Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 315/26

02.03.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Staszów
Meritum

Gmina Staszów ( dalej „zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r., poz. 1320) - dalej: „ustawa Pzp” pn. „Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na obszarze miasta i gminy Staszów w 2026 roku”; znak sprawy: BZP.271.19.8.2025.II (dalej „postępowanie” lub „zamówienie”). Ogłoszenie...

KIO 4998/25

23.12.2025 wyrok
oddalone
Gmina Staszów
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest Nadzór inwestorski nad realizacją zadania pn.: „Zintegrowanie rozwoju MOF Staszowa poprzez wykorzystanie dziedzictwa kulturowego i potencjału turystycznego - Renowacja zabytkowego parku w Wiśniowej.” Zgodnie z pkt 11.9 lit. d specyfikacji warunków zamówienia, o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: Zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał odpowiednią wiedzę i...

KIO 4393/25

16.12.2025 wyrok
uwzględnione
Gmina Staszów
Meritum

określenie maksymalnych rozmiarów pojazdów jest nieuprawnioną kompetencją po stronie zamawiającego. Z kolei co do usuwania odpadów niekomunalnych jakimi są odpady budowlane, gruz z remontów budowlanych, postępowanie dowodowe wykazało, że po obu stronach występują problemy z niesubordynowanymi mieszkańcami, co do należytego ich usuwania czy gromadzenia, zwłaszcza w budownictwie wielorodzinnym....

KIO 2579/24

02.08.2024 postanowienie
postanowienie
Gmina Staszów
Meritum

Izba zważyła, że wobec uwzględnienia przez Zamawiającego części zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień po stronie Zamawiającego i wycofaniu pozostałych zarzutów przez Odwołującego, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 3 Pzp....

KIO 211/24

22.02.2024 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał posiadanie legitymacji uprawniającej do wniesienia odwołania, stosownie do dyspozycji art. 505 ust. 1 Pzp. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie: Konsorcjum w składzie REMONDIS Medison Sp. z o.o....

KIO 2258/23

17.08.2023 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie
Meritum

Przedmiotem postępowania jest odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów medycznych. Wartość zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ust. 3 ustawy Pzp. W dniu 19 lipca 2023 r. zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 19.07.2023 r. ogłoszenie o zamówieniu pod numerem 2023/S 137438651....

KIO 108/21

03.02.2021 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie
Meritum

Zamawiający –  Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej ‎ w Staszowie [dalej „Zamawiający”] prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę i wdrożenie infrastruktury serwerowej i sieciowej oraz oprogramowania dla szpitalnego systemu informatycznego (SSI) (znak postępowania: DZPiZ-380-35/2020)....

KIO 1020/20

14.07.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Staszów
Meritum

W dniu 13 lipca 2020 r., tj. przed otwarciem posiedzenia i rozprawy w sprawie odwoławczej, wykonawca LUG Light Factory Sp. z o.o. z siedzibą w Zielonej Górze złożył do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej pismo z dnia 13 lipca 2020 r. zawierające oświadczenie Odwołującego o cofnięciu odwołania wniesionego w dniu 11 maja 2020 r....

KIO 251/18

26.02.2018 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa, Państwowe Gospodarstwo Leśne, Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Staszów
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r., poz. 2164 ze zm.), w brzmieniu po nowelizacji dokonanej ustawą z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U.2016.1020), zwanej dalej „Ustawą”....

KIO 795/14

07.05.2014 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie z siedzibą w Staszowie
Meritum

wykonawca nie wykazał, e ma interes w uwzględnieniu odwołania. Oferta Hewanag zawiera najwy szą spośród czterech zło onych ofert. W takiej sytuacji uwzględnienie odwołania, które spowodowałoby anulowanie odrzucenia oferty z najni szą ceną, trudno uznać za korzystne dla zgłaszającego przystąpienie. Z treści przystąpienia wynika, e wykonawca zdaje sobie z tego sprawę, gdy chciałby zgłosić przystąpienie do odwołania w takim 7 Sygn....