Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

87 orzeczeń w bazie

KIO 1348/26

16.04.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Ostrołęka
Meritum

Do przedmiotowego postępowania przystąpienie po stronie Zamawiającego skutecznie zgłosił wykonawca BSG. Izba stwierdziła, że zmiany SWZ dokonane przez Zamawiającego w dniu 13 kwietnia 2026 r. (a zatem po wniesieniu odwołania), w pokrywają się z żądaniami Odwołującego zawartymi w odwołaniu. Mając powyższe na uwadze Izba stwierdziła, że zachodzi podstawa do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 2 PZP. W świetle art....

KIO 1376/26

14.04.2026 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej
Meritum

powyższa czynność Zamawiającego (tj. unieważnienie czynności wyboru oferty najkorzystniejszej) doprowadziła do tego, iż wniesione odwołanie utraciło swój byt. Tym samym nie istnieje, tzw. substrat zaskarżenia, niezbędny do tego, aby Izba mogła rozpoznać odwołanie merytorycznie i stwierdzić, czy Zamawiający dopuścił się naruszenia przepisów Pzp. W tej sytuacji dalsze postępowanie stało się zbędne. W konsekwencji Izba, na podstawie art....

KIO 4319/25

01.12.2025 wyrok
uwzględnione
Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 poz. 1320 ze zm.; dalej „ustawa”, „Pzp”) skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało złożone do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 8 października 2025 roku od czynności zamawiającego z dnia 3 października 2025 roku....

KIO 4649/25

24.11.2025 postanowienie
umorzone
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce
Meritum

Zamawiający – Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr Józefa Psarskiego ‎ w Ostrołęce prowadzisz postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest usługa prania, dezynfekcji oraz transportu czystej i brudnej bielizny szpitalnej oraz instalacja fabrycznie nowych urządzeń i systemu niezbędnego do automatycznego odczytu poszczególnego asortymentu szpitalnego (RFID – współdziałającego z systemem RFID HF stosowanym w Szpitalu...

KIO 3892/25

28.10.2025 wyrok
uwzględnione
Sąd Okręgowy w Ostrołęce
Meritum

Izba nie stwierdziła wystąpienia przesłanek odrzucenia odwołania, wskazanych w art. 528 ustawy Pzp. W ocenie Izby Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do skorzystania w przedmiotowym postępowaniu ze środków ochrony prawnej. Zostały bowiem wypełnione przesłanki, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 3004/25

03.09.2025 wyrok
oddalone
Miasto Ostrołęka
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie Skład orzekający podziela stanowisko zamawiającego o poprawności dokonanego wyboru oferty złożonej przez przystępującego. Treść oferty oraz treść zobowiązania podmiotu trzeciego do udostępnienia zasobów oraz udziału w realizacji przedmiotu umowy uznać należy za potwierdzające, że podmiot trzeci będzie wykonywał część zamówienia w takim zakresie, w jakim jego doświadczenie było niezbędne do potwierdzenia spełnienia warunku udziału w postępowaniu. Powyższej...

KIO 2645/25

11.08.2025 wyrok
oddalone
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. Dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej....

KIO 2339/25

17.07.2025 wyrok
uwzględnione
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych. W uzasadnieniu informacji o unieważnieniu postępowania wskazał, że: „ W toku procedury przetargowej, po wszczęciu postępowania nastąpiła istotna zmiana okoliczności dotycząca części 1 zamówienia. Zmianie uległ zakres przedmiotowy tej części zamówienia, co w sposób bezpośredni wpływa na jego wartość oraz charakter....

KIO 2341/25

11.07.2025 wyrok
oddalone
Miasto Ostrołęka
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”). w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 3 marca 2025 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 138694-2025. W rozdziale VII ust....

KIO 1810/25

30.05.2025 postanowienie
umorzone
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce
Meritum

Zamawiający – Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce, Al. Jana Pawła II 120A, 07-410 Ostrołęka, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Zakup niezbędnego sprzętu i aparatury medycznej dla Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce”, numer referencyjny: MSS-DN-ZPP-26-50/24....