Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 4518/25

06.11.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Nowogard
Meritum

20 października 2025 r. wykonawca General Engineering Kowal spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Szczecinie (dalej jako „Odwołujący”) wniósł odwołanie na czynność unieważnienia postępowania oraz „zaniechanie przeprowadzenia negocjacji z Odwołującym” i „zaniechanie zaproszenia Odwołującego do złożenia oferty dodatkowej” w zakresie części 1 zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane pod nazwą „ Nowogardzka Przystań – zielona infrastruktura wod...

KIO 4202/25

20.10.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Nowogard
Meritum

Gmina Nowogard, zwana dalej „zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: z dnia 14 lipca 2023 r., Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „ Nowogardzka Przystań – zielona infrastruktura wodna” część I - budowa pochylni do wodowania łodzi (slipu) na Jeziorze Nowogardzkim wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Ogłoszenie o zamówieniu zosta...

KIO 1653/25

16.05.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Nowogard
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – Gminę Nowogard, w trybie przetargu nieograniczonego na budowę hali sportowej o wymiarach pola gry 320x40 m przy SP nr 2 w Nowogardzie” , ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych 23.04.2025 r., 2025/BZP 00202146, wobec treści ogłoszenia i specyfikacji warunków zamówienia, wniesione zostało 28.04.2025 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołania wykonawcy Tarkett Polska Sp. z o.o. Oddział w Warszawie (KIO 1653/25)....

KIO 2457/24

02.08.2024 wyrok
oddalone
Celowy Związek Gmin R-XXI w Nowogardzie
Meritum

Odwołujący w odwołaniu zarzucił Zamawiającemu naruszenie art. 226 ust. 1 pkt 7, art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. a), art. 108 ust. 1 pkt 5, art. 16 pkt 1 i 2 oraz art. 17 ust. 2 ustawy Pzp w zw. z art. 3 pkt 1 oraz art. 15c ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Ustawa znk) w zw. z art. 6 ust. 1 pkt 1 i 7 Ustawy znk polegające na niezgodnym ze wskazanymi przepisami dokonaniu wyboru oferty najkorzystniejszej oferty złożonej przez wykonawcę A.Z....

KIO 2180/24

28.06.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Celowy Związek Gmin R-XXI
Meritum

Izba stwierdza , że w tej sprawie odwoławczej odwołanie zostało skutecznie wycofane przed terminem posiedzenia i rozprawy z udziałem stron i uczestnika postępowania odwoławczego. Wymaga odnotowania, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy. Cofnięcie odwołania przez Odwołującego, zgodnie art. 568 pkt 1) ustawy Pzp oraz § 13 ust. 1 pkt 6) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 31 grudnia 2020 r....

KIO/KD 6/23

12.04.2023 uchwała
uwzględnione
Celowy Związek Gmin R-XXI
Meritum

Prezes Urzędu Zamówień Publicznych (dalej jako Prezes UZP) wszczął na wniosek z 30.11.2021 r., w dniu 26 lipca 2021 r., na podstawie art. 603 ust. 1 Ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej jako ustawa Pzp) kontrolę doraźną postępowania prowadzonego w trybie negocjacji bez ogłoszenia, w którym zaproszenie do wzięcia udziału w postępowaniu zostało skierowane do wybranych wykonawców w dniu 15 listopada 2021 r....

KIO 1848/21

13.07.2021 wyrok
uwzględnione
Zakład Karny w Nowogardzie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ‎ z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia nie przekracza kwot określonych ‎ w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Pzp....

KIO 155/15

05.02.2015 wyrok
oddalone
Celowy Związek Gmin RXXI
Meritum

Odwołanie podlega oddaleniu. Tak jak wynika z akt sprawy, wnoszący odwołanie wykonawca złożył ofertę w tym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w jego części VII, której przedmiotem jest dostawa sita mobilne [przesiewacz bębnowy]. Izba stwierdziła również, że Zamawiający w piśmie z dnia 18 grudnia 2014 r. wezwał wykonawcę na podstawie art....

KIO 2585/10

07.12.2010 postanowienie
odrzucone
Samodzielny Publiczny Szpital Rejonowy w Nowogardzie
Meritum

że odwołanie zostało wniesione z uchybieniem ustawowego terminu na wykonanie tej czynności. Biorąc pod uwagę zgromadzony w sprawie materiał dowodowy Izba, działając w trybie określonym w przepisie art. 189 ust. 3 zdanie 1 ustawy stwierdziła, że przedmiotowe odwołanie podlega odrzuceniu na podstawie przepisu art. 189 ust. 2 pkt 3 ustawy. Zgodnie z dyspozycją art. 182 ust....