Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 582/26

23.03.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Nasielsk
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego dotyczy: „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Nasielsk” Numer postępowania: IZP.271.37. 2025.Numer ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych 2025/BZP 00578617/01 z dnia 5 grudnia 2025roku. Na posiedzeniu z udziałem stron i uczestnika, pełnomocnik odwołującego cofnął odwołanie....

KIO 366/26

20.02.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Nasielsk
Meritum

Gmina Nasielks (dalej: „Zamawiający” ), prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane, pn.: „Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej na terenie gminy Nasielsk”, nr postępowania IZP.271.37.2025 . Przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego jest prowadzone na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), dalej: „ustawa Pzp” ....

KIO 4736/25

20.11.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Nasielsk
Meritum

Izba stwierdziła, że w związku z oświadczeniem Zamawiającego z dnia 06 listopada 2025 r. o uwzględnieniu w całości zarzutów odwołania w rozumieniu art. 522 ust. 1 Pzp oraz biorąc pod uwagę, że w przedmiotowym postępowaniu odwoławczym żaden wykonawca nie przystąpił w ustawowym terminie do postępowania odwoławczego, w tym po stronie Zamawiającego, postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu. Zgodnie bowiem z brzmieniem art. 522 ust....

KIO 720/23

30.03.2023 wyrok
oddalone
Gmina Nasielsk
Meritum

Izba stwierdziła, iż przystąpienie zgłoszone do postępowania odwoławczego przez wykonawcę Łukasza Ciesielskiego prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą DLC Łukasz Ciesielski było bezskuteczne, ponieważ zostało wniesione z uchybieniem ustawowego terminu. Zgodnie z art. 525 ust....

KIO 442/23

07.03.2023 wyrok
uwzględnione
Gmina Nasielsk
Meritum

Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 ustawy Pzp. Izba ustaliła, że Odwołujący przekazał w ustawowym terminie kopię odwołania Zamawiającemu. Izba uznała, że Odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania, o których mowa w art. 505 ust....

KIO 2591/22

24.10.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Nasielsk
Meritum

Gmina Nasielsk z siedzibą w Nasielsku (dalej: Zamawiający) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwianie) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Nasielsk oraz odpadów zbieranych w Punkcie Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych w Nasielsku w 2023 roku” (dalej: Postępowanie)....

KIO 3701/21

05.01.2022 wyrok
oddalone
Gmina Nasielsk
Meritum

Izba uznała, że odwołujący wykazał, że posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, czym wypełnił materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 Pzp. Ponadto Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp i skierowała odwołanie na rozprawę....

KIO 268/21

19.02.2021 wyrok
oddalone
Gmina Nasielsk
Meritum

Do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zastosowanie mają przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 ze zm.), Stosownie bowiem do 90 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2020), do postępowań o udzielenie zamówienia, o których mowa w ustawie uchylanej w art. 89, wszczętych i niezakończonych przed dniem 1 stycznia 2021 r....