Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

99 orzeczeń w bazie

KIO 5467/25

08.01.2026 postanowienie
umorzone
TAURON Dystrybucja Spółka Akcyjna
Meritum

TAURON Dystrybucja Spółka Akcyjna z siedzibą w Krakowie (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Wymiana liczników energii elektrycznej na terenie działania TAURON Dystrybucja S.A. w latach 2026-2027” Nr postępowania: PZP/TD-CN/04134/2025, (dalej: postępowanie)....

KIO 3208/25 | KIO 3209/25 | KIO 3225/25

18.09.2025 wyrok
oddalone
TAURON Dystrybucja S.A.
Meritum

Odwołania nie zasługują na uwzględnienie Skład orzekający podziela stanowisko zamawiającego o poprawności dokonanego wyboru oferty złożonej przez przystępującego zarówno w części 2, jak i 3 oraz decyzji zamawiającego w odniesieniu do odwołania dotyczącego części 28. Sygn. akt KIO 3208/25 Skład orzekający uznaje, że procedura badania i oceny ofert została przeprowadzona przez zamawiającego z należytą starannością i w zgodności z obowiązującymi przepisami....

KIO 3009/24

20.09.2024 wyrok
uwzględnione
Gmina Dorohusk
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba dokonała również badania spełnienia przez odwołującego przesłanek określonych w art. 505 ustawy Pzp, to jest kwestii posiadania przez niego legitymacji do wniesienia odwołania uznając, że jego interes we wniesieniu odwołania przejawia się w następujący sposób. Odwołujący złożył swoją ofertę w postępowaniu i ubiega się o zamówienie....

KIO 3016/24

16.09.2024 wyrok
uwzględnione
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 505 ust. 1 Pzp, uprawniający do jego złożenia. Odwołujący w rankingu złożonych ofert zajął drugie miejsce, w wypadku więc potwierdzenia zarzutów, ma szansę na uzyskanie przedmiotowego zamówienia....

KIO 54/24

02.02.2024 wyrok
uwzględnione
Gmina Białe Błota
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 ustawy Pzp, zaś wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, uprawniający do jego złożenia. Skład orzekający Izby, działając zgodnie z art. 542 ust....

KIO 66/24

26.01.2024 wyrok
uwzględnione
Nadleśnictwo Międzylesie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1    Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....

KIO 3283/23

20.11.2023 wyrok
oddalone
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Meritum

oraz uznał za zasadne twierdzenia PORR co do braku możliwości realizacji robót budowlanych w zakresie podzadania 7 w roku 2024, a tym samym winien zastosować te kryteria dokonując oceny ofert. Tym bardziej zatem Zamawiający powinien być konsekwentny i odrzucić ofertę PORR, która zawiera dokładnie tą samą niezgodność z warunkami zamówienia, co oferty Budimex i Sinohydro....

KIO 3238/23|KIO 3250/23

17.11.2023 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołań. Izba oceniła, że Odwołujący 1 oraz Odwołujący 2 wykazali interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnili materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 3045/23

31.10.2023 wyrok
uwzględnione
109 Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ
Meritum

Odwołanie zasługiwało na uwzględnienie. Izba ustaliła, że Odwołujący posiada interes we wniesienia odwołania wynikający z art. 505 Pzp. Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp i skierowała sprawę na rozprawę. Izba dopuściła do udziału w postępowaniu wykonawcę P. N. prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Digital Construction Site P. N....

KIO 3011/23

30.10.2023 wyrok
oddalone
Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie
Meritum

wyrażone w wyroku z 27 marca 2023 r. KIO 674/23 oraz z 19 lutego 2021 r. KIO 125/21. W ocenie Odwołującego, w złożonym oświadczeniu o zastrzeżeniu treści wyjaśnień ceny oferty jako tajemnicy przedsiębiorstwa 8 września 2023 r. Wykonawca JZP nie wykazał, aby zastrzegane przez niego informacje wpisywały się w definicję tajemnicy przedsiębiorstwa, o której mowa w art. 11 ust. 2 ustawy ZNK....