Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

90 orzeczeń w bazie

KIO 1205/26

23.04.2026 postanowienie
umorzone
Ministerstwo Sprawiedliwości
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Stosownie do art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. W myśl § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. z 2020 r. poz....

KIO 1080/26

16.04.2026 postanowienie
umorzone
Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju
Meritum

Zamawiający Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju, ul. Bohaterów Warszawy 67, 28-100 Busko-Zdrój, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ‎ w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2024 r. poz. 1320, z późn. zm.), dalej „ustawa Pzp”, ‎ pn....

KIO 957/26

31.03.2026 wyrok
oddalone
Gmina Przykona
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 505 ust. 1 Pzp, uprawniający do jego złożenia. Skład orzekający Izby dopuścił w niniejszej sprawie dowody z : dokumentacji postępowania o zamówienie publiczne nadesłanej przez Zamawiającego do akt sprawy w postaci elektronicznej, w tym w szczególności informacji o odrzuceniu w zakresie Części 2...

KIO 614/26

23.03.2026 wyrok
oddalone
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Meritum

W SWZ zamawiający postanowił: III. Opis przedmiotu zamówienia 6. W sytuacjach, gdy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemie referencji technicznych spełniające wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 7....

KIO 529/26

19.03.2026 postanowienie
umorzone
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych Sp. z o.o.
Meritum

Zamawiający – Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu – prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Budowa budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Jarzębowej i ul. Kotarbińskiego w Poznaniu – zadanie realizowane w formule „Zaprojektuj i wybuduj . Wartość zamówienia jest większa niż progi unijne....

KIO 420/26

19.03.2026 wyrok
umorzone
Port Lotniczy Wrocław
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest kompleksowe wykonanie zadania polegającego na opracowaniu koncepcji architektoniczno-funkcjonalnej oraz dokumentacji projektowej dla przebudowy i rozbudowy Terminala Portu Lotniczego we Wrocławiu oraz innych obiektów na terenie PL Wrocław wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego. Zamawiający w SWZ określił m. in. następujący warunek udziału w postępowaniu dot....

KIO 369/26

18.03.2026 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kaczory
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie.   Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał posiadanie legitymacji uprawniającej do wniesienia odwołania, stosownie do dyspozycji art. 505 ust. 1 Pzp. Wykonawca M.T. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Usługi Leśne M.T., z siedzibą w M. skutecznie przystąpił do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego, stosownie do wymogów art. 525 ust. 1, 2 i 3 Pzp....

KIO 515/26

09.03.2026 postanowienie
umorzone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie Zamówienia Cząstkowego w ramach podpisanej Umowy Ramowej nr 60/002/0005/24/R/O z dnia 15 maja 2024 r. pn. „Usługa logistyczna kursu kwalifikacyjnego na stanowisko nastawniczy w Gdyni”, na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r., poz....

KIO 5719/25 | KIO 5721/25

13.02.2026 wyrok
oddalone
Miasto Łódź – Miejskie Centrum Inwestycji
Meritum

W niniejszej sprawie, Izba stwierdziła, że oba odwołania nie zawierają braków formalnych oraz terminowo zostały uiszczone od nich wpisy w wymaganej wysokości. Nadto, odwołania nie podlegają odrzuceniu na podstawie art. 528 PZP. Izba uznała również, że Odwołujący są uprawnieni do wniesienia odwołań do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej....

KIO 5767/25

11.02.2026 postanowienie
umorzone
Powiat Warszawski Zachodni
Meritum

Zamawiający – Powiat Warszawski Zachodni – prowadzi w trybie podstawowym postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Kompleksowa obsługa urządzeń drukujących w Starostwie Powiatu Warszawskiego Zachodniego w 2026 roku . Wartość zamówienia jest mniejsza niż progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2025/BZP 00574425/01. Wykonawca FAXPOL A.I. Sp. z o.o. wniósł 22 grudnia 2025 r....