Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 2823/23

04.10.2023 postanowienie
umorzone
Centralny Ośrodek Sportu, Instytucja Gospodarki Budżetowej, Ośrodek Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma z siedzibą we Władysławowie.
Meritum

unieważnienie czynności wyboru oferty najkorzystniejszej oraz unieważnienie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego powoduje, że dalsze postępowanie stało się zbędne, przestał bowiem istnieć przedmiot zaskarżenia, a w konsekwencji orzekanie przez Izbę co do czynności lub zaniechań, które utraciły swój byt, jest bezprzedmiotowe. Wobec powyższego postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 568 pkt 2) ustawy Pzp....

KIO 754/23

31.03.2023 postanowienie
odrzucone
Zespół Obsługi Placówek Oświatowych
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie na dostawy z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia nie przekracza progów unijnych, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 12 stycznia 2023 r., pod numerem 2023/BZP 00026434/01. W dniu 1 lutego 2023 r....

KIO 513/23

03.03.2023 postanowienie
umorzone
Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma we Władysławowie
Meritum

Analiza materiału zgromadzonego w aktach sprawy odwoławczej doprowadziła Izbę do przekonania, że postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie stało się zbędne, ponieważ Zamawiający działając w trybie samokontroli w dniu 27 lutego 2023 r. unieważnił czynność wyboru oferty wykonawcy Sezamek jako oferty najkorzystniejszej w tym postępowaniu, a następnie na podstawie art. 223 ust. 1 ustawy PZP w dniu 1 marca 2023 r....

KIO 342/23

15.02.2023 postanowienie
umorzone
Zespół Obsługi Placówek Oświatowych we Władysławowie
Meritum

Zamawiający – Zespół Obsługi Placówek Oświatowych we Władysławowie – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym pn. „Dostawa artykułów żywnościowych do Zespołu Szkół nr 1 we Władysławowie” . Ogłoszenie zostało opublikowane w dniu 12 stycznia 2023 r. w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem: 2023/BZP 00026434. W dniu 6 lutego 2023 r. wykonawca STEMAR Sp. z o.o....

KIO 2515/22

06.10.2022 postanowienie
odrzucone
Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie
Meritum

Odwołanie podlega odrzuceniu na podstawie art. 528 pkt 3 Pzp. Zgodnie z art. 528 pkt 3 Pzp, Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że odwołanie zostało wniesione po upływie terminu określonego w ustawie. Zgodnie z art. 515 ust. 1 Pzp, odwołanie wnosi się: 1)    w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne, w terminie: a)    10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana...

KIO 2886/20

20.11.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie
Meritum

Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie (dalej: „ Zamawiający ”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 1843 ze zm.) , zwanej dalej „ ustawa Pzp ”, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Przebudowa boiska piłkarskiego poprzez wymianę nawierzchni i wykonanie systemu podgrzewania murawy w Ośrodku Przygotowań Olimpijsk...

KIO 991/20

07.07.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie, Ośrodek Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma we Władysławowie
Meritum

Zamawiający - Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie, Ośrodek Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma we Władysławowie, ul. Żeromskiego 52, 84-120 Władysławowo, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na Rozbiórkę budynków internatów sportowych D i E oraz budowę nowego internatu sportowego w COS-OPO we Władysławowie. Wartość postępowania nie przenosi kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust....

KIO 2558/14

16.12.2014 wyrok
oddalone
Gminę Miasta Władysławowo
Meritum

Ustalono, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp i nie stwierdziwszy ich, Izba skierowała odwołanie na rozprawę. Ustalono dalej, że wykonawca wnoszący odwołanie posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowany możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych....

XII Ga 366/10

29.10.2010 postanowienie
oddalone
Międzygminne Przedsiębiorstwo Wodąciągów i Kanalizacji w "EKOWIK" Sp. z o.o.
Meritum

Wyrokiem z dnia 24 maja 2010 roku sygn. akt KIO/UZP 846/10 Krajowa Izba Odwoławcza po rozpoznaniu odwołania wniesionego przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Mostostal Warszawa Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie i Acciona Infraestructuras Spółka Akcyjna z siedziba w Madrycie od rozstrzygnięcia przez zamawiającego Międzygminne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „EKOWIK” Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we Władysławowie protestu z dnia 22 k...