Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 338/26 | KIO 838/26

20.03.2026 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa - Izba Administracji Skarbowej w Krakowie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołań, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołań, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołujących interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez nich szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 4251/25 | KIO 4302/25 | KIO 4308/25

27.11.2025 wyrok
oddalone
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Meritum

Izba ustaliła, że odwołania czynią zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołania nie zawierają braków formalnych oraz został uiszczony od nich wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem któregokolwiek odwołania....

KIO 2282/25

07.07.2025 wyrok
oddalone
PGE Energia Ciepła spółka akcyjna
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 poz. 1605 ze zm.; dalej „ustawa”, „Pzp”) skutkujących odrzuceniem odwołania. Skład orzekający Izby rozpoznając sprawę uwzględnił akta sprawy odwoławczej, które zgodnie z par....

KIO 1970/25

12.06.2025 wyrok
uwzględnione
Województwo Zachodniopomorskie - Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich z siedzibą w Koszalinie
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła ponadto, że Odwołujący jest uprawniony do skorzystania ze środków ochrony prawnej zgodnie z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Przystąpienie do postępowania odwoławczego w ustawowym terminie po stronie Zamawiającego zgłosił EMULEX....

KIO 1182/25

16.04.2025 wyrok
oddalone
Gmina Wrocław w imieniu której działają Wrocławskie Mieszkania spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we Wrocławiu
Meritum

Zgodnie z pkt 5.1. Tom I IDW Rozdział 1 SWZ : przedmiotem zamówienia jest utrzymanie stałej czystości i porządku części wspólnych budynków oraz miejsc gromadzenia odpadów stałych z nieruchomości Gminy Wrocław zgodnie z TOM II oraz TOM III SWZ. Przedmiot zamówienia został podzielony na części: 5.2.1....

KIO 428/25

11.03.2025 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa – Urząd Dzielnicy Wawer
Meritum

W opisie przedmiotu zamówienia zamawiający wskazał minimalne parametry, jakie ma posiadać urządzenie wielofunkcyjne formatu A4/A3 (pkt I OPZ). Wśród tych wymagań wskazano, że urządzenie ma posiadać dysk twardy o pojemności min. 250 GB (str. 2 OPZ): Zgodnie z OPZ (str. 2) Podczas procesu drukowania, wykonywania kserokopii czy skanowania żadne dokumenty biorące w tym procesie nie mogą być zapisywane na dysku twardym urządzenia (dowód: OPZ)....

KIO 1911/23

14.07.2023 postanowienie
umorzone
Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy
Meritum

Zamawiający Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest: „dostawa i instalacja zestawów do prezentacji danych pomiarowych oraz treści edukacyjnych.” Ogłoszenie o zamówieniu ukazało się 15 marca 2023 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2023/S 053-156185. 03 lipca 2023 roku Odwołujący Innergo Systems sp. z o.o....