Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

41 orzeczeń w bazie

KIO 4067/25

29.10.2025 postanowienie
umorzone
Sąd Rejonowy w Wejherowie
Meritum

nie budzi wątpliwości, że w przedmiotowej sprawie, w związku z dokonanymi czynnościami zamawiającego może znaleźć zastosowanie art. 568 pkt 2 ustawy, zgodnie z którym KIO umarza postępowanie odwoławcze w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne. Zgodnie ze stanowiskiem doktryny podstawą do umorzenia postępowania jest również stwierdzenie przez KIO, że postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne....

KIO 1890/25

03.06.2025 postanowienie
umorzone
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie
Meritum

: Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, ‎ że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 4650/24

13.01.2025 wyrok
oddalone
Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo Sp. z o.o.
Meritum

zarzut nie potwierdził się. Odwołujący w odwołaniu w szczególności podał: „(…) Rynek produkcji autobusów, ‎ w tym wodorowych, jest rynkiem rozwijającym się w Polsce dynamicznie, jednak nadal będącym na etapie wstępnym jego rozwoju. Zamówienia na dostawy autobusów wodorowych zakładają ich produkcję na zamówienie każdego z klientów i obejmują dostosowanie ‎ do potrzeb stawianych przez danego klienta (zamawiającego)....

KIO 4622/24

17.12.2024 postanowienie
postanowienie
Powiatowy Zespół Szkół nr 3 im. Ks. Edmunda Roszczynialskiego w Wejherowie
Meritum

Izba zważyła, że wobec uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku przystąpienia, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 Pzp, zgodnie z którym W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, p...

KIO 3583/24

09.10.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Sąd Rejonowy w Wejherowie
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – Sąd Rejonowy w Wejherowie, w trybie podstawowym na usługi ochrony osób i mienia (nr postępowania OG.261.1.2024 ), ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych 20.08.2024 r., nr 2024/BZP 0046214/01, wobec czynności wyboru oferty najkorzystniejszej wniesione zostało 30.09.2024 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie: MM Service Monitoring Sp. z o.o....

KIO 2761/24

23.08.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Wejherowo
Meritum

Gmina Wejherowo (ul. Transportowa 1, 84-200 Wejherowo) (dalej Zamawiający) prowadzi na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz.U.2023.1605 z późn. zm .) (dalej Ustawa lub Pzp ) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego „na Budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Gminie Wejherowo”, nr postępowania RZPiFZ.271.21.2024.MW, Ogłoszenie o zamówieniu zamieszczone 28 maja 2024 r....

KIO 2571/24

19.08.2024 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa – 18 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 505 ust. 1 Pzp, uprawniający do jego złożenia. Skład orzekający Izby dopuścił w niniejszej sprawie dowody z: dokumentacji postępowania o zamówienie publiczne nadesłanej przez Zamawiającego do akt sprawy w postaci elektronicznej, w tym w szczególności treści ogłoszenia o zamówieniu, postanowień S...

KIO 3268/23

16.11.2023 postanowienie
umorzone
18 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Wejherowie
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Ustalono także, że do Prezesa Izby w ustawowym terminie wpłynęło zgłoszenie przystąpienia wykonawcy Konsorcjum: „Stekop” S. A. z siedzibą w Warszawie, „Stekop – Ochrona” Sp. ‎ z o.o....

KIO 3265/23

16.11.2023 wyrok
oddalone
Sąd Rejonowy w Wejherowie
Meritum

Z art. 505 ust. 1 pzp wynika, że legitymacja do wniesienia odwołania przysługuje wykonawcy, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący, który złożył ofertę w postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego, wykazał, że ma taki interes, a ponadto że w związku z objętym zarzutem odwołania zaniechaniem odrzucenia wybranej przez Zamawiającego oferty Przystępującego, może ponieś...

KIO 3256/23

14.11.2023 postanowienie
umorzone
18 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Wejherowie
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Ustalono także, że do Prezesa Izby w ustawowym terminie wpłynęło zgłoszenie wykonawców Konsorcjum: „Stekop” S. A. z siedzibą w Warszawie, „Stekop – Ochrona” Sp. z o.o....