Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

3441 orzeczeń w bazie

KIO 1275/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniatowej
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 1481/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii
Meritum

IBPM nie przesłał żadnego oświadczenia w terminie 3 dni od dnia doręczenia wezwania, oznacza to brak sprzeciwu wobec uwzględnienia odwołania przez Zamawiającego. Wykonawca IBPM wezwany zgodnie z pouczeniem zawartym w piśmie mógł skorzystać z prawa wniesienia sprzeciwu w terminie do dnia 20 kwietnia 2026 r. (włącznie), pod rygorem umorzenia postępowania odwoławczego. Na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron w dniu 24 kwietnia 2026 r. Izba na podstawie § 13 ust....

KIO 948/26

24.04.2026 wyrok
oddalone
Sąd Rejonowy w Zawierciu
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz.1320 ze zm.) skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 2 marca 2026 roku wobec czynności Zamawiającego z dnia 23 lutego 2026 roku. Izba ustaliła, że Odwołujący przekazał w ustawowym terminie kopię odwołania Zamawiającemu....

KIO 1361/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
107 Szpital Wojskowy z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wałczu
Meritum

W dniu 25 marca 2026 roku Zamawiający przekazał drugiemu Wykonawcy, biorącemu udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia informację o wniesieniu odwołania, natomiast kopię odwołania Zamawiający przekazał w dniu 26 marca 2026 r. W dniu 27 marca 2026 roku wykonawca A.K., prowadzący działalność gospodarczą pod firmą PHU Gastro Centrum A.K. w Pile, zgłosił przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego....

KIO 1264/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy
Meritum

Postępowanie odwoławczego w niniejszej sprawie podlega umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 3 ustawy Pzp w związku z art. 522 ust.1 tej ustawy. Zgodnie ze wskazanym art. 568 pkt 3 Pzp: (...) Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku : (...) 3) o którym mowa w art. 522 ”. W myśl drugiego ze wskazanych przepisów art. 522 ust....

KIO 1517/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Sąd Apelacyjny w Poznaniu
Meritum

: Żaden z Wykonawców nie zgłosił przystąpienia do postępowania odwoławczego . W dniu 23 kwietnia 2026 roku Zamawiający przekazał do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odpowiedź na odwołanie, wnosząc o oddalenie odwołania w całości. Jednocześnie Zamawiający wskazał, że wobec upływu terminu realizacji szkolenia przedmiotowe postępowanie przetargowe, niezależnie od wyniku postępowania odwoławczego, winno zostać unieważnione na podstawie art. 255 pkt 5 lub 6 ustawy Pzp....

KIO 1526/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Karkonoski Park Narodowy
Meritum

zamawiający uwzględnił w całości zarzuty przedstawione w odwołaniu, a po jego stronie nie przystąpił ‎ w terminie żaden wykonawca, wobec czego hipoteza normy prawnej wynikającej art. 522 ust. 1 Pzp została spełniona – co uzasadniało umorzenie postępowania odwoławczego na podstawie tego przepisu....

KIO 1477/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Gorzyce
Meritum

Izba ustaliła, że w obec złożenia oświadczenia przez Zamawiającego o uwzględnieniu zarzutów w całości, postępowanie odwoławcze podlegało umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 3 Pzp . Zgodnie z art. 522 ust. 1 oraz 2 Pzp, w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba umarza postępowanie odwoławcze, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca albo jeżeli uczestnik postępowania odwo...

KIO 1342/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Iwierzyce
Meritum

Zamawiający – Gmina Iwierzyce, Iwierzyce 80, 39-124 Iwierzyce, prowadzi w trybie podstawowym bez negocjacji, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków w celu ochrony Strzyżowsko-Sędziszowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu”, numer referencyjny: BID.271.16.2025.GM. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 28.11.2025 r., nr 2025/BZP 00562346/01. W dniu 23.03.2026 r....

KIO 1046/26

23.04.2026 wyrok
uwzględnione
Politechnika Poznańska
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie, którego przedmiotem jest usługa stałej miesięcznej konserwacji i przeglądów dźwigów osobowych zgodnie z wymaganiami UDT, usługi pogotowia awaryjnego, oraz pełnieniem dyżurów w zakresie usuwania i zabezpieczenia awarii dla 47 szt. dźwigów zainstalowanych w obiektach Politechniki Poznańskiej, z podziałem na części (pakiety)....