Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

54 orzeczeń w bazie

KIO 989/26

08.04.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Białystok
Meritum

Zamawiający – Miasto Białystok – prowadzi z zastosowaniem przepisów ustawy z 11 września 2019 r. prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 oraz z 2025 r. poz. 620 dalej: „ustawa Pzp”), w trybie w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie pn.: „Rozbudowa Systemu ITS w celu usprawnienia mobilności miejskiej i promowania ruchu pieszego i rowerowego wraz z wdrożeniem systemu pomiaru zajętości miejsc postojowych oraz miejsc dedykowanych osobom niepełnosprawnym w strefie płatnego par...

KIO 1120/26

07.04.2026 postanowienie
umorzone
Zarząd Powiatu Toruńskiego - Starostwo Powiatowe w Toruniu
Meritum

zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego w trybie art. 568 pkt. 1 Ustawy. Na posiedzeniu niejawnym, które odbyło się bez udziału stron i uczestników w związku z § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. poz. 2453) izba w sytuacji opisanej w art. 568 Ustawy, wydała postanowienie o umorzeniu postępowania odwoławczego....

KIO 1052/26

07.04.2026 postanowienie
umorzone
Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach
Meritum

Zamawiający – Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach prowadzi postępowanie o zamówienie w trybie podstawowym „Utrzymanie czystości na terenach zarządzanych przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych. Odwołanie zostało wniesione w zakresie części 1, 5, 6, 8 i 9. Ogłoszenie o zamówieniu opublikowano w dniu 29 stycznia 2026 roku w Biuletynie Zamówień Publikanach pod numerem: 2026/BZP 00080502/01....

KIO 555/26 | KIO 558/26 | KIO 559/26

30.03.2026 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Janów Lubelski
Meritum

KIO 555/26, 558/26, 559/26 Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem wszystkich trzech odwołań, odwołania nie zawierały braków formalnych i mogły zostać rozpoznane merytorycznie. Tak samo Izba oceniła, że nie istnieją przesłanki do zwrotu odwołań. Izba ustaliła, że wykonawcy wnoszący odwołania wykazali interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej....

KIO 527/26

05.03.2026 postanowienie
umorzone
Zagłębiowski Szpital Kliniczny z siedzibą w Czeladzi
Meritum

W dniu 5 marca 2026 r. przed dniem wyznaczonej rozprawy, do siedziby Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło pismo Odwołującego zawierające jego oświadczenie wycofaniu odwołania. Stosownie do art.520 ust.1 ustawy Pzp Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia  . Uwzględniając powyższe Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 ustawy Pzp w związku z art.520, postanowiła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie umorzyć. Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 5775/25

06.02.2026 postanowienie
umorzone
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Na skutek cofnięcie odwołania wystąpiła przesłanka do umorzenia postępowania odwoławczego, o której mowa w art. 520 ust. 1 i 2 oraz art. 568 pkt 1) ustawy Pzp. Stosownie do treści art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (art. 520 ust. 2 ustawy Pzp)....

KIO 5776/25

06.02.2026 postanowienie
umorzone
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Na skutek cofnięcie odwołania wystąpiła przesłanka do umorzenia postępowania odwoławczego, o której mowa w art. 520 ust. 1 i 2 oraz art. 568 pkt 1) ustawy Pzp. Stosownie do treści art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (art. 520 ust. 2 ustawy Pzp)....

KIO 5362/25

29.01.2026 wyrok
oddalone
Gmina – Miasto Tomaszów Mazowiecki
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”) w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 10 października 2025 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 666028-2025....

KIO 5287/25

13.01.2026 postanowienie
umorzone
Państwowy Instytut Medyczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Art. 520 ust. 2 Pzp stanowi, że cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Odwołujący w piśmie z dnia 8 stycznia 2026 r. jednoznacznie oświadczył, że cofa odwołanie wniesione w niniejszej sprawie....

KIO 5346/25

07.01.2026 wyrok
oddalone
2 Regionalna Baza Logistyczna
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła ponadto, że Odwołujący jest uprawniony do skorzystania ze środków ochrony prawnej zgodnie z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....