Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 2113/25

14.07.2025 wyrok
oddalone
Gmina Police
Meritum

odwołujący miał i biorąc pod uwagę powyżej przywołaną treść odwołania wykazał interes w uzyskaniu zamówienia. Odnosząc się do wniosku przystępującego w piśmie procesowym z 27 czerwca ‎ 2025 r. o odrzucenie odwołania na podstawie art. 520 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp w zakresie zarzutu dotyczącego rzekomego dopuszczenia przedstawicieli przystępującego do wizji lokalnej bez wymaganego wyposażenia BHP i uzasadnienia tego wniosku: „Przedmiotowy zarzut Odwołującego odnosi się do czynności faktycznej Zamaw...

KIO 1566/24

28.05.2024 wyrok
oddalone
Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej "TransNet" Spółka Akcyjna
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest eksploatacja i utrzymanie w należytym stanie 2 szaletów miejskich w Policach. Zgodnie z Rozdziałem XII pkt 4 specyfikacji warunków zamówienia, dalej „SWZ”, W każdej z części zamówienia określenie stawki podatku VAT jest obowiązkiem wykonawcy. W załączniku nr 1 do SWZ Oferta wykonania Zamawiający na stronie 1 w miejscu przeznaczonym do wpisania ceny oferty wskazał następujące pozycje: 1. Cena netto za 1 miesiąc ………………………… 2....

KIO 1425/24

13.05.2024 postanowienie
postanowienie
Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej „TRANS-NET” Spółka Akcyjna
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że w terminie wynikającym z art. 525 ust....

KIO 1127/24

22.04.2024 wyrok
oddalone
Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej „Trans-Net” Spółka Akcyjna
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , (tekst jednolity Dz. U. z 2023 r. , poz. 1605 ze zm. ). Rozpoznając odwołanie Izba miała na uwadze stan faktyczny ustalony w oparciu o dokumentację postępowania złożoną do akt sprawy, w tym swz, ofertę wybraną i dokumenty składane na wezwanie Zamawiającego, a także dowody przeprowadzone na rozprawie i stanowiska stron i uczestnika postę...

KIO 833/24

25.03.2024 postanowienie
postanowienie
Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej Trans-Net
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza rozpoznając przedmiotowe odwołanie na posiedzeniu ‎ niejawnym bez udziału stron stwierdziła, że postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie przepisu art. 568 pkt.2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 wraz ze zm.), zwanej dalej ustawą Pzp . W dniu 21 marca 2024 r....

KIO 3298/23

21.11.2023 wyrok
oddalone
Starostwo Powiatowe w Policach
Meritum

Zgodnie z art. 528 pkt 3) ustawy Pzp Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że odwołanie zostało wniesione po upływie terminu określonego w ustawie. Powyższe oznacza, że odwołanie nie będzie rozpoznawane przez Izbę merytorycznie. Co istotne Krajowa Izba Odwoławcza bada z urzędu, czy w danej sprawie zaistniały przesłanki odrzucenia odwołania. W świetle art. 515 ust....

KIO 3185/23

10.11.2023 wyrok
uwzględnione
Powiat Policki – Starostwo Powiatowe w Policach
Meritum

Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na nieuzyskaniu zamówienia. Do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego skutecznie przystąpił wykonawca VIA Projekt Sp. z o.o. Izba stwierdziła, że ww....

KIO 2226/23

11.08.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Police
Meritum

Gmina Police z siedzibą w Policach (dalej: „Zamawiający”) prowadzi na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 ze zm., dalej: „ustawa Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Budowa obwodnicy Polic stanowiącej dojazd do „Węzła Police” Zachodniego Obejścia Miasta Szczecina” (Numer sprawy: TI.272.5.2023, dalej: „Postępowanie”)....

KIO 346/20

04.03.2020 wyrok
uwzględnione
Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej „Trans-Net” Spółka Akcyjna
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest dostawa materiału roślinnego - kwiaty jednoroczne letnie do obsadzenia rabat kwiatowych na trenie Gminy Police wraz z obsadzeniem konstrukcji kwiatowych. Zgodnie z pkt XII.1.1 specyfikacji istotnych warunków zamówienia, dalej „SIWZ”, Oferta musi zawierać wypełniony formularz ofertowy sporządzony z wykorzystaniem wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SIWZ, zawierający w szczególności: wskazanie oferowanego przedmiotu zamówienia, łączną cenę ofertową brutto, zobowiązanie...

KIO 2425/10

10.11.2010 postanowienie
odrzucone
Szczecińsko – Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.
Meritum

W pierwszej kolejności skład orzekający Izby ustalił, że wobec wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, którego dotyczy rozpoznawane przez Izbę odwołanie, po dniu 29 stycznia 2010 roku, tj. po wejściu w życie nowelizacji ustawy 3 Prawo zamówień publicznych z dnia 5 listopada 2009 roku o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. Nr 206, poz. 1591) – tzw....