Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

95 orzeczeń w bazie

KIO 884/26

13.04.2026 postanowienie
umorzone
Megrez spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Tychach
Meritum

Megrez spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Tychach (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych postępowanie w trybie podstawowym pn.: „Świadczenie usługi serwisowej oprogramowania aplikacyjnego INFOMEDICA/AMMS objętego nadzorem autorskim Asseco Poland S.A.” nr: 19/25/ZP/TPbN (dalej: Postępowanie). Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 4 lipca 2025 r....

KIO 638/26

25.03.2026 wyrok
oddalone
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach
Meritum

Izba ustaliła, że do postępowania odwoławczego nie zgłoszono przystąpień. Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w całości na podstawie art. 528 ustawy Pzp. Izba uznała, że Odwołujący jako podmiot z ainteresowany uzyskaniem zamówienia, który złożył ofertę w postępowaniu, a wnosząc odwołanie dąży do unieważnienia czynności wyboru oferty najkorzystniejszej oraz unieważnia czynności odrzucenia jego oferty, posiada interes w uzyskaniu zamówi...

KIO 968/26

18.03.2026 postanowienie
umorzone
Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A.
Meritum

Zamawiający – Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., Al. Marszałka Piłsudskiego 12, 43-100 Tychy, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Świadczenie kompleksowych usług utrzymania porządku, czystości i higieny w Wodnym Parku Tychy przy ul. Sikorskiego 20”, numer referencyjny: EU/JNJ/sprzątanie/3/02/2026....

KIO 300/26

17.03.2026 wyrok
uwzględnione
Tyski Zakład Usług Komunalnych
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. W ocenie Izby Odwołujący wykazał interes we wniesieniu odwołania i możliwość poniesienia szkody w postaci utraty zamówienia i osiągnięcia zysku....

KIO 5896/25

23.02.2026 postanowienie
umorzone
Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach
Meritum

Izba nie dopatrzyła się przesłanek, które mogłyby skutkować odrzuceniem odwołania. Izba ustaliła, że odwołanie zostało wniesione w terminie, nie zawiera braków formalnych oraz terminowo został uiszczony od niego wpis w wymaganej wysokości. Nie została również wypełniona żadna z pozostałych przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp....

KIO 361/26

19.02.2026 postanowienie
umorzone
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba stwierdziła, że w terminie wynikającym z art. 525 ust. 1 ustawy pzp do postępowania odwoławczego nie zgłosił przystąpienia żaden wykonawca. W dniu 29 stycznia 2026 r....

KIO 5858/25

13.02.2026 wyrok
oddalone
Megrez spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Tychach.
Meritum

KIO dopuściła wykonawcę Roche Diagnostics Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie w charakterze uczestnika postępowania. KIO nie dopatrzyła się okoliczności, które mogłyby skutkować odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 ustawy. KIO oceniła, że odwołujący wykazał przesłankę materialnoprawną dopuszczalności odwołania o której mowa w art. 505 ust. 1 ustawy....

KIO 5711/25

04.02.2026 wyrok
uwzględnione
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach
Meritum

Pismem z dnia 17 grudnia 2025 r., które zostało skierowane do wszystkich wykonawców, Zamawiający poinformował o unieważnieniu czynności oceny i wyboru najkorzystniejszej oferty oraz o powtórzeniu czynności badania i oceny ofert. Uzasadnienie tej czynności ma trzy zdania, a jedno z nich jest następujące: „W toku badania i oceny dokumentów wymaganych od Wykonawcy przed podpisaniem umowy Zamawiający odrzucił ofertę Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza na podstawie art. 2...

KIO 5525/25

30.01.2026 wyrok
oddalone
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, s kutkujących odrzuceniem odwołania.  Izba dokonała również badania spełnienia przez odwołującego przesłanek określonych w art. 505 ustawy Pzp, to jest kwestii posiadania przez niego legitymacji do wniesienia odwołania uznając, że jego i nteres we wniesieniu odwołania przejawia się w następujący sposób....

KIO 4887/25

14.01.2026 postanowienie
zwrócone
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach
Meritum

W dniu 4 listopada 2025 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie Konsorcjum: Z.F. „EKO-OGRÓD” Z.F. Konserwacja Terenów Zielonych, AN-Eko A.F., ul. Katowicka 36b, 43-100 Tychy zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: budowę drogi bocznej ulicy Rybnej 59-61 w Tychach. Numer referencyjny: 35/DZP/25....