Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

28 orzeczeń w bazie

KIO 1282/26

17.04.2026 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Oleśnica w Oleśnicy
Meritum

Art. 16 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób: 1) zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców; 2) przejrzysty; 3) proporcjonalny. Art. 117 Pzp stanowi, że: 1. Zamawiający może określić szczególny, obiektywnie uzasadniony, sposób spełniania przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunków udziału w postępowaniu, jeżeli jest to uzasadnione charakterem zamówienia i je...

KIO 159/26 | KIO 176/26 | KIO 177/26 | KIO 178/26

06.03.2026 wyrok
oddalone
Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Oleśnica Śląska
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz.1320 ze zm.) skutkujących odrzuceniem odwołań o sygn. akt.: KIO 159/26, KIO 176/26, KIO 177/26 oraz KIO 178/26 . P owyższe odwołania zostały wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu ‎ 12 stycznia 2026 roku wobec czynności Zamawiającego z dnia 31 grudnia 2025 roku....

KIO 2657/25

31.07.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Miasto Oleśnica - Zakład Budynków Komunalnych w Oleśnicy
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 2377/25

16.07.2025 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Oleśnica
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie podstawowym, w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy, a następnie zamawiający wybiera najkorzystniejszą ofertę bez przeprowadzenia negocjacji. Wartość zamówienia jest mniejsza niż progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp....

KIO 1856/25

03.06.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Miasto Oleśnica
Meritum

Zgodnie z art. 521 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający do czasu otwarcia rozprawy może wnieść odpowiedź na odwołanie, w której zgodnie z ust. 2 tegoż przepisu ustosunkowuje się do treści odwołania, wskazuje twierdzenia i dowody na uzasadnienie swoich wniosków lub w celu odparcia wniosków i twierdzeń powołanych w odwołaniu. Z kolei w świetle brzmienia art. 523 ust....

KIO 403/25

27.02.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Miasto Oleśnica
Meritum

Zamawiający – Gmina Miasto Oleśnica – prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Konserwacja zieleni, utrzymanie czystości oraz porządku na terenie Gminy Miasto Oleśnica w roku 2025 . Wartość zamówienia jest większa niż progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 26 listopada 2024 r. pod numerem 230/2024 718909-2024. S.S....

KIO 4691/24

23.12.2024 postanowienie
postanowienie
Powiat Oleśnicki w Oleśnicy – Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie
Meritum

Izba stwierdziła, że wobec uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy P.z.p. Zgodnie z art. 522 ust. 1 in fine ustawy P.z.p., w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu....

KIO 1928/24

27.06.2024 wyrok
oddalone
Powiatowy Zespół Szpitali z siedzibą w Oleśnicy
Meritum

Izba stwierdziła istnienie materialnoprawnych przesłanek do wniesienia odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy PZP. Izba nie stwierdziła przesłanek do odrzucenia odwołania. Izba postanowiła dopuścić do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia ECO-ABC Sp. z o.o. oraz ECO CLEAN ENERGY S.A. z siedzibą lidera w Bełchatowie....

KIO 1551/23

14.06.2023 wyrok
oddalone
Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy
Meritum

Do rozpoznania zarzutów w odwołaniu zastosowanie znajdowały przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1710 z późn. zm.) , obowiązującej w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , zwana dalej Ustawą. Odwołanie nie podlegało odrzuceniu....

KIO 605/23

14.03.2023 postanowienie
umorzone
Centrum Usług Wspólnych Gminy Oleśnica
Meritum

Działając na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron postępowania odwoławczego. Zgodnie ze wskazanym art. 522 ust. 1 Pzp: „ W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie...