oddalone
Centrum Usług Społecznych w Mikołowie
Meritum

Izba uznała, że odwołujący posiadał interes w uzyskaniu zamówienia oraz mógł ponieść szkodę ‎ w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, czym wypełnił materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 Pzp. Izba na posiedzeniu z udziałem Stron dokonała czynności formalnoprawnych i sprawdzających, w wyniku których stwierdziła, że odwołanie w zakresie zarzutów podniesionych w pkt 3 petitum odwołania podlega odrzuceniu na podstawie art. 528 pkt 3)...

KIO 4528/25

14.11.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Mikołów
Meritum

Zamawiający Gmina Mikołów, Rynek 16, 43-190 Mikołów, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, z późn. zm.), dalej „ustawa Pzp”, pn. „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z obszaru Gminy Mikołów.”, numer referencyjny: PN 1-2025 ....

KIO 4017/25

14.10.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Mikołów
Meritum

Zgodnie z regulacją art. 522 ust. 1 ustawy PZP „W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 3809/25

03.10.2025 postanowienie
umorzone
Powiat Mikołowski
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie nie podlegało odrzuceniu, spełniało wymogi formalne ‎ i możliwe było jego merytoryczne rozpoznanie. Ustalono, że Odwołującemu przysługuje prawo do wniesienia odwołania zgodnie #x200e z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, bowiem ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia #x200e i może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego ustawy Pzp....

KIO 3893/25

03.10.2025 postanowienie
umorzone
Centrum Zdrowia w Mikołowie sp. z o.o. oraz Szpital Chorób Płuc w Orzeszu
Meritum

Zamawiający – Centrum Zdrowia w Mikołowie sp. z o.o., ul. Waryńskiego 2, 43-190 Mikołów oraz Szpital Chorób Płuc w Orzeszu, ul. Gliwicka 37, 43-180 Orzesze, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Świadczenie usług sprzątania i dezynfekcji pomieszczeń w ramach wspólnego zamówienia”, numer referencyjny: ZP/10/2025....

KIO 3091/25

04.09.2025 wyrok
oddalone
Zakład Usług Komunalnych – Gmina Mikołów
Meritum

Postępowanie w trybie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego przez Zakład Usług Komunalnych – Gminę Mikołów w trybie przetargu nieograniczonego na „Świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z wyłączeniem odpadów poremontowych na rzecz Zakładu Usług Komunalnych w Mikołowie z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Mikołowie” ogłoszono w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 2 czerwca 2025 r....

KIO 3010/25

28.08.2025 postanowienie
zwrócone
Powiat Mikołowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu
Meritum

W dniu 21 lipca 2025 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie Tronus Polska Sp. z o.o., ul. Ordona 2A, 01-237 Warszawa zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: sprzedaż i dostawę hamowni, tokarek i frezarek do Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie przewidzianych w ramach projektu pn.: „Zawodowy Mikołowski – Edukacja Zawodowa. Wewnętrzny identyfikator: INZ.272.2.2025....