Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

13 orzeczeń w bazie

KIO 1084/08

21.10.2008 wyrok
oddalone
Gmina Ustka
Meritum

1) W SIWZ, w rozdziale 9 – „Wykaz oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w niniejszym postępowaniu” w pkt 1 ppkt 4 Zamawiający zażądał, w celu potwierdzenia, że wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia załączenia do oferty polisy lub innego dokumentu ubezpieczenia, potwierdzającego, że „Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej”....

KIO 1084/08

21.10.2008 wyrok
oddalone
Gmina Ustka
Meritum

1) W SIWZ, w rozdziale 9 – „Wykaz oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w niniejszym postępowaniu” w pkt 1 ppkt 4 Zamawiający zażądał, w celu potwierdzenia, że wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia załączenia do oferty polisy lub innego dokumentu ubezpieczenia, potwierdzającego, że „Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej”....

KIO 1063/08

20.10.2008 wyrok
oddalone
Komenda Wojewódzka Policji
Meritum

Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku, zwana dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655), zwanej dalej „ustawą Pzp”, wszczęła w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia na „Dostawę 447 szt. samochodów osobowych oznakowanych Policji”....

KIO 1063/08

20.10.2008 wyrok
oddalone
Komenda Wojewódzka Policji
Meritum

Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku, zwana dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655), zwanej dalej „ustawą Pzp”, wszczęła w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia na „Dostawę 447 szt. samochodów osobowych oznakowanych Policji”....

KIO 1061/08

17.10.2008 wyrok
oddalone
Główny Inspektorat Transportu Drogowego
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie w trybie negocjacje bez ogłoszenia. Przedmiotem zamówienia podzielonym na 2 części jest: 1) dostawa fabrycznie nowych samochodów specjalnych ze specjalistyczną zabudową biurową na użytek Inspekcji Transportu Drogowego w ilości 61 sztuk; 2) dostawa fabrycznie nowych samochodów typu VAN z zabudową biurową na użytek Inspekcji Transportu Drogowego w ilości 7 sztuk....

KIO 1061/08

17.10.2008 wyrok
oddalone
Główny Inspektorat Transportu Drogowego
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie w trybie negocjacje bez ogłoszenia. Przedmiotem zamówienia podzielonym na 2 części jest: 1) dostawa fabrycznie nowych samochodów specjalnych ze specjalistyczną zabudową biurową na użytek Inspekcji Transportu Drogowego w ilości 61 sztuk; 2) dostawa fabrycznie nowych samochodów typu VAN z zabudową biurową na użytek Inspekcji Transportu Drogowego w ilości 7 sztuk....

KIO 1030/08

10.10.2008 wyrok
oddalone
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Szpital w Puszczykowie im. Stefana Tytusa Dąbrowskiego" Sp. z o.o.
Meritum

W dniu 29.08.2008 r. NZOZ „Szpital w Puszczykowie im. prof. Stefana Tytusa Dąbrowskiego” Sp. z o.o., zwany dalej „Zamawiającym” zawiadomił na podstawie art. 93 ust. 3 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (j.t. Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655), dalej „Pzp” Wykonawcę PROMED” S.A....

KIO 1017/08

10.10.2008 wyrok
oddalone
Główny Urząd Geodezji i Kartografii
Meritum

A. W zakresie zarzutów wykonawcy Qumak-Sekom S.A. Izba stwierdza, że: (1) nie potwierdził się pierwszy zarzut naruszenia art. 89 ust. 1 pkt 2 Pzp przez wybranie jako najkorzystniejszej oferty niezgodnej ze specyfikacją i w związku z tym oferta ComArch S.A. powinna zostać odrzucona, czego zaniechał Zamawiający, a także, że (2) nie potwierdził się drugi zarzut naruszenia art. 7 ust....

KIO 1030/08

10.10.2008 wyrok
oddalone
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Szpital w Puszczykowie im. Stefana Tytusa Dąbrowskiego" Sp. z o.o.
Meritum

W dniu 29.08.2008 r. NZOZ „Szpital w Puszczykowie im. prof. Stefana Tytusa Dąbrowskiego” Sp. z o.o., zwany dalej „Zamawiającym” zawiadomił na podstawie art. 93 ust. 3 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (j.t. Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655), dalej „Pzp” Wykonawcę PROMED” S.A....

KIO 1028/08

09.10.2008 wyrok
oddalone
Politechnika Gdańska - Centrum Informatyczne Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. W pierwszej kolejności Izba uznała, że Odwołujący posiada interes prawny w uzyskaniu zamówienia w rozumieniu przepisu art. 179 ust. 1 Pzp uprawniający do korzystania ze środków ochrony prawnej. Oferta Odwołującego znajduje się na trzecim miejscu w rankingu ofert. W przypadku potwierdzenia się zarzutów dot....