Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

KIO 1042/26

02.04.2026 wyrok
oddalone
Miasto Białystok
Meritum

Art. 16 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób: 1) zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców; 2) przejrzysty; 3) proporcjonalny. Art. 18 Pzp stanowi: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia jest jawne. 2. Zamawiający może ograniczyć dostęp do informacji związanych z postępowaniem o udzielenie zamówienia tylko w przypadkach określonych w ustawie. 3....

KIO 5393/25

08.01.2026 postanowienie
umorzone
Szpitale Pomorskie Sp. z o.o.
Meritum

Szpitale Pomorskie Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni (dalej: „zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, ‎ na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320) - dalej „ustawa Pzp” pn....

KIO 4375/25

25.11.2025 wyrok
oddalone
Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, s kutkujących odrzuceniem odwołania.  Izba dokonała również badania spełnienia przez odwołującego przesłanek określonych w art. 505 ustawy Pzp, to jest kwestii posiadania przez niego legitymacji do wniesienia odwołania, która przejawia się w następujący sposób. Odwołujący jest wykonawcą, który złożył swoją ofertę w postępowaniu....

KIO 2652/25

25.07.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – 22 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Olsztynie
Meritum

Skarb Państwa – 22 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Olsztynie z siedzibą w Olsztynie (dalej: „Zamawiający” lub „22 WOG”) prowadzi na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm., dalej: „ustawa Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym bez negocjacji pod nazwą: „Dostawa środków czystości, higieny i wyposażenia ochronnego” (Numer referencyjny: 22WOG-ZP.2712.15.2025/R/48/2100/D/PBN, dal...

KIO 3559/23

18.12.2023 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa - Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie
Meritum

Po przeprowadzeniu rozprawy z udziałem Stron, na podstawie zebranego materiału dowodowego Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła i zważyła, co niżej opisano. Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 Ustawy, skutkujących odrzuceniem odwołania....

KIO 1721/23

27.06.2023 postanowienie
umorzone
Muzeum Narodowe w Krakowie
Meritum

Zamawiający – Muzeum Narodowe w Krakowie – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „ Świadczenie usług polegających na dozorowaniu ekspozycji muzealnych wraz z czynnościami pomocniczymi i porządkowymi w oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie ” , numer referencyjny EP-ZP-271-09/22. Ogłoszenie zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem: 2023/S 079-235201. W dniu 15 czerwca 2023 r....