Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

19 orzeczeń w bazie

KIO 87/26

04.03.2026 wyrok
uwzględnione
Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach
Meritum

W projekcie architektoniczno - budowlanym, w punkcie 13, wskazano rodzaje instalacji wewnętrznych przewidzianych dla obiektu, w tym instalację wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacji, a w ramach instalacji elektrycznych - m.in. instalację zasilania wentylacji ‎ i klimatyzacji. Przewidziany w treści projektu architektoniczno - budowlanego katalog instalacji miał charakter ogólny i nie określał zakresu obowiązkowego wykonania instalacji klimatyzacji w konkretnych pomieszczeniach objętych Zadania...

KIO 5212/25

17.12.2025 postanowienie
umorzone
ZESPÓŁ ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ W WADOWICACH
Meritum

Na skutek cofnięcie odwołania wystąpiła przesłanka do umorzenia postępowania odwoławczego, o której mowa w art. 520 ust. 1 i 2 oraz art. 568 pkt 1 ustawy Pzp. Stosownie do treści art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (art. 520 ust. 2 ustawy Pzp). Z kolei w myśl art....

KIO 2836/25

27.08.2025 wyrok
oddalone
Gmina Wadowice
Meritum

Izba ustaliła, że w dniu 30 czerwca 2025 r. Zamawiający zawiadomił o wyborze oferty najkorzystniejszej oraz m.in. o odrzuceniu oferty Odwołującego. Jako podstawę odrzucenia oferty Odwołującego Zamawiający wskazał przepis art. 226 ust 1 pkt 2c ustawy Pzp. Zamawiający przedstawił następujące uzasadnienie dokonania tej czynności: „Zamawiający, działając na podstawie art. 107 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r....

KIO 773/25

21.03.2025 postanowienie
umorzone
Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach
Meritum

Odwołanie wniesione dniu 3 marca 2025 r. przez wykonawcę CIRRO Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku (dalej: „Odwołujący”) wobec czynności i zaniechań zamawiającego (Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach) w postępowaniu prowadzonym trybie przetargu nieograniczonego pn. „Dostawa i montaż wyposażenia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego ZZOZ w Wadowicach” (ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 790756-2024) zostało przez tego wykonawcę w całości wycofane w dniu 19 mar...

KIO 4879/24

13.01.2025 postanowienie
postanowienie
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach
Meritum

W dniu 23 grudnia 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie Tronus Polska Sp. z o.o., ul. Ordona 2A, 01-237 Warszawa zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Dostawę fortepianu dla Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach. Numer referencyjny: 1/2024” Do odwołania nie dołączono:  dowodu uiszczenia wpisu w terminie przewidzianym na wniesienie odwołania. Pismem z dnia 2 stycznia 2025 r....

KIO 2143/24

04.07.2024 wyrok
oddalone
Powiat Wadowicki
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej....

KIO 1614/24

28.05.2024 wyrok
oddalone
Powiat Wadowicki - Starostwo Powiatowe w Wadowicach
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym treść Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ, odwołania, oferty Przystępującego i wykonawcy Krak Elektro P.B., wezwania tych wykonawców przez Zamawiającego do wyjaśnienia rażąco niskiej ceny z dnia 23 kwietnia 2024 r., odpowiedzi Przystępującego na to wezwanie z dnia 24 kwietnia 2024 r. oraz wykonawcy Krak Elektro P.B....

KIO 3246/23

14.11.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach
Meritum

postanowienia z 14 listopada 2023 r. w sprawach o sygn. akt: KIO 3246/23 Zamawiający – Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach ul. Karmelicka 5, 34-100 Wadowice, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa i montaż wyposażenia, sprzętu i aparatury medycznej dla Pawilonu „E” ZZOZ w Wadowicach”, podzielone na części, o ogłoszeniu o zamówieniu publicznym opublikowanym w dniu 9 sierpnia 2023 r....

KIO 3090/23

30.10.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach
Meritum

Zamawiający – Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach – prowadzi w trybie podstawowym postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Dostawa materiałów do drukarek i kserokopiarek dla ZZOZ w Wadowicach . Wartość zamówienia jest mniejsza niż progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych 30 sierpnia 2023 r. pod numerem 2023/BZP 00373480. W dniu 17 października 2023 r. J.W. i B.S....

KIO 265/23

20.02.2023 wyrok
uwzględnione
Gmina Wadowice
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ, wniesionego odwołania, ofert wykonawców, wezwania Odwołującego do wyjaśnienia rażąco niskiej ceny z dnia 7 grudnia 2022 r., wyjaśnień Odwołującego rażąco niskiej ceny wraz z dowodami, zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty i odrzuceniu oferty Odwołującego z dnia 19 stycznia 2023 r., pisemnego stanowiska Przystępują...