Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

49 orzeczeń w bazie

KIO 4010/25

29.10.2025 postanowienie
zwrócone
Powiat Pilski
Meritum

W dniu 22 września 2025 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie FOTOCONCEPT Sp. z o.o., ul. Karola Olszewskiego 6, 25-663 Kielce zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: instalację fotowoltaiczną wraz z magazynami energii. Wewnętrzny identyfikator: WZP.272.37.2025.II. Do odwołania nie dołączono:  dowodu uiszczenia wpisu w terminie przewidzianym na wniesienie odwołania. Pismem z dnia 23 września 2025 r....

KIO 3615/25

25.09.2025 postanowienie
umorzone
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 ustawy Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 3148/25

10.09.2025 postanowienie
umorzone
Szkoła Policji w Pile
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Izba ustaliła, że przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie odwołującego zgłosili wykonawcy wspólnie ubiegających się o udzielnie zamówienia: wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielnie zamówienia: Agrobex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu oraz A...

KIO 2007/25

27.06.2025 postanowienie
umorzone
Powiat Pilski
Meritum

Zamawiający Powiat Pilski, reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Pile, aleja Niepodległości 33/35, 64-920 Piła, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie podstawowym pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1191P na odcinku Liszkowo –Glesno stanowiącej część obwodnicy powiatu pilskiego”, nr referencyjny: WZP.272.10.2025.II. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych 14 marca 2025 r. pod numerem 2025/BZP 00147553....

KIO 2463/24

23.07.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Piła
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 3 ustawy Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławc...

KIO 2016/24

27.06.2024 postanowienie
postanowienie
Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica
Meritum

Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica zwany dalej „zamawiającym”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie przepisów ustawy z dnia z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm. ) zwanej dalej: „Pzp”, w trybie przetargu nieograniczonego, pn.: Świadczenie usług kompleksowego sprzątania i utrzymania czystości w pomieszczeniach szpitalnych ‎ i administracji, utrzymania terenów zielonych, transport wewnę...

KIO 1464/24

16.05.2024 postanowienie
postanowienie
Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica
Meritum

W dniu 26 kwietnia 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie Konsorcjum: Optima Care Sp. z o.o., Optima Cleaning Sp. z o.o., ul. Towarowa 36, ‎ 85-746 Bydgoszcz zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „ Świadczenie usług kompleksowego sprzątania i utrzymania czystości w pomieszczeniach szpitalnych i administracji, utrzymania terenów zielonych, transport wewnętrzny, współdziałanie z personelem medycznym w zakresie opieki nad pacjen...

KIO 1469/24

15.05.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica
Meritum

Zamawiający – Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego powyżej progów unijnych pn: „Świadczenie usług kompleksowego sprzątania i utrzymania czystości w pomieszczeniach szpitalnych i administracji, utrzymania terenów zielonych, transport wewnętrzny, współdziałanie z personelem medycznym w zakresie opieki nad pacjentami oraz najem pomieszczeń służących realizacji usługi", numer referencyjn...

KIO 1382/24

15.05.2024 wyrok
oddalone
Gmina Piła
Meritum

Izba ustaliła, iż do postępowania odwoławczego nie zgłosił przystąpienia żaden wykonawca. Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w całości na podstawie art. 528 ustawy Pzp. Izba uznała, iż Odwołujący, jako podmiot bezpośrednio zainteresowany ubieganiem się o udzielenie zamówienia i złożeniem oferty w przedmiotowym postępowaniu, dążący do wyeliminowania wymagań, które w jego ocenie naruszają przepisy ustawy Pzp wpływając negatywnie na moż...

KIO 1354/24

06.05.2024 wyrok
uwzględnione
Zarząd Dróg i Zieleni w Pile
Meritum

Odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz terminowo został uiszczony od niego wpis w wymaganej wysokości. Nadto, Izba stwierdziła, że odwołanie nie podlega odrzuceniu na podstawie art. 528 PZP. Izba uznała również, że Odwołujący jest uprawniony do wniesienia odwołania do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, bowiem posiada interes w uzyskaniu zamówienia i może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów PZP....