Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

76 orzeczeń w bazie

KIO 1620/26

24.04.2026 postanowienie
umorzone
MIASTO KATOWICE
Meritum

W aktach sprawy do dnia wydania niniejszego postanowienia w aktach sprawy nie ujawniono zgłoszenia przystąpienia po żadnej ze stron. Odwołujący wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Odwołanie nie zawierało braków formalnych. W dniu 23 kwietnia 2026 roku Zamawiający złożył odpowiedź na odwołanie, w której wskazał, że 22 kwietnia 2026 r. opublikował szereg odpowiedzi na skierowane przez wykonawców w trybie art. 135 ust....

KIO 1255/26

21.04.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Miejska Mielec - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu
Meritum

Zamawiający – Gmina Miejska Mielec - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu , prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, pn. „ Zabezpieczenie ratownicze na obiektach MOSiR Mielec w 2026 r. ”. 16 marca 2026 roku, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia: Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej oddział w Mielcu, Polski Instytut Ratownictwa sp. z o.o....

KIO 1170/26

17.04.2026 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie
Meritum

postępowanie odwoławcze stało się zbędne, ponieważ czynność Zamawiającego z dnia 17 marca 2026 r., polegająca na unieważnieniu wcześniejszego, skarżonego w odwołaniu, wyboru oferty najkorzystniejszej, unieważniła czynność, będącą podstawą wniesienia odwołania. W ramach żądań sformułowanych w odwołaniu, Odwołujący wnosił właśnie o nakazanie Zamawiającemu unieważnienia czynności wyboru oferty najkorzystniejszej....

KIO 1234/26|KIO 1206/26

16.04.2026 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni
Meritum

Skarb Państwa – Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni zwany dalej „zamawiającym”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie przepisów ustawy ‎ z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm. ) zwanej dalej: „Pzp”, w trybie negocjacji z ogłoszeniem, pn.: Budowa infrastruktury hydrotechnicznej MOLF na potrzeby inwestycji EJ1 w lokalizacji Lubiatowo-Kopalino , ‎ o numerze referencyjnym: ZP.371.1.2026.ASz, zwane dalej „postępowanie...

KIO 963/26

08.04.2026 postanowienie
umorzone
Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie
Meritum

2 marca 2026 r. wykonawca ”Sysmex Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Odwołujący”) wniósł odwołanie w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawy o tytule „Dostawa odczynników do oznaczeń morfologii krwi obwodowej oraz retikulocytów wraz z dzierżawą analizatorów hematologicznych.”, prowadzonym przez Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie z siedzibą w Poznaniu ....

KIO 1160/26

31.03.2026 postanowienie
umorzone
Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Pabianice
Meritum

zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego w trybie art. 568 pkt. 1 Ustawy. Na posiedzeniu niejawnym, które odbyło się bez udziału stron i uczestników w związku z § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. poz. 2453) izba w sytuacji opisanej w art. 568 Ustawy, wydała postanowienie o umorzeniu postępowania odwoławczego....

KIO 407/26

19.03.2026 postanowienie
umorzone
Powiat Poddębicki
Meritum

Odwołujący ROLMEX Misiuda spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą ‎ w Kielcach (dalej: odwołujący) pismem z dnia 17 marca 2026 r. cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 27 stycznia 2026 r. w postępowaniu ‎ o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym przez Powiat Poddębicki z siedzibą ‎ w Poddębicach na dostawy pod nazwą: „Zakup sprzętu do robót utrzymaniowych ‎ i pielęgnacyjnych przy zadrzewieniu i terenach zielonych w pasach drogowych dróg powiatow...

KIO 5921/25

17.03.2026 postanowienie
umorzone
Zespół Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu
Meritum

Zamawiający – Zespół Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu, prowadzi postępowanie ‎ o udzielenie zamówienia publicznego, pn. „ Świadczenie kompleksowej usługi pralniczej bielizny szpitalnej będącej własnością zamawiającego wraz z wdrożeniem radiowego systemu do identyfikacji asortymentu”. 29 grudnia 2025 roku, wykonawca Praxima Krakpol sp. z o.o. z siedzibą w Trzebini (dalej „odwołujący”) wniósł odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej....

KIO 365/26

16.03.2026 postanowienie
umorzone
Infrastruktura Niepołomice spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Niepołomicach
Meritum

Infrastruktura Niepołomice spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą ‎ w Niepołomicach (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy ‎ z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych postępowanie w trybie podstawowym pn.: „Kompleksowa obsługa w zakresie ratownictwa wodnego na obiekcie Krytej Pływalni ‎ w Niepołomicach”, numer referencyjny: ZP.IN.271.5.2025 (dalej: Postępowanie)....

KIO 677/26

16.03.2026 postanowienie
umorzone
Zarząd Dróg Powiatowych w Żninie
Meritum

Izba stwierdziła, iż do postępowania odwoławczego nie przystąpił żaden wykonawca. Postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 2 PZP. Obecnie, zmianie uległy okoliczności faktyczne stanowiące podstawę wniesionego odwołania, a dalsze postępowanie odwoławcze w tej sprawie stało się zbędne. Podniesione przez Odwołującego w odwołaniu zarzuty dotyczące wyboru oferty najkorzystniejszej utraciły tym samym aktualność....