Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

73 orzeczeń w bazie

KIO 1058/26

21.04.2026 wyrok
uwzględnione
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w imieniu i na rzecz którego postępowanie prowadzi Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu
Meritum

Za uzasadniony został uznany zarzut naruszenia przez Zamawiającego a r t. 16 pkt 1) - 3) ustawy Prawo zamówień publicznych w zw. z art. 240 i 241 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych poprzez wprowadzenie jako kryterium oceny ofert w rozdz. 15 pkt 15.3.3 SWZ punktowania wysokości kary umownej za zwłokę w wykonaniu przedmiotu umowy w skali od 0,2% do 1% wynagrodzenia całościowego brutto za jeden dzień zwłoki, podczas gdy kryterium to jest nadmierne, nieproporcjonalne i niezwiązane z oceną jako...

KIO 988/26

09.04.2026 wyrok
oddalone
Gdański Zarząd Dróg
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła ponadto, że Odwołujący jest uprawniony do skorzystania ze środków ochrony prawnej zgodnie z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Przystąpienie do postępowania odwoławczego w ustawowym terminie po stronie Zamawiającego zgłosił TBM....

KIO 1112/26

08.04.2026 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba stwierdziła, że w terminie wynikającym z art. 525 ust. 1 ustawy pzp do postępowania odwoławczego nie zgłosił przystąpienia żaden wykonawca. W dniu 30 marca 2026 r....

KIO 703/26

27.03.2026 postanowienie
umorzone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Ustalono także, że do Prezesa Izby w ustawowym terminie wpłynęły zgłoszenia przystąpienia do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego: 1....

KIO 503/26

27.03.2026 wyrok
oddalone
Komenda Główna Policji w Warszawie
Meritum

odwołanie nie zasługiwało na uwzględnienie. Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 505 ust. 1 Pzp....

KIO 438/26

23.03.2026 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Spała
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ‎ z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 352/26

10.03.2026 postanowienie
umorzone
Polska Akademia Nauk Biblioteka Gdańska
Meritum

Po pierwsze, Izba postanowiła oddalić zgłoszoną przez Odwołującego opozycję przeciw przystąpieniu wykonawcy Bonasoft Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego. Zgodnie z art. 525 ust. 1 ustawy Pzp, wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania odwołania albo jego kopii, wskazując stronę, do której przystępuje, interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystępuje, oraz tw...

KIO 267/26

05.03.2026 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Warszawski
Meritum

Uniwersytet Warszawski z siedzibą w Warszawie (dalej: „Zamawiający”), prowadzi z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm. dalej: „ustawa Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Budowa Domu Pracownika Naukowego DPN Szturmowa 4” (znak postępowania: POUZ-361/151/2025/DZP). Wartość szacunkowa zamówienia jest powyżej progów unijnych....

KIO 3/26 | KIO 5/26

19.02.2026 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Śnieżka
Meritum

Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność zgłoszonych przystąpień przez wykonawców wspólnie ubiegających się ‎ o udzielenie zamówienia: G.G. prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą Zakład Usług Leśnych G.G. z siedzibą w Zielonej Górze oraz K.L. prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą Zakład Usług Leśnych K.L....

KIO 5640/25

21.01.2026 postanowienie
zwrócone
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka Akcyjna we Wrocławiu
Meritum

Na podstawie dokumentacji postępowania przekazanej przez Zamawiającego do Izby, Izba ustaliła, że przedmiotem zamówienia były roboty budowlane, a wartość zamówienia przekraczała progi unijne (na s. 1 SWZ literalnie wskazano, że: „Zamówienie jest częścią zamówienia o wartości przekraczającej progi unijne” ), w związku z czym postępowanie prowadzone było w trybie przetargu nieograniczonego, a ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Potwierdził to też Z...