Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

185 orzeczeń w bazie

KIO 4135/25

23.10.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – Prokuratura Krajowa
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Świadczenie usług utrzymania oraz rozwoju Systemu PROK-SYS”, nr postępowania: 1001-10.261.23.2024 4.2.ogłoszno w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 16 sierpnia 2024 r., pod numerem 494009 - 2024 26 września 2025 r. zamawiający poinformował o zakończeniu badania tajemnicy przedsiębiorstwa odwołującego i o odtajnieniu zastrzeżonych przez niego informacji. 6 października 2025 r....

KIO 1608/25

16.05.2025 postanowienie
umorzone
Poczta Polska S.A.
Meritum

Poczta Polska S.A. Warszawa (KRS: 0000527691) (dalej zamawiający) prowadzi na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. 2024r. poz. 1320 ) (dalej Ustawa lub Pzp) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 376 ust. 1 pkt 1) Pzp w związku z art. 5 ust. 4 pkt 6) Pzp pn....

KIO 740/25

26.03.2025 postanowienie
umorzone
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Warszawie
Meritum

odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia i możliwość poniesienia szkody jako przesłanki materialnoprawnej dopuszczalności odwołania z art. 505 ust. 1 Ustawy. Wobec złożenia przez odwołującego oświadczenia w trybie art. 520 Ustawy o wycofaniu złożonego odwołania izba uznała, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego w trybie art. 568 pkt. 1 Ustawy....

KIO 1749/19

23.09.2019 wyrok
oddalone
Grupa LOTOS Spółka Akcyjna
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, (Dz. U. z 2018 r., poz. 1986 z późn. zm.), w brzmieniu po nowelizacji dokonanej ustawą z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U.2016.1020), zwanej dalej „Ustawą”....

KIO 2429/15|KIO 2439/15

27.11.2015 wyrok
oddalone
Centralny Zarząd Służby Więziennej
Meritum

Odwołania, wobec nie stwierdzenia na posiedzeniu niejawnym braków formalnych oraz w związku z uiszczeniem przez Odwołujących wpisu, podlegają rozpoznaniu. Ze względu na brak przesłanek uzasadniających odrzucenie obu odwołań Izba przeprowadziła rozprawę merytorycznie je rozpoznając. Izba uznała skuteczność zgłoszenia przystąpienia następujących wykonawców: 1) wykonawcy IMMITIS Sp. z o.o....

KIO 2483/15

26.11.2015 wyrok
uwzględnione
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu
Meritum

Niesporny pomiędzy stronami jest fakt, że cena oferty Przystępującego jest niższa od wartości zamówienia brutto o 43,7%. Krajowa Izba Odwoławcza zważyła, co następuje: Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Izba uznała, iż Odwołujący posiada legitymację czynną do wniesienia odwołania. Przepis art....

KIO 2318/15

06.11.2015 wyrok
oddalone
Ministerstwo Sprawiedliwości
Meritum

Odwołanie podlega oddaleniu, gdyż odwołujący nie jest uprawniony do wniesienia odwołania zgodnie z art. 179 ust. 1 Pzp stanowiącym, że środki ochrony prawnej przysługują m.in. wykonawcy, który ma interes w uzyskaniu danego zamówienia i poniósł lub może ponieść szkodę skutkiem naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy....

KIO 2216/15

26.10.2015 wyrok
oddalone
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu
Meritum

Zgodnie z art. 179 ust. 1 pzp odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma (lub miał) interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. Oznacza to konieczność wykazania przez wykonawcę wnoszącego odwołanie, że kwestionowana jako niezgodna z przepisami ustawy pzp czynność (względnie zaniechanie) zamawiającego jest na szkodę 17 Sygn....

KIO 1897/15|KIO 1902/15|KIO 1981/15|KIO 2008/15

28.09.2015 wyrok
oddalone
Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa Modlin
Meritum

I tak, w celu ustalenia prawidłowości czynności Zamawiającego, polegającej na wykluczeniu Odwołującego z postępowania, na podstawie ogłoszenia, ogłoszenia o jego zmianie, po zapoznaniu się z wyrokiem sygn. akt KIO 874/15 oraz KIO 888/15 oraz wnioskiem Odwołującego o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, Izba ustaliła, co następuje: 1....

KIO 1993/15

28.09.2015 wyrok
uwzględnione
Miasto Łódź – Zarząd Dróg i Transportu
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie z racji uwzględnienia części podniesionych zarzutów jak i żądań odwołania co uczynił zamawiający składając stosowne oświadczenie w odpowiedzi na odwołanie to jest w piśmie z dnia 23 września 2015 roku. W piśmie tym zamawiający uwzględnił zarzut dotyczący wymogu zadysponowania w ofercie rowerów Tandem( rower dwuosobowy). Wymóg taki obowiązuje dla 5 % całej liczby wymaganych rowerów....