Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

25 orzeczeń w bazie

KIO 1358/26

23.04.2026 wyrok
oddalone
Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego
Meritum

KIO nie dopatrzyła się okoliczności, które mogłyby skutkować odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 ustawy. KIO oceniła, że odwołujący wykazał przesłankę materialnoprawną dopuszczalności odwołania określoną w art. 505 ust. 1 ustawy. Odwołanie w zakresie zarzutu nr 2 i 5 należy umorzyć. W zakresie zarzutu nr 2 zamawiający zmienił 31 marca 2026 r....

KIO 796/26

09.04.2026 wyrok
umorzone
Park Naukowo-Technologiczny w Opolu sp. z o.o.
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia przez niego szkody z uwagi na kwestionowane czynności Zamawiającego. Ponadto Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołań, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Zarzut nr 4 dotyczący waloryzacji. Zgodnie z art. 439 ust. 1 i ust....

KIO 5930/25|KIO 5970/25|KIO 636/26

23.03.2026 wyrok
uwzględnione
Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Elblągu
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołań. W drugiej kolejności Izba stwierdziła, że Odwołującym przysługiwało prawo do skorzystania ze środka ochrony prawnej, gdyż wypełniono materialnoprawną przesłankę interesu w uzyskaniu zamówienia, określoną w art. 505 ust....

KIO 5141/25 | KIO 5147/25

12.01.2026 wyrok
uwzględnione
Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, działający na podstawie udzielonych pełnomocnictw w imieniu i na rzecz Miasta Stołecznego Warszawa.
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w obu odwołaniach nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących ich odrzuceniem , odwołania nie zawierały braków formalnych i mogły zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że obaj wykonawcy wnoszący odwołania wykazali interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej....

KIO 5014/25

10.12.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Padew Narodowa
Meritum

W piśmie z dnia 13 listopada 2025 r. przed dniem wyznaczonej rozprawy, Odwołujący przekazał do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej oświadczenie o cofnięciu w całości odwołania. Stosownie do art.520 ust.1 ustawy Pzp Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia  . Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy Pzp w związku z art.520, postanowiła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie umorzyć. Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 4641/25

09.12.2025 wyrok
oddalone
Gmina Czerniewice
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. , poz. 1320 ze zm. ), dalej jako Ustawa. Rozpoznając odwołanie Izba miała na uwadze stan faktyczny ustalony w oparciu o dokumentację postępowania złożoną do akt sprawy, a także stanowiska prezentowane ustnie na rozprawie i w pismach procesowych....

KIO 4591/25

04.12.2025 wyrok
oddalone
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 4444/25 | KIO 4457/25

26.11.2025 postanowienie
umorzone
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

powyższa czynność Zamawiającego doprowadziła do tego, iż wniesione odwołania w sprawie o sygn. akt KIO 4444/25 i KIO 4457/25 utraciły swój byt. Tym samym nie istnieje, tzw. substrat zaskarżenia, niezbędny do tego, aby Izba mogła rozpoznać odwołania merytorycznie i stwierdzić, czy Zamawiający dopuścił się naruszenia przepisów Pzp. W tej sytuacji dalsze postępowanie w sprawie o sygn. akt KIO 4444/25 i KIO 4457/25 stało się zbędne. W konsekwencji Izba, na podstawie art....

KIO 3684/25

03.10.2025 wyrok
oddalone
Gmina Psary
Meritum

Art. 8 ust. 1 Pzp stanowi, że Do czynności podejmowanych przez zamawiającego, wykonawców oraz uczestników konkursu w postępowaniu o udzielenie zamówienia i konkursie oraz do umów w sprawach zamówień publicznych stosuje się przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz.U. z 2022 r. poz. 1360, 2337 i 2339 oraz z 2023 r. poz. 326), jeżeli przepisy ustawy nie stanowią inaczej. Art....

KIO 3157/25

03.09.2025 postanowienie
umorzone
Eco Kogeneracja Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – Eco Kogeneracja Sp. z o.o. w trybie przetargu nieograniczonego na budowa źródła wysokosprawnej kogeneracji gazowej o mocy 7,4 MWe i 7,0 MWt w Malborku (nr postępowania: GUK II, 2.KG.2025), ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 17.07.2025 r., OJ S 135/2025 465942-2025, wobec treści swz wniesione zostało 28.07.2025 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawcy Elemont S.A z/s w Opolu (sygn. akt KIO 3157/25)....