Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

35 orzeczeń w bazie

KIO 849/26

02.04.2026 postanowienie
umorzone
Warszawski Szpital Południowy sp. z o.o.
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 5533/25

29.01.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Liszki – Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Liszkach
Meritum

Odwołanie podlega umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy P.z.p., zgodnie z którym Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Ze względu na fakt, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie zgodnie z art. 520 ust. 1 i 2 P.z.p. oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu. Dlatego też postanowiono jak w sentencji. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt. 3 lit....

KIO 545/24|KIO 561/24

08.04.2024 wyrok
uwzględnione
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im.dr.Józefa Psarskiego w Ostrołęce
Meritum

Izba stwierdziła, iż do postępowania odwoławczego w sprawie o sygn. akt KIO 545/24 w sposób skuteczny przystąpili po stronie Odwołującego wykonawcy: IZAN+ Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie oraz DGP Clean Partner Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, a po stronie Zamawiającego wykonawcy wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Ever Medical Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Ever Cleaning Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz Everteam Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie....

KIO 380/24

23.02.2024 wyrok
oddalone
SIM Opolskie Sp. z o.o.
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 174/24

08.02.2024 wyrok
oddalone
Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....

KIO 3643/23

20.12.2023 wyrok
uwzględnione
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych sp. z o.o.
Meritum

Niesporne między stronami był przebieg postępowania i chronologia zdarzeń prowadzących do wyboru, jako najkorzystniejszej części I postępowania oferty Przystępującego. Nie jest więc celowym powielanie opisu przedstawionego w tym zakresie w stanowiskach stron. Izba potwierdza tym samym, że Przystępujący 21 listopada 2023 r....

KIO 2428/23

08.09.2023 wyrok
oddalone
Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Ludwika Zamenhofa
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ, odwołania, oferty Przystępującego, wezwania Zamawiającego z dnia 24 lipca 2023 r. do wyjaśnienia treści oferty i odpowiedzi Przystępującego na to wezwanie z dnia 26 lipca 2023 r., informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty z dnia 2 sierpnia 2023 r., pisma procesowego Przystępującego z dnia 31 sierpnia 2023 r., jak również...

KIO 1122/23

06.06.2023 wyrok
uwzględnione
4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu
Meritum

Odwołanie złożono od niezgodnej z przepisami ustawy Pzp czynności i zaniechania zamawiającego w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest: DOSTAWA MATERIAŁÓW OPATRUNKOWYCH, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, znak sprawy: 4WSzKzP.SZP.2612.88.2022 w zakresie pakietu nr 24. Odwołujący zarzucił zamawiającemu naruszenie: 1.     art. 253 ust 1 pkt 1 w związku z art. 226 ust 1 pkt 5 oraz w związku z art....

KIO 1004/23|KIO 1008/23

26.04.2023 wyrok
oddalone
Miasto Ruda Śląska
Meritum

W odniesieniu do obu spraw odwoławczych: Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 nowej ustawy skutkujących odrzuceniem każdego z odwołań. Odwołania zostały złożone do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 11 kwietnia 2023 roku od czynności z dnia 31 marca 2023 roku, a kopie zostały przekazane w ustawowym terminie Zamawiającemu, co zostało potwierdzone oraz wynika z akt sprawy odwoławczej....

KIO 910/23

17.04.2023 wyrok
oddalone
Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny im. Heliodor Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ, odwołania, oferty Przystępującego, w tym formularza opisu przedmiotu zamówienia będącego załącznikiem nr 1 do SWZ, formularza oferty stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ, informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty z dnia 21 marca 2023 r., odpowiedzi Zamawiającego na odwołanie z dnia 11 kwietnia 2023 r., pisma Przystępująceg...