Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

50 orzeczeń w bazie

KIO 989/25

07.04.2025 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Myślenicach
Meritum

Odwołanie zasługiwało na uwzględnienie. Izba ustaliła, że Odwołujący posiada interes we wniesieniu odwołania wynikający z art. 505 Pzp. Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołań na podstawie art. 528 Pzp i skierowała sprawę na rozprawę w zakresie zarzutu nr 3. Izba działając na podstawie art. 568 pkt 2 Pzp postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze w zakresie zarzutów nr 1 oraz 2 petitum odwołania....

KIO 1653/20

13.08.2020 wyrok
uwzględnione
Poczta Polska S.A. Biuro Zamówień Dział Zamówień Terenowych Zachód
Meritum

Izba ustaliła, że Odwołującemu, w świetle przepisu art. 179 ust. 1 Pzp, stanowiącego, że „Środki ochrony prawnej określone w niniejszym dziale przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów niniejszej ustawy”, przysługiwało uprawnienie do wniesienia odwołania....

KIO 109/18

31.01.2018 wyrok
oddalone
Inspektorat Uzbrojenia w Warszawie
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na nieuzyskaniu zamówienia. Izba nie dopuściła do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego wykonawcy Zeszuta Sp. z o.o....

KIO 114/18

31.01.2018 wyrok
uwzględnione
zamawiający wspólnie udzielający zamówienia: Gmina Krapkowice, Gmina Chrząstowice, Gmina Izbicko, Gmina Komprachcice, Gmina Prószków, Gmina Tarnów Opolski, Gmina Turawa
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 189 ust. 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 2400/15|KIO 2411/15

23.11.2015 wyrok
oddalone
Miasto Białystok
Meritum

Izba postanowiła dopuścić w poczet materiału dowodowego następujące dokumenty: (i) SIWZ oraz ogłoszenie o zamówieniu nr 2015/S 152-280892 wraz ze zmianami na okoliczność ustalenia przedmiotu zamówienia oraz warunków udziału w postępowaniu; (ii) ofertę Odwołującego I, Odwołującego II oraz Konsorcjum na okoliczność ustalenia ich treści; (iii) 9 informację o wyborze oferty najkorzystniejszej z dnia 23 października 2015 r....

KIO 2294/15

10.11.2015 wyrok
oddalone
Tramwaje Warszawskie sp. z o.o.
Meritum

W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że Odwołującemu, w świetle przepisu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, przysługiwało prawo wniesienia odwołania w postępowaniu o udzielenie zamówienia prowadzonym przez Zamawiającego. Izba postanowiła zaliczyć w poczet materiału dowodowego dokumenty przekazane przez Zamawiającego w odpowiedzi na wezwanie Prezesa Izby i poświadczone za zgodność z oryginałem, a także dokumenty, które zostały przedstawione przez Odwołującego i Przystępującego w toku postępowania od...

KIO 1822/15

02.09.2015 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Białymstoku
Meritum

Odwołanie, wobec nie stwierdzenia na posiedzeniu niejawnym braków formalnych oraz w związku z uiszczeniem przez Odwołującego wpisu, podlega rozpoznaniu. Ponadto Izba ustaliła, że Odwołujący przekazał Zamawiającemu kopię niniejszego odwołania. Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których stanowi przepis art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 1073/15

08.06.2015 wyrok
uwzględnione
Jednostka Wojskowa 3811
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść dokumentacji postępowania przetargowego, w tym Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, zwanej dalej SIWZ, ofert Odwołującego, wezwań Zamawiającego z dnia 17 kwietnia 2015r. do uzupełnienia dokumentów w zakresie części 2, 3, 4, uzupełnionych dokumentów złożonych przez Odwołującego w dniu 22 kwietnia 2015r., zawiadomienia dotyczącego unieważnienia z dnia 18 maja 2015r., zawiadomienia o wyborze najkorzyst...

KIO 995/15|KIO 996/15

25.05.2015 wyrok
oddalone
Miasto Łódź Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi
Meritum

Postępowanie dotyczy wykonywania usługi - „Utrzymanie terenów zieleni miejskiej w latach 2015-2018" z podziałem na 10 części. Rozpatrywane odwołania dotyczą części 2 zamówienia: Dolina Łódki oraz części 7 zamówienia: Zdrowie –Retkinia. Część nr: 2 Nazwa: Utrzymanie terenów zieleni miejskiej - Dolina Łódki 1) Krótki opis. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac ogrodniczych i porządkowych na terenach zieleni miejskiej – Dolina Łódki (rejon zabytkowy)....

KIO 568/15|KIO 570/15

07.04.2015 wyrok
uwzględnione
Bank Gospodarstwa Krajowego S.A.
Meritum

17 W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że obu Odwołującym, w świetle przepisu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, stanowiącego, że Środki ochrony prawnej określone w niniejszym dziale przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów niniejszej ustawy, przysługiwało prawo do wniesienia odwołania w postępowaniu o udzielenie zamówienia publ...