Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

17 orzeczeń w bazie

KIO 778/26

10.04.2026 postanowienie
umorzone
Miejski Zarząd Dróg w Toruniu
Meritum

Zamawiający – Miejski Zarząd Dróg w Toruniu – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, pn. „Dostawa, instalacja, uruchomienie i kompleksowa obsługa systemu Toruńskiego Roweru Miejskiego (TRM) wraz z opcją ” , numer postępowania: NZP-281.52.2025. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 21.11.2025 r., nr wydania Dz.U. S: 225/2025, nr publikacji ogłoszenia: 774952-2025....

KIO 1039/26

30.03.2026 wyrok
oddalone
Narodowy Fundusz Zdrowia
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 505 ust. 1 Pzp, uprawniający do jego złożenia. Skład orzekający Izby dopuścił w niniejszej sprawie dowody z: dokumentacji postępowania o zamówienie publiczne nadesłanej przez Zamawiającego do akt sprawy w postaci elektronicznej, w szczególności wnioski z 01, 02.12.2025 r. Odwołującego, Przystępu...

KIO 348/26

10.03.2026 wyrok
oddalone
Sąd Rejonowy w Gliwicach
Meritum

Odwołanie nie podlega uwzględnieniu. Odwołujący, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego, Konsorcjum: Margo Technologis Sp. z o.o., Agencja Ochrony Mienia Alex Sp. z o.o. z/s w Raciborzu (Konsorcjum Margo (…)] kwestionując wybór najkorzystniejszej oferty wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego, Konsorcjum: Era Sp. z o.o. z siedzibą w Chorzowie, Novia Sp. z o.o. z siedziba w Chorzowie i Komes Ochrona Sp. z o.o....

KIO 5935/25

23.02.2026 wyrok
oddalone
PKP POLSKIE LINIE KOLEJOWE SPÓŁKA AKCYJNA
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 90/26

18.02.2026 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Mieszkowice
Meritum

Na skutek cofnięcie odwołania wystąpiła przesłanka do umorzenia postępowania odwoławczego, o której mowa w art. 520 ust. 1 i 2 oraz art. 568 pkt 1) ustawy Pzp. Stosownie do treści art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (art. 520 ust. 2 ustawy Pzp)....

KIO 4619/25

24.11.2025 wyrok
oddalone
Krakowski Holding Komunalny spółka akcyjna z siedzibą w Krakowie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 poz. 1320 ze zm.; dalej „ustawa”, „Pzp”) skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało złożone do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 15 września 2025 roku od czynności zamawiającego z dnia 5 września 2025 roku....

KIO 4196/25

07.11.2025 wyrok
oddalone
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 im. Edwarda Abramowskiego w Katowicach
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania w systemie zaprojektuj i wybuduj obejmującego zaprojektowanie, a następnie budowę nowego budynku dydaktycznego wraz z nadbudową jednej kondygnacji budynku istniejącej sali gimnastycznej z łącznikiem między budynkami na wszystkich kondygnacjach pn.: „ WPF (UE) Technologie przyszłości - utworzenie nowoczesnych pracowni w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 im. E.A. przy ul. Harcerzy Września nr 2 w Katowicach”....

KIO 3972/25

28.10.2025 wyrok
oddalone
Uniwersytet Rzeszowski
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług portierskich oraz dozorowania obiektów i mienia Uniwersytetu Rzeszowskiego. Stosownie do Rozdziału V specyfikacji warunków zamówienia, dalej „SWZ”: 1. Wykonawca   może   powierzyć wykonanie   części   zamówienia   podwykonawcy (podwykonawcom). 2. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. 3....

KIO 2894/25

02.09.2025 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Agencja Uzbrojenia w Warszawie
Meritum

Zgodnie z rozdz. XII SWZ wszystkie oferty niepodlegające odrzuceniu powinny zostać poddane ocenie według następującego kryterium: (i) cena – waga kryterium 90% oraz (ii) okres gwarancji – waga kryterium 10%. Przy czym, przyznawanie ilości poszczególnych punktów miało odbywać się według poniższych zasad: Zgodnie z rozdziałem XI SWZ (Opis sposobu obliczania ceny oferty): 1. Przez cenę oferty należy rozumieć cenę w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 1 i ust....

KIO 3094/25

01.09.2025 wyrok
oddalone
Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
Meritum

Zgodnie z art. 528 pkt 3 ustawy Pzp Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że: odwołanie zostało wniesione po upływie terminu określonego w ustawie. Odwołujący w punkcie 4 petitum odwołanie zarzucił Zamawiającemu niedochowanie należytej staranności i tym samym błędne oszacowanie wartości zamówienia. Odwołujący wskazał, że informację o kwocie na sfinansowanie zamówienia otrzymał 3 lipca 2025 r....