Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

12 orzeczeń w bazie

KIO 3478/20

14.01.2021 postanowienie
odrzucone
Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie
Meritum

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi postępowanie, którego przedmiotem jest świadczenie usług w zakresie przygotowania ‎ i dostarczania posiłków stanowiących całodzienne wyżywienie dla pacjentów Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie. Postępowanie prowadzone jest w oparciu o art. 138o ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 r....

KIO 3371/20

04.01.2021 postanowienie
odrzucone
Skarb Państwa - Urząd Komunikacji Elektronicznej
Meritum

W postępowaniu odwoławczym do momentu wydania niniejszego postanowienia do akt sprawy nie załączono żadnych przystąpień po którejkolwiek ze Stron. Przedmiotem zamówienia jest usługa związana ze świadczeniem usług doradczych o charakterze prawnym w związku z aukcją na cztery rezerwacje częstotliwości z pasma 3,6 GHz , co oznacza że zalicza się do katalogu usług społecznych i innych usług szczególnych – usługi prawne, niewyłączone na mocy art. 10 lit.d....

KIO 3151/20

15.12.2020 postanowienie
odrzucone
Zakład Gospodarki Komunalnej „Bolesław” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, z siedziba w Bolesławiu
Meritum

Odwołanie podlega odrzuceniu na podstawie art. 189 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp, który stanowi, że Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że w sprawie nie mają zastosowania przepisy ustawy. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług ochrony fizycznej osób i mienia Zakładu Gospodarki Komunalnej "Bolesław” Sp. z o.o. w Bolesławiu, które zostały opisane przez Zamawiającego kodem CPV - 79710000-4 usługi ochroniarskie. Jak wynika z pisma Zamawiającego z dnia 3 grudnia 2020 r....

KIO 3073/20

03.12.2020 postanowienie
odrzucone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu
Meritum

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu (dalej: „Zamawiający”) prowadzi postępowanie, którego przedmiotem jest: Usługa przygotowania i dystrybucji posiłków dla pacjentów SP ZOZ Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu” Odwołujący wniósł odwołanie wobec czynności Zamawiającego, tj.: wyboru najkorzystniejszej oferty MERIDIAN'S spółka   z o.o....

KIO 3081/20

01.12.2020 postanowienie
odrzucone
Energa-Operator S.A. z siedzibą w Gdańsku
Meritum

Odwołanie podlega odrzuceniu na podstawie art. 189 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp, który stanowi, że Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że w sprawie nie mają zastosowania przepisy ustawy. Izba ustaliła, że w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia w dniu 12 czerwca 2020 r. do Izby wpłynęły odwołania Konsorcjum PSI Polska Sp. z o.o., PSI Software AG, Apator Elkomtech S.A. oraz wykonawcy Mikronika Sp. z o.o....

KIO 3020/20

24.11.2020 postanowienie
odrzucone
Miasto Łódź- Urząd Miasta Łodzi
Meritum

pozbawia wykonawców możliwości weryfikacji fazy badania i wyboru oferty przez wyspecjalizowany organ, a które ostatecznie doprowadziły do wyboru niezgodnego z przepisami ustawy Pzp; c) stanowisko Izby jest nieuzasadnione w kontekście zasady celowego i racjonalnego wydatkowania środków publicznych; d) regulacje ustawy Pzp niezmiennie mają służyć wyłonieniu wykonawcy, który złożył najkorzystniejsza ofertę, a stanowisko Izby podważa tę zasadę” ....

KIO 1827/20

01.09.2020 postanowienie
odrzucone
„Koleje Małopolskie” sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie
Meritum

: W dniu 28 sierpnia 2020 r. Zamawiający złożył do Izby pismo zawierające wniosek o odrzucenie odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 pkt 1 Pzp. Zamawiający wskazał, że postępowanie prowadzone jest w trybie negocjacji bez ogłoszenia oraz, że nie stosuje w niniejszym postępowaniu przepisów ustawy Pzp, a przedmiotowe postępowanie prowadzone jest na podstawie Regulaminu udzielania zamówienia obowiązującego u Zamawiającego. Wskazał, iż zamówienie zgodnie z treścią art....

KIO 1487/20

27.08.2020 postanowienie
odrzucone
Mikronika spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie podlega odrzuceniu na podstawie przepisu art. 189 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2019, pozy. 1843 ze zm.). Zgodnie z art. 189 ust. 2 pkt 1 ustawy Izba odrzuca odwołanie jeżeli stwierdzi, że w sprawie nie mają zastosowania przepisy ustawy. Zgodnie z art. 3 ust....

KIO 1589/20

21.07.2020 postanowienie
odrzucone
Szkoła Podstawowa nr 91 im. Orląt Lwowskich we Wrocławiu
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu na usługi społeczne o wartości poniżej 750 000 euro zostało opublikowane w dniu 1 czerwca 2020 r. na stronie internetowej zamawiającego. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z art. 138o ustawy Pzp, dotyczącym zamówień na usługi społeczne i inne szczególne usługi, na zasadach określonych w ogłoszeniu o zamówieniu. Zamawiający w ogłoszeniu o zamówieniu wskazał, że wartość zamówienia na usługi społeczne nie przekracza kwot określonych w art....

KIO 1530/20

13.07.2020 postanowienie
odrzucone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Opolskie Centrum Onkologii im. prof. Tadeusza Koszarowskiego w Opolu
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, (Dz. U. z 2019 r., poz. 1843), tj. po zmianie dokonanej ustawą z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U poz. 1020), zwanej dalej „Ustawą”. Biorąc pod uwagę powyższe ustalenia Izba stwierdziła, że odwołanie podlega odrzuceniu na podstawie art....