Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

74 orzeczeń w bazie

KIO 999/26

02.04.2026 postanowienie
zwrócone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Lublinie
Meritum

W dniu 3 marca 2026 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawcy Arkadis Sp. z o.o. S1 Sp. k., ul. Jasielska 11, 38-120 Czudec zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: świadczenie usługi nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji pn. Przebudowa pomieszczeń szpitalnych celem (..)Numer referencyjny: ZP/1/2026 ....

KIO 435/26

01.04.2026 wyrok
oddalone
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....

KIO 938/26

01.04.2026 postanowienie
zwrócone
Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Filia w Białej Podlaskiej
Meritum

W dniu 2 marca 2026 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawcy Tau Sp. z o.o., ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: świadczenie usług telekomunikacyjnych telefonii stacjonarnej w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Filii w Białej Podlaskiej. Zapytanie ofertowe nr ZAPO/2026/02/00001/B....

KIO 814/26

01.04.2026 postanowienie
zwrócone
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
Meritum

W dniu 23 lutego 2026 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawcy Damavik sp. z o.o., ul. Wiejska 5, 32-600 Oświęcim zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: wykonanie usługi w zakresie przeglądów stanu technicznego oraz z czynności konserwacyjnych placów zabaw, (...) zarządzanych przez ZGN w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy w latach 2026-2027. Numer referencyjny: TZ.PNK.260.57.2025 ....

KIO 713/26

27.03.2026 postanowienie
zwrócone
Skarb Państwa - Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

W dniu 16 lutego 2026 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawcy SOFTIQ Sp. z o.o., ul. Chorzowska 50, 44-100 Gliwice zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: Wsparcie oraz utrzymanie oprogramowania wspierającego wydawanie zezwoleń na przejazd pojazdów nienormatywnych (PPN), wewnętrzny identyfikator: DPZ.DPZ-4.2421.18.2025....

KIO 887/26

23.03.2026 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe – Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych, skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 PZP. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 PZP – tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 538/26

10.03.2026 postanowienie
zwrócone
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Meritum

W dniu 5 lutego 2026 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawcy Kancelaria Adwokacka P.L., ul. Chłodna 22A/9/10, 00-891 Warszawa zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: świadczenie usług kompleksowej i bieżącej obsługi prawnej oraz doradztwa prawnego, w tym w zakresie zamówień publicznych oraz zastępstwa procesowego na rzecz wszystkich jednostek Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie....

KIO 327/26

19.02.2026 postanowienie
zwrócone
Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
Meritum

W dniu 22 stycznia 2026 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawcy GALAXY Systemy Informatyczne Sp. z o.o., ul. Fabryczna 13/1, 65-410 Zielona Góra zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: B10 Zakup i wdrożenie innowacyjnej infrastruktury obliczeniowej wysokiej wydajności (HPC) dla zaawansowanego przetwarzania danych i zastosowań AI, w tym modeli językowych dużej skali (LLM), na potrzeby wsparcia Systemu Ostrzegania i Alarmowan...

KIO 5980/25

17.02.2026 postanowienie
zwrócone
Gmina Gniewino
Meritum

W dniu 31 grudnia 2025 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie Tree Clone M.L., ul. Kościelna 8, 84-242 Luzino zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Termomodernizację budynku Zespołu Kształcenia i Wychowania w Gniewinie”, wewnętrzny identyfikator: 271.28.2025 . Do odwołania nie dołączono:  dowodu uiszczenia wpisu w terminie przewidzianym na wniesienie odwołania tj. do dnia 29.12.2025 r....

KIO 121/26

13.02.2026 postanowienie
zwrócone
Powiat Włocławski
Meritum

W dniu 29 stycznia 2026 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ZAB-BUD Sp. z o.o., ul. Nowosielecka 14A/2, 00-466 Warszawa zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: budowę Powiatowego Centrum Sportu i Rekreacji w Kruszynie. Wewnętrzny identyfikator: ZP.272.1.43.2025 . Do odwołania nie dołączono:  dowodu przekazania odpowiednio odwołania albo jego kopii zamawiającemu. Pismem z dnia 3 lutego 2026 r....