Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

100 orzeczeń w bazie

KIO 1085/26

21.04.2026 wyrok
uwzględnione
22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Ciechocinku
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia przez niego szkody z uwagi na kwestionowane zaniechania Zamawiającego. Ponadto Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 2 lit....

KIO 1069/26

21.04.2026 wyrok
oddalone
Uniwersytet w Białymstoku
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz.1320 ze zm.) skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 9 marca 2026 roku wobec treści Specyfikacji Warunków Zamówienia opublikowanej ‎ w dniu 25 lutego 2026 roku. Izba ustaliła, że Odwołujący przekazał w ustawowym terminie kopię odwołania Zamawiającemu....

KIO 1106/26

20.04.2026 wyrok
oddalone
Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi
Meritum

Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego przez wykonawcę Abapest Zakład DDiD Sp. z o.o. z siedzibą ‎ w Warszawie (zwanego dalej jako: „przystępujący”), do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego. W związku z tym ww. wykonawca stał się uczestnikiem postępowania odwoławczego....

KIO 735/26

10.04.2026 wyrok
uwzględnione
Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie
Meritum

Zamawiający w Rozdziale V SWZ - Warunki Udziału W Postępowaniu i Wymagane Dokumenty, w pkt 1.5.1. zapisał: spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej, Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że: w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 2 zamówienia polegające na świadczeniu usług żywienia pacjentów szpitaln...

KIO 857/26

09.04.2026 wyrok
uwzględnione
Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Św. Jana Pawła II w Krakowie
Meritum

W pierwszej kolejności należało rozpoznać wniosek Zamawiającego o odrzucenie odwołania. Zgodnie z art. 528 pkt 3 Pzp Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że odwołanie zostało wniesione po upływie terminu określonego w ustawie. Odwołujący jako czynność Zamawiającego podlegającą zaskarżeniu wskazał opublikowanie 18 lutego 2026 r....

KIO 1133/26

09.04.2026 wyrok
oddalone
Zespół Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu
Meritum

Zamawiający dokonał punktacji 02.03.2026 r. przyznając ofercie Konsorcjum Citonet za certyfikaty łącznie 20 pkt, w tym 10 pkt za certyfikat 14001:2015 i po 5 pkt za certyfikaty 9001:2015 oraz 14065;2016. Oferta odwołującego otrzymała w kryterium jakość 10 pkt za certyfikat 14001:2015. W swz zamawiający, rozdział XV wymagał złożeni oferty, tj. formularza oferty – załącznik nr 1 do swz i formularza cenowego – załącznik nr 2 do swz....

KIO 298/26

16.03.2026 wyrok
oddalone
Bielskie Pogotowie Ratunkowe z siedzibą w Bielsku – Białej
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 524/26

10.03.2026 wyrok
oddalone
Skarb Państwa - 4 REGIONALNA BAZA LOGISTYCZNA
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 505 ust. 1 Pzp, uprawniający do jego złożenia. Skład orzekający Izby dopuścił w niniejszej sprawie dowody z: dokumentacji postępowania o zamówienie publiczne nadesłanej przez Zamawiającego do akt sprawy w postaci elektronicznej, w tym szczególności wniosków, zaproszeń do złożenia oferty, Specyfi...

KIO 50/26

26.02.2026 wyrok
oddalone
Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. W ocenie Izby Odwołujący wykazał interes we wniesieniu odwołania i możliwość poniesienia szkody w postaci utraty zamówienia i osiągnięcia zysku....

KIO 5985/25

24.02.2026 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi
Meritum

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi (dalej: „Zamawiający”), prowadzi z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm. dalej: „ustawa Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Usługa prania, prasowania bielizny pościelowej i operacyjnej oraz odzieży wraz z najmem odzieży ochronnej dla pracowników szpitala oraz kołder i poduszek” (znak post...