Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 1619/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Meritum

Odnośnie odwołania, Izba umorzyła postępowanie na podstawie art. 568 pkt 2 Pzp . Wymaga podkreślenia, że dla możliwości rozpoznania przez Izbę wniesionego odwołania konieczne jest, aby dotyczyło ono czynności bądź zaniechania Zamawiającego. Oznacza to, że na moment wniesienia odwołania musi istnieć substrat zaskarżenia, stanowiący podstawę dla Wykonawcy do wniesienia środka ochrony prawnej w postaci odwołania, zawierającego uzasadnienie faktyczne i prawne odnoszące się do zaskarżanych czynności...

KIO 294/26 | KIO 295/26 | KIO 296/26

10.03.2026 wyrok
oddalone
Minister Cyfryzacji, w imieniu którego działa Centralny Zamawiający - Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie
Meritum

Odwołania nie zawierały braków formalnych. Odwołujący i Odwołujący2 wykazali w odwołaniach interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej i możliwość poniesienia szkody. KIO 294/26 Zgłoszenie przystąpienia do postępowania odwoławczego złożyli następujący Wykonawcy: - po stronie Odwołującego: 1) Ekoinwestycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą ‎ w Białymstoku (dalej jako „Ekoinwestycje”); 2) MGGP Spółka Akcyjna z siedzibą w Tarnowie (dalej jako „MGGP”) - po stronie Zamawiającego...

KIO 3571/25

02.10.2025 wyrok
uwzględnione
Gmina Dolsk
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza nie stwierdziła podstaw do odrzucenia odwołania, ponieważ nie została spełniona żadna wynikająca z art. 528 ustawy PZP negatywna przesłanka, która by uniemożliwiała merytoryczne rozpoznanie odwołania. Izba stwierdziła ponadto, że wypełnione zostały opisane w art. 505 ust....

KIO 3499/25

26.09.2025 wyrok
uwzględnione
Gmina Człopa
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....

KIO 1819/25 | KIO 1823/25 | KIO 1829/25 | KIO 1830/25 | KIO 1831/25 | KIO 1833/25 | KIO 1834/25

16.06.2025 wyrok
uwzględnione
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Meritum

Sygn. akt: KIO 1819/25 Odwołujący - Budimex S.A. z/s w Warszawie w piśmie procesowym z dnia 6 czerwca 2025 r. – jak podał: (1) wnosi o umorzenie postępowania odwoławczego na podstawie art. 568 pkt 2) ustawy Pzp w zakresie w jakim Zamawiający zmienił treść dokumentacji Postępowania w trakcie postępowania odwoławczego w zakresie objętym odwołaniem, (2) w pozostałym Odwołujący oświadcza, że cofał odwołanie....

KIO 3054/23

31.10.2023 wyrok
oddalone
Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu
Meritum

Izba uznała, że postępowanie odwoławcze w zakresie zarzutu nr 3 podlega umorzeniu na podstawie art. 522 ust. 4 ustawy Pzp. W pierwotnej wersji SWZ Zamawiający zawarł następujące postanowienie: „Ocenie w ramach kryterium będzie podlegać okres gwarancji udzielany przez producenta urządzenia, który nie może być krótszy niż 24 miesiące i nie dłuższy niż 120 miesięcy.(Rozdział XX, pkt 2, ppkt 5) SWZ).”. Odwołujący wnosił o zmianą ww....

KIO 2658/23

29.09.2023 wyrok
oddalone
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu
Meritum

Postępowaniu nadano numer: 9/2023/S 086-265589/NWG. Ogłoszenie o zamówieniu ukazało się w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 03-05-2023 poz. 2023/S 086-265589. Przedmiotem postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego jest „Wykonanie wystawy w blokach o numerach inwentaryzacyjnych A-8 i A-9 poprzedzone opracowaniem projektu wykonawczego i warsztatowego oraz wykonaniem robót budowlanych, prac konserwatorskich, badań archeologicznych obejmujących przebudowę w/w bloków na...